4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Hardcam píše:FISHka: ix35 tvrda je, alespon z tech xkm co jsem s ni najezdil. Alespon v porovnani treba s Octavii, francouzskymi spurky atp. Jelikoz castecne vychazi z i30, s tvrdosti to bude podobne.
Presto bych ji ani k najizdeni na obrubniky nevyuzival, nejde o auto jako takove, ale spis o pneu a disky. To je ale kazdeho vec, otec najizdi s brichoplazem na obrubiky dnes a denne na stejnych mistech, kde ja to nedelam. Co se retarderu tyce, nekdo je tam dal proto, aby zpomalil provoz, ne aby si SUVackari dokazovali, ze oni zpomalovat nemusi. Jinak ani s i30 by nebyl problem, mozna na tech z kocicich hlav ano. Polni cesty atp. jezdim pomalu, i kdyz jsou rovne. Nemam rad zapraseny auto. S SUV bych taky moc nedoporucoval po nich letet, vetsina SUVecek ma predni naraznik pomerne nizko, to by mohlo bolet. Kolme parkovani k obrubniku je urcite vyhoda, ale to je predevsim o odhadu ridice, SUV te nesmrtelnym neudela, at s 4x4 nebo bez.
Z tvých komentářů získávám pocit, že prostě nepřipustíš nic jiného než svojí pravdu , že? :mrgreen:
1) Srovnávat podvozek s měkkostí žaboužroutů nechci a nebudu - to je úplně jiná kategorie a někomu holt houpavý styl vyhovuje, někomu ne. IX35 nemá extrémně tvrdý podvozek (viz. jiné komentáře zde), ale samozřejmě přiznávám, že komfort podvozku není tak dokonalý jako u aut vyšších kategorií -nižší cena = méně sofistikovaný podvozek (McPerscon namísto lichoběžníků?)
2) Retardéry: nechápu kde jsi vzal informaci, že sem pirát silnic + zobecňuješ můj komentář. Sám si z Prahy a víš, že minimálně v Praze a ve Středních čechách existuje mnoho retardérů, které není možné přejet normálním autem při přikázané/doporučené rychlost 30km/h. Jestli si takový retardér dosud nepotkal, tak buď hovno jezdíš, nebo si klikař :wink:
3) Na prach existuje co? Voda! :idea: Ono nemusíš letět, ale taky nemusíš jet 5km/h a kličkovat mezi dírama a v tom je ten rozdíl. Hele, sám sem měl přes iX35 auta s "normálním" podvozkem a tudíž vím "vo co gou" 8)
4) to rozhodně, ale opět jsou případy, kdy je nutné obrubník přejet, nebo "na krev" dojet k němu.

Ve všech bodech ti SUV a jeho vyšší světlá výška pomáhá a to i bez 4x4 pohonu, jen třeba trochu chtít a připustit si to 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

FISHka: NEJSEM Z PRAHY!!! To, ze do ni dost casto musim jezdit (dnes 3x) ze mne doufam jeste Prazaka nedela. Promin za tu reakci, ale to neslo jinak.

Pripustim cizi nazor, pokud za neco stoji. Abych si do mesta kupoval SUV juen diky temto vyhodam, tak to opravdu ne.
Psal jsi, ze tam kde ja musim zpomalovat, ty nemusis. Ja zpomaluji, protoze tam ten retarder nekdo kvuli tomu dal, ne pro svuj nizsi podvozek. Ze jsi pirat silnic jsem nepsal a netvrdim to.
O retarderech z kocicich hlav jsem psal, denne pres x takovych jezdim a nektere maji kolmou najezdovou hranu, takze je nutne temer zastavit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

No bóže, tak nejsi z Prahy :mrgreen: Jakokdyby to mělo nějaký vliv na inteligenci či osobnost :mrgreen:

ale vždyť to není jenom o výhodách ve městě, ale i mimo město. Nikdo tě nenutí si ho kupovat, jenom sem řešil důvody proč pro někoho je lepší alespoň 4x2 SUV než běžné auto 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

FISHkaa: Prahu sem tahat nebudeme, v tom jsem za jedno s Brnakama...:)
Rad bych zustal u tematu SUV 4x4 vs. SUV 4x2, ne SUV 4x2 a osobak 4x2 - k tomu nemam co rict, kdo chce zaplatit rozdil 110tkc mezi ix35 a i30 1.6 (a to tu 1.6 tricitku dostane v lepsim looku a vybave), necht si poslouzi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Flufi »

Někteří tady už vyloženě slovíčkaří a řeší totální blbosti, viz. NEJSEM Z PRAHY, jak kdyby já nevím co...Vy si zůstaňte u svých i20, 30, Getzů atd, my si zůstanem u dvojkolky :lol:
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

No hele ty důvody teda za těch 100tis navrch teda nejsou nic moc Fishko to snad uznáš sám ne? :mrgreen: Navíc když pominu ten terén, kde má smysl ta 4x4. tak teda zbytek nic moc. Na obrubník bez problému zaparkuju i se svou Ančou pokud nemá ten obrubník půl metru. Co se týče těch retardérů tak pokud to neni taková ta prasárna jako je z těch dlažek či jinej šílenej nesmysl u kterýho musíš mermomocí zpomalit tak je to taky ok. Takovej ten co je např. na Hradčanský tak ten v klidu přeletíš šedesát a prakticky o něm nevíš. Ne že by si to samozřejmě měl dělat. Chudáci chodci
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

Flufi: vlez mi na zada...FISHkovi jsem dovetek napsal, ze na tohle jsem musel reagovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Hardcam píše:FISHkaa: Prahu sem tahat nebudeme, v tom jsem za jedno s Brnakama...:)
Rad bych zustal u tematu SUV 4x4 vs. SUV 4x2, ne SUV 4x2 a osobak 4x2 - k tomu nemam co rict, kdo chce zaplatit rozdil 110tkc mezi ix35 a i30 1.6 (a to tu 1.6 tricitku dostane v lepsim looku a vybave), necht si poslouzi.
Lidi jsou různí, ale v Brně je nejvíc nesmyslně zakomplexovaných :mrgreen:

Ad Cena: to víš, holt se platí za větší auto, to je normální 8) Postav i30 vedle ix35 a ten rozdíl uvidíš :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Mexican »

FISHkaa píše:
Hardcam píše:FISHkaa: Prahu sem tahat nebudeme, v tom jsem za jedno s Brnakama...:)
Rad bych zustal u tematu SUV 4x4 vs. SUV 4x2, ne SUV 4x2 a osobak 4x2 - k tomu nemam co rict, kdo chce zaplatit rozdil 110tkc mezi ix35 a i30 1.6 (a to tu 1.6 tricitku dostane v lepsim looku a vybave), necht si poslouzi.
Lidi jsou různí, ale v Brně je nejvíc nesmyslně zakomplexovaných :mrgreen:

Ad Cena: to víš, holt se platí za větší auto, to je normální 8) Postav i30 vedle ix35 a ten rozdíl uvidíš :mrgreen:

to s tymi Brnakmi je nejak vytrhnute z kontextu, "ze jo vid"? (som naplavenina, takze ma nejake komentare na Brno moc nevyhodia z rovnovaky, tu ale nexapem kontext s temou 4x2 vs 4x4 u SUV)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Farrael píše:No hele ty důvody teda za těch 100tis navrch teda nejsou nic moc Fishko to snad uznáš sám ne? :mrgreen: Navíc když pominu ten terén, kde má smysl ta 4x4. tak teda zbytek nic moc. Na obrubník bez problému zaparkuju i se svou Ančou pokud nemá ten obrubník půl metru. Co se týče těch retardérů tak pokud to neni taková ta prasárna jako je z těch dlažek či jinej šílenej nesmysl u kterýho musíš mermomocí zpomalit tak je to taky ok. Takovej ten co je např. na Hradčanský tak ten v klidu přeletíš šedesát a prakticky o něm nevíš. Ne že by si to samozřejmě měl dělat. Chudáci chodci

víš co, půjč si to SUV na pár dní. Najezdi s ním alespoň 100km v různých situacích a pak si sedni zpátky do svého auta. Potom se budeme bavit co je lepší a co za koli stojí - tyhle teoretické srovnávačky jsou nesmysl. Navíc srovnáváte i30, která má svůj vrchol prodejů za sebou a tudíž je ve slevách - proti ix35 na kterou je čekačka a cena je vyšší než při začátcích prodejů 8)

http://www.auto.cz/hyundai-a-kia-v-cr-p ... avce-59555
Naposledy upravil(a) FISHkaa dne 21 čer 2011, 16:39, celkem upraveno 1 x.
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Mexican píše:
FISHkaa píše: Lidi jsou různí, ale v Brně je nejvíc nesmyslně zakomplexovaných :mrgreen:

Ad Cena: to víš, holt se platí za větší auto, to je normální 8) Postav i30 vedle ix35 a ten rozdíl uvidíš :mrgreen:

to s tymi Brnakmi je nejak vytrhnute z kontextu, "ze jo vid"? (som naplavenina, takze ma nejake komentare na Brno moc nevyhodia z rovnovaky, tu ale nexapem kontext s temou 4x2 vs 4x4 u SUV)
reagoval sem na Hardcama 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Yurii »

Hele já už se naučil Prahu a Brno do diskusí netahat protože sem byl nařčenej že si z Brňáků dělám prdel a že sem Pragocentrik jak hovado i když sem to myslel právě obráceně :lol:
Hardcam je na nařčení Pražákem velice alergickej na to pozor... Kouše!!! :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

Ale Fishko tady nikdo nepopírá výhodu SUV. Tou je bezpodmínečně 4x4 to prostě neokecáš. 4x2 neni v ničem extrémě lepší, aby stálo za to za ní utratit 100 hadrů navíc. Doteď tu krom líbí se mi a pár drobnejch věcí nikdo opakuji nikdo nedal dostatečnej důvod proč. Proto se tu stále drží ta samá debata, protože tu nebyl ještě dostatečně přesvědčující důkaz.
Mimochodem ty máš 4x2 nebo 4x4? Já mám ten dojem, že 4x4 ne? Tak by si sakra měl bejt na naší straně :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

@Yurii: Jj, to je stejný flame. Já lidi hodnotím podle toho jací jsou a ne kde žijou a kde se narodili. Pokud mě, jako Pražáka, odsuzuje hned při prvním kontaktu, tak FCK. Naštěstí je většina lidí normální a také toto neřeší 8)

@Farrael: Výhoda 4x4 je jasná a to nejenom u SUV. Jenom popisuji výhody kategorie SUV bez ohledu na pohon. To, jestli se to někomu vyplatí, nebo ne, záleží na tom jakou důležitost konkrétní věci mají při výberu auta 8)
Jj, jasně že mám 4x4 a to zejména proto, abych Pragocentricky mohl drážit okolí ježděním po zapadaném firemním parkovišti :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

No právě. Každopádně když to dáš do konkrétní souvislosti s nadpisem tématu tak pak už ta 4x2 SUV celkově nevychází dobře. Proto tu je takej kotel :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“