Žárovky pro i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Hardcam »

Heavy duty se v H7 a H1 dle dostupnych info nevyrabi. Jen 4, coz je uz tak trosku prezitek.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od S0T0 »

sorry, ultralife...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Bill1 »

páni, včera som skúšal na mojom novom aute i30cw hmlovky, šiel som v noci z práce, a skoro som odpadol, mal som predtým Fabiu II a tam ked som pustil hmlovky tak to bolo aj vidieť, teraz ked som pustil hmlovky na i30cw tak som si to poriadne ani nevšimol, pomohla by výmena žiaroviek ? hmlovky su slabučké..
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od pietro32i »

A čo keby si skúšal hmlovky aj v hmle a nielen v tme? Myslím, že sú primárne určené práve na to a predpokladám preto, že aj ich svietivosť alebo funkčnosť by mala byť preto lepšia hlavne počas hmly. Ja mám práve opačnú skúsenosť, ale s Fabiou I. Ináč, milujem expertov jazdiacich počas jasnej noci alebo za dažďa s rozsvietenými prednými hmlovkami - dúfam, že k nim nepatríš.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
zdzd
*
Příspěvky: 23
Registrován: 18 dub 2011, 09:25

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od zdzd »

Za to bych taky vraždil. Účelem mlhovek je svítit pod mlhu, nic jiného. V tom mají oprávnění a nikoho nemůžou obtěžovat. Ale rozsvítit je v dešti je totál kravina. Tomu, kdo je rozsvítil nepomůžou ani teoreoticky, zato oslňují všechny v protisměru, přičemž se v mokrém asfalu ještě zrcadlí i se všemi dalšími světly...

BTW: V některých zemích snad mají pravidlo, že mlhovky mohou svítit jen za těžce snížené viditelnosti. Při té je navíc omezena rychlost asi na 30 či 50km/h. To by bylo řešení. Buď pojedeš krokem a s mlhovkami, nebo nebudou svítit, protože te nemá žádný smysl.
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Bill1 »

ale ale, nikdy som nemal pustené hmlovky cez deň, alebo len tak v noci, len som tu napísal, že som ich skušal, prepáčte, že som si kúpil nové auto a pred letom a práve nebývajú hmly, myslím, že keď sa človek opýta na nejakú vec, tak by mohol dostať aj normálnu odpoveď a nie tu moralizovať, ďakujem za parádne odpovede, dík...
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
zdzd
*
Příspěvky: 23
Registrován: 18 dub 2011, 09:25

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od zdzd »

Odpověď jsi dostal a jasnou. Mlhovky je třaba vyzkoušet v mlze. Jinak to nemá smysl.

Mne by naopak zajímalo jak se mlhovky dají vyndat a vyměnit žárovky. Z návodu to není jasné a k podrobnějšímu zkoumání jsem se nedostal.
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

Vyrábajú sa Philipsy alebo Osramky H1 a H7, ktoré svietia do biela a nie do žlta ? Proste aby mali xenónový efekt. A taktiež predpokladám,že budú mať homologizáciu, čiže s nimi nie je problém ani u policajtov ani u STK.
Viete prosím Vás o niečom takom ?
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Bill1 »

ja som používal a aj planujem vymeniť za tieto: Osram Night Breaker 55w 12 volt, sú super možem odporučiť, majú aj vačšiu svietivosť, myslím na dialku, ale sú troška drahšie, oklo 25 euro... sú to H7
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Hardcam »

Osram Cool Blue sviti do modra resp. do bila, v i30 jsem je mel, ale pak jsem je vratil, dal tam nejlevnejsi zarovky asi za dvacku a preckal, nez dorazi xenony. neverim, ze nejake zarovky v optice i30 dokazou poradne svitit. V serpentinach u Berouna jsem se s origo zarovkami pripadal jak kdyz jedu na kole minimalne stovkou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Bill1 »

Vyskúšaj tie čo som písal, to nie sú žiadné bazarovky, prečítaj si redzenzie a uvidíš...
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od S0T0 »

Bill1: cool blue jsou nepatrně více do bíla, ale v čočkách i30 není rozdíl moc výrazný, ale nevypadají špatně, sám je teď mám. Jsou i cool blue ultra ale bez homologace a philips má obdobné jak standartní coolblue zvané bluelight

Hadrcam: mě zase nepříjde že by i30 svítila tak špatně, oproti vw bora, honda jazz mi přišel docela výrazný pokrok, ale samo ke xenonům to má daleko, ale zase xenony nemají homologaci :cry: btw. nemáš nafoceno jak si dával HIDky, kde jsi dával trafa apod?
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Bill1 »

cool blue a night breaker, to není rozdiel ? to som nevedel... nikto Vám tu nedoporučuje cool blue... nechápem
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Hardcam »

SOTO: Cool Blue me vubec neoslovily, fakt to jsou bludicky. Udelam ti nejake fotky, odpoledne me ceka udrzba vozu...jinak, jak jsem psal, mam barvu 4300K a je to absolutne bez problemu, maji hodne blizko k zarovkam. V predchozim aute jsem mel paraboly, v nich 4300K a za tri roky jsem projel 10 statu Evropy bez problemu a nekolikrat me stavela nemecka policie hned za hranicemi. Fakt to nebylo skoro poznat, svitily rekl bych i trochu do zluta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak ja tam nechcem dávať žiadne xenony, hoci by to bolo najideálnejšie, ale je s tým problém pri servisným prehliadkach a taktiež pri STK a o policajných kontrolách ani nehovorím. Šošovka na i30-tke sa nevytáča do bokov, čo by mala a taktiež nemáme ani stierače na svetlách. Zbytočné podnety na upútanie pozornosti policajtov, aspoň u nás v SR.
Práve preto zháňam žiarovky, ktoré čo najviac dokážu napodobniť xenón a majú homologizáciu, pretože teraz mám HOD žiarovky, ktoré nemajú homologizáciu a síce som ešte nebol kontrolovaný políciou, rád by som tam mal žiarovky s ktorými by som sa nemusel báť jazdiť aj mimo SR a s certifikátom (homologizáciou) vo vrecku je to najideálnejšie.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“