Dnešní nehoda

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od ricci »

U nas musi byt demontovatelne tazne pocas beznej premavky dole a nedemontovatelné uz asi ani niesu povolene (nesom si isty), inac maju zeleny radost a vodici chtiac nechtiac plnia statny rozpocet ...
Raz som mal stastie na chalana s taznym, ktorý si zastavil za ostrou zakrutou a debatoval s kamosom v druhom aute (no proste diletanti) ](*,) ](*,) ](*,) . Vletel som do neho a na sestrinom Punte skoda za 100 litrov, no proste paseka. Za 70 percet skody mohlo tazne ...
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od JoKo »

ricci píše:U nas musi byt demontovatelne tazne pocas beznej premavky dole a nedemontovatelné uz asi ani niesu povolene (nesom si isty), inac maju zeleny radost a vodici chtiac nechtiac plnia statny rozpocet ...
Raz som mal stastie na chalana s taznym, ktorý si zastavil za ostrou zakrutou a debatoval s kamosom v druhom aute (no proste diletanti) ](*,) ](*,) ](*,) . Vletel som do neho a na sestrinom Punte skoda za 100 litrov, no proste paseka. Za 70 percet skody mohlo tazne ...
http://auto.server.sk/---auto-poradna-t ... cat-je-990
Otázku ťažného zariadenia na motorových vozidlách upravuje Smernica 94/20ES, ktorá bola prebratá z právnych aktov európskej únie nariadením vlády SR č. 205/2006. Podľa tohto nariadenia nie je zakázané počas jazdy mať na vozidle ťažné zariadenie pokiaľ toto nezatieňuje viditeľnosť EČ ( viď § 3 ods. 5 cit. nariadenia vlády). Podľa Smernice 94/20ES Príloha VII čl. 2.1.4 „Namontovaná spojovacia guľa nesmie zatieňovať miesto alebo viditeľnosť zadnej registračnej tabuľky, inak sa musí sa musí použiť spojovacia guľa, ktorá sa môže odmontovať bez špeciálnych nástrojov“. To znamená, že v prípade keď miesto upevnenia registračnej značky je nízko, napríklad na nárazníku (Opel Meriva, Opel Corsa, Renault Megane, Renault Thalia) a toto miesto zatieňuje spojovacia guľa, nie je
možne použiť pripevnenie spojovacej gule pomocou dvoch skrutiek, kde musíme
použiť podľa návodu na montáž momentový kľuč, čo je podľa výkladu Smernice
94/20 špeciálny nástroj. Musí sa použiť spojovacie ťažne zariadenie
vybavené spojovaciu guľou, ktorú je možné odmontovať pomocou mechanizmu,
ktorý je súčasťou konštrukcie ťažného zariadenia (tzv. „systém bajonet“).

Zhrnutie:

Ak sa počas jazdy neťahá prípojné vozidlo a guľa zatieňuje tabuľku s EČ tak byť musí demontované, a okrem toho ťažné zariadenie musí byť s „bajonetom“ a nie so skrutkami. Pokiaľ ťažné zariadenie nazatieňuje tabuľku s EČ, nie je zakázané mať namontované ťažné zariadenie počas jazdy.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od ricci »

kazdopadne ked uz (nedaj Boze [-o< [-o< [-o< ) tak radsej trafit naraznik ako tazne ...
ja som ho na svojom favouskovi stale daval dole ...
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od JoKo »

no s tym taznym to nemusi byt vyhra. mne ked zrusili clio {naraz zozadu}, tak mi servisak povedal, ze mam stastie, ze som nemal tazne, pretoze by mi to skrutilo karoseriu a totalka by to bola na 100%.
pri tukesi si chlapci s taznym aspon skontrolujte, ze ci viete bezproblemov zatvorit kufor a zadne dvere. pri naraze na tazne sa zvykne dost casto skrutit karoseria...
Naposledy upravil(a) JoKo dne 15 zář 2010, 23:10, celkem upraveno 1 x.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od cert »

JoKo: naprostá pravda co píšeš. Už jsem pár takových aut viděl a na pohled jim skoro nic nebylo.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od ricci »

tak a od piatku mam prave pre jedneho ignoranta s nasadenym taznym dokrivenu prednu SPZ a pod nou asi 5 cm prasklinu na narazniku (nastastie ju nevidiet, je pod ramikom na SPZ) :x :cry: :x :cry: :x :evil: ...
vraj v ziadnom pripade si nemyslel ze za nim niekto zaparkuje a zacuval ... keby radsej nemyslel a pozrel do spetneho, no proste ignorant ...
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od karesino »

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od adam221 »

Ilustracne foto......
Kaslat auto, rip vodic :(
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od Mexican »

karesino píše:http://www.aktuality.sk/clanok/186991/t ... 7da6bb633&
nezostalo vela z accenta :cry:
foto je ilustracne :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od PanFiluta »

Čaute...
Tak som dnes ráno zistil, že včera medzi štvrtou a siedmou večer mi niekto na parkovisku vrazil do Accenta.... Nič hrozné, ale do predného nárazníka mi urobil nepeknú trhlinu o veľkosti asi 15 cm..... Samozrejme autor zmizol......

Ako postupovať ?

Ja som práve v práci, za tri hodiny odchádzam služobne do Bruselu, takže som povedal našim, nech zavolajú policajtov, lebo je to vlastne útek z miesta nehody.... Mám pravdu ? Práve pred niekoľkými týždňami som na www.sme.sk čítal článok v tých intenciách, musím ho nájsť....
Mám len zákonnú poistku, avšak podľa mňa by mi to poisťovňa mala preplatiť, či nie ?
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od PanFiluta »

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od cert »

Ze zákonného pojištění se platí škoda kterou způsobíš Ty druhému. Pokud nenajdou viníka, případně když ho najdou a ke škodě se nepřizná, tak to prostě zatáhneš sám. Alespoň takhle to je v CZ. Pojišťovna by Ti to uhradila pouze z havarijní pojistky a od toho by ještě odečetla spoluúčast. Podle toho jak škodu popisuješ bych nechal nárazník svařit a stříknout někde mimo :hyu: .
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od PanFiluta »

No hej, už som zistil, že asi je to tak ako vravíš :(
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od 69pavel »

Zdar Vsem,tak jsem dnes mel pech, potkal jsem se srnou kdy jsem ji nabral v jejim skoku.docela me omylo,uz jsem myslel ze ji budu mit s klukem v kline.No nakonec pri tom vsem jsme meli docela stesti , odnesla to jen kapota,odreny lak s dvema promacklinama ktere snad pujdou vytahnout no a rozbite predni sklo s ohnutym raminkem sterace.
Přílohy
Fotografie0106.jpg
Fotografie0106.jpg (60.95 KiB) Zobrazeno 1100 x
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 10 črc 2011, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnešní nehoda

Příspěvek od Rudolf »

Taky mi loni jedna potvora vběhla pod auto. Naštěstí to odnesl jen prasklý nárazník a prasklé plastové držáky levého světla (opraveno lepidlem a pájkou).
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“