Cserv – „Červená Elenka“

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Cserv »

Narodila se asi 24.7.2008 - (dle vystaveného techničáku)
adoptovali jsme jí 19.2.2009

O nás:
Moje rodina (myslím tím manželka a dcera) a já jsme neslyšící. Jinak se omlouvám za chyby, které píšu.

Příběh první – jak se kupuje auto …

(Pokud nechcete přečíst dlouhý text, klidně přeskočit :mrgreen: )
V lednu 2009 nám do rodiny přibyla dcerka Elen, z porodnice jsem si holky přivezl půjčeným autem od rodičů za což jsem se hodně styděl.
V Liberci jak už to tak bývá, sněhu tam je opravdu dost, když byl Eleně přesně měsíc a jeden den tak jsme vyrazili na úřad na druhý konec Liberce. I přes výborný kočárek jsme na zastávku došli s těží. Manželku vytočilo i to, že zastávka byla přemístěná o 400m dál a ještě ke všemu autobus ani po 10 minutách nejel.
V tu prohlásila, že se vydáme do velkého kopce a půjdeme do Dordy, kde prodávají Hyundai. Odložili jsme dcerku u vchodu a obhlédli vystavená auta. Manželka se hned zamilovala do červené I30 a už tam dupala, že bez toho auta už domu nejdeme.
Vystavené auto bylo zlevněné s výbavou Comfort. V té době jsem neměl tušení co to ten komfort vůbec je :-k , strašně se mi zalíbil panel. Tak jsem si do toho sednul, poprvé v autě, nádhera =P~ , lepší než ve Fábii v autoškole :twisted: . Ale pořád jsem šel směrem k I30 CW, která nebyla vystavená :( , pač jsem chtěl mít dostatečně větší kufr, ale samozřejmě manželka je tvrdohlavá palice nedala se odbít.
Tak jsem si vymyslel takovou výmluvu: "Jak by se nám tam vešel kočárek" :twisted: , tak manželka poprosila prodejce 8-[ , jestli by jsme nezkusili narvat do kufru náš kočárek. Prodejce byl hodný a předvedl nám jak lehce dáme kočárek do kufru. A s údivem jsem se koukal jak se kočárek krásně vešel a místa se tam ještě našlo dost. :shock:
Další mou výmluvou jak získat větší auto bylo, že v kapse mám opravdu jen pár drobáků 8-[ a prodejce tvrdil, že to nevadí, že i sám také nemá peníze :-D , že na to stačí občanka a řidičák.
Manželka však prohlásila, že jsme kufr ušpinili od kol … a už ho tu prostě nechat nemůžeme.
Se smutným pohledem jsem odkráčel ke stolu prodejce a vyřizovali jsme papíry. Později jsem si všimnul, že už nějaký lidé zkoumali a ohmatávali skoro naše auto a lidem se autíčko také velice líbilo ale prodejci v tu chvíli došlo potvrzení o schválení půjčky na auto a tak ze stolu vykřikl, že auto je prodaný a mají ho připravit k předání.
Naše červené autíčko, bylo ale obuto v letních pneumatikách, cesta domů byla jen o ulici ale čekat do jara až roztaje sníh se nám opravdu nechtělo.
Tak jsem se ptal prodejce jestli nemají i zimní, ale tvrdili, že je nemají skladem. #-o
Už bylo hodně pozdě večer, než jsem to konečně vyřídil, chudáci prodejci museli ještě zůstat po pracovní době se mnou, kvůli vyřizování spousty papírů.
Tak jsem se těšil jak sednu do auta, ale před sebou po celém silnici jsem měl 20 cm sněhu, si asi neumíte představit jak jsem se bál, s novým autem a s letníma gumama :shock: Mno katastrofa, ale naštěstí byla jen jedna křižovatka a rovina domů, ale ABS fungoval. :mrgreen:
První noc z toho jsem nemohl spát, jak jsem byl šťastný, že mám jako majitel první svoje nový auto. :D/
Hned druhý den jsem s autem jel do pneuservisu a koupil jsem zimní pneu abychom mohli na výlet se pochlubit a novým autíčkem.
Do dnes nám auto jede bez závady s plnou spokojeností, jen už manželce mrzí, že jsme nekoupili CW, :mrgreen: "já jsem si to myslel", ale všechno se tam vešlo co bylo potřeba vést. Do dnes žádné závady jsme neměli, jen prodejci aut, tam kde jsme to koupili, už skončili, s tím prodejcem jsem byl strašně spokojení, mnoho věcí nám pomohl.

Obrázek
Fotka pořízena v květnu 2009 u tchýně.
Naposledy upravil(a) Cserv dne 15 bře 2011, 22:25, celkem upraveno 1 x.
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od black_sheep »

ty jsi z Liberce? 8)

u Dordy v Liberci byli ochotný, když jsem něco potřeboval. ve Vraťáku je teď auto koutek a zatím s nima mám jen dobrý zkušenosti, ikdyž jsem tam byl jen kvuli pár blbostem :twisted:

P.S.: jinak je to opravdu pozoruhodný příběh.. že by někdo takhle šel do krámu pro auto jak pro rohlíky, popadnout co tam maj a jít, no a ještě bez peněz v kapse, tak to jsem ještě neslyšel :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od David PLEVA »

Tak to je nádhera =D> Protže nejel autobus, tak sis šel koupit auto :lol: A já pořád přemýšlel, jakou si připravím výmluvu, když jsem kupoval Sonatu. Je vidět, že ty nejjednodušší jsou ty nejúčinější. :D/

Tak ať vám to jezdí.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Luboshak »

Wow :shock:

Já o tomhle autě přemýšlel skoro 3 roky. A to jsem měl peníze v kapse... Jinak dle story krátká x cw usuzuju, že to doma nemáš jednoduchý. Tak good luck :D
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Přeji ať vám auto dlouho slouží bez problémů!
P.S. Kde jsi koupil ty sluněční clony "Hello Kitty"?
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Cserv »

Black_sheep: V Liberci už nebydlíme rok :cry: Kvůli mém práci a mojí dceři která neslyší, jsme se odstěhovali do Prahy, teda kousek od Prahy. S Dordou jsem byl taky velice spokojený, jen nevím proč to zrušili? :cry:
Tommy.Koppy: Dceruška to dostala od babičky (Mojí tchýně), ale mám pocit, že to koupila z Quelle. Ale moc to nedrží :( Chtěli jsme si koupit okenní rolety do auta. Ale v normálním obchodě to asi nenajdem. :(
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od maco »

fajnovy pribeh :D tak at radost vydrzi, at auto stale bez problemu slouzi a hlavne zadny karamboly!
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Cserv »

Děkuji vám všem.
maco: Díky, ale bohužel už jednu, kvůli debilovi :evil: , nehodu měla :cry: , to budu popisovat později :-(
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Farrael »

Fajnovej příběh :-) Až mě chytl za srdce ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od atomion »

Už jenom zfilmovat :) Ať autíčko slouží ;)
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
chodac
Příspěvky: 7
Registrován: 17 dub 2011, 11:57

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od chodac »

Hezká historka

Já kupoval I30 proto, abych si zachránil medvěda.

Letos v březnu jsem si v Itálii poškodil vazy v levé kolenu.Nejenže jsem si zkazil dovolenou už v úterý, ale navíc manželka po 4 letech začala řídit mé auto o kterém do té doby tvrdila, že je to auto pro debily či debila, podle toho, jakou měla náladu (moje druhé auto je Mercedes S203 z roku 2004 automat). A jak tak jezdila s medvědem po Praze, začala přicházet automatu na chuť. Tak jsem si řekl, že jí tedy nechám medvěda a sobě koupím něco jiného. Chtěl jsem zase Mercedes, ale protože jsme letos rekonstruovali byt, tak jsem hledal v poměrně starých ročnících. Když jsem našel zase C kombi,jen o 2 roky novější, tak mi manželka sdělila, že je to na ní moc dlouhý a že s tím blbě parkuje atak. Mercedes A byl v automatu za strašnou dardu, tak jsem koukal po jiných vozech a objevil I30 najeto 27000 km, první majitel, 2 roky staré. Pročetl jsem zdejší stránky, snad všechny recenze, co jsem našel a vyrazil do Ostravy. Tam na mne čekala bílá I30, kterou jsem si ihned zamiloval. Cestou domu jsem si zařval s perfektně hrajícím rádiem, auto řadilo, jak má, spotřeba byla slušná (a stále je, Hanka s ním jezdí za 9 l po Praze, což je na to, že jezdí 3 km tam a 3 zpět super hodnota). Takže jsem maximálně spokojený a rád si auto od manželky půjčuji. Medvěda jsem zachránil a dnes mám výhodu v tom, že se ho manželka nebojí, takže se můžu občas někde napít, i když jsem jeli medvědem, což dříve nešlo. Doufám, že Sněženka, jak jí Hanka říká, jí vydrží min.zase těch 7 let, a já si za rok koupím mírně ojeté MB C classe combi.

Přeji všem mnoho kilometrů bez nehod a průšvihů
Odpověď na všechny otázky najdeš ne bibli, ale v textech Tří sester
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cserv – „Červená Elenka“

Příspěvek od Hardcam »

=D>

http://www.mytyfakta.cz :lol:
Cecka jsou pekny autika, jen na svou kategorii uplne v jinym cenovym levelu, proto jich moc neni a vic jsou videt Ecka.

Mrkini se na i40CW, treba ti padne do oka...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Auta členů“