Je servisní knížka nutnost?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Frankie_ »

Zdravím pánové. Konečně mám vše potřebné k tomu, abych si mohl pořídit své vlastní coupé. 100% půjdu do 2.0l. Především mám zájem o tento kousek (možná že už někdo z vás viděl) http://auto.bazos.cz/inzerat/10616150/H ... PLATKY.php, ale nebráním se i jiným. Je tam sice málo informací ale od majitele bazaru jsem se dozvěděl že stk to ma do 2012 a stav velmi dobrý, ale servisní knížka bohužel není.

Měl bych se tedy podívat raději někde jinde, nebo to vzít i bez knížky a ihned udělat výměnu rozvodů a všeho ostatního?

(Pokud by někdo věděl o jinem voze v Moravskoslezském kraji nejlépe, tak dejte vědět)
Děkuji za odpověď
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Reklama
 

HagenCZ
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2010, 13:45
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od HagenCZ »

Ahoj, na servisku dneska vpodstate nemusis koukat. Kdyz uz je, tak taky padelana :/ Spis koukni na celkovej stav auta. Byl ses na nej podivat? Mam pocit ze kluci na foru uz se o nem bavili a mam pocit ze bylo bourany na predek. Ale za ty prachy zase...jestli to nebylo bourany moc tak by se to dalo dat dokupy, ale pocitej ze tak pod 130 tis nesezenes pekny coupe ted...nebo aspon ja sem nesehnal.

Ted me napadlo, tady ten kousek vypada moc pekne http://www.sportovnivozy.cz/12845-hyund ... -nove-v-cr
Hyundai S-coupe LS r.v.94, černá - Na prodej

Bude: Tuscani Elisa 2.7 V6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Hardcam »

Jak pise Hagen, obzvlast u aut techto rocniku ma serviska spis jen doplnujici vyznam a moc na ni nedavej. bezne na internetu sezenes servisky prakticky na vsechny znacky, nektere salony za uplatu i spolupracuji (kamarad ma firmu s peti Renaulty a servisky se vyplni az pred jejich prodejem primo v salonu, nebuidu salon jmenovat, ale delaji to casto).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od 89majlo96 »

Z bazaru a bez servisnej knizky ? No na tom nieco bude :lol: Keby to kupujes priamo od majitela tak by som sa toho bal menej, kopec ludi si dokaze spravit servisne ukony aj doma a niekedy to je pre auto lepsie ako ked ho da do servisu.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od mirpie »

padělá se vše. na servisku nekoukej, nemá to význam, stejně tak stav tachometru. Musíš vzít s sebou někoho, kdo do toho vidí a at zjistí reálný stav vozidla.
A přesouvám :arrow:
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Espero »

No podle pořekadla, že papír snese všechno, pak servisní knížka nutností není. Totiž lze předpokládat 3 možné situace. Serviska není a přesto se nic neděje a auto bylo servisováno naprosto normálně, podle předpisu a odpovídá tomu i stav (např. moje H1, kde jí majitel přede mnou prý zapměl přibalit, když jel do bazaru, jak mi řekl po telefonu). Druhá situace je, že serviska sice je, ale záznamy jsou zfalšované. 3. situace je, že serviska je a je pravdivá.

Takže bych řekl, že pokud je auto objektivně v dobrém stavu při nákupu a nemá servisku, nic strašného se neděje. (Já jsem si pak udělal svojí novou servisku, kterou používám od 30 tis. Km. Není to k ničemu pro oficiální použití, při prodeji by tomu asi nikdo nevěřil, ale mám aspoň záznamní, abych věděl, co se s autem při servisování dělo a kdy a kdo to dělal.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Mexican »

4 moznost je ze serviska nie je, tacho je stocene a opravy sa zanedbavali (u frantu v garazi, kde to je lacnejsie a nemenili sa suciastky tak ako to ziada vyrobca. A tato moznost je ta najbeznejsia v nasich luhoch a hajoch
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Frankie_ »

Děkuji za rady. Volal jsem prodejci a auto havarované prý není a pokud chci, tak může cenu zvýšit :D Hodný člověk asi! Zajedu se tam podívat
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Espero »

Já bych ho nechal zvýšit cenu a místo té vyšší bych se podíval po něčem podobném jinde. Jestliže má takový přístup, pak je to varování a raději s ním nic nemít.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od FISHkaa »

investoval bych 500,- za kontrolu auta v nejbližším autorizovaném servisu a asi prohnal VIN přes CEBII...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
HagenCZ
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2010, 13:45
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od HagenCZ »

To me privadi k otazce, nevite nekdo kolik dam za prohlidku auta v Hyundai v Praze? I s diagnostikou.
Hyundai S-coupe LS r.v.94, černá - Na prodej

Bude: Tuscani Elisa 2.7 V6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Hardcam »

Pocitej tak 500+700 (diag)...zkus se domluvit s Hujerem, zda by nebyl levnejsi. Jestli nebude levnejsi, tak urcite bude peclivejsi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Frankie_
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2011, 12:18
Bydliště: Okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Frankie_ »

Espero píše:Já bych ho nechal zvýšit cenu a místo té vyšší bych se podíval po něčem podobném jinde. Jestliže má takový přístup, pak je to varování a raději s ním nic nemít.
No já se ho ptal proč tam dal takovou cenu a proto mi tak odpověděl.. doufam že s humorem. Každopádně přes cebii sem to projel, ihned jak mi zaslal kopii TP. Bohužel mi to našlo jen rok výroby, zda bylo auto odcizeno a zda už není někde v leasingu. Takže nic moc velké informace. Každopádně se přijedu na to auto podívat a snad bude možno nechat to prohlédnout v servise přímo s prodejcem.
Budoucí majitel Hyundai Coupe 02-03 2.0l :)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od Farrael »

Jj kolem té částky co psal Hard. Mě to dokonce v AutoZeman rozpočítali po minutách, takže jsem neplatil celou hodinu. Což jsem docela čučel, ale zase nejsou až tak pečliví jako Hujer.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je servisní knížka nutnost?

Příspěvek od FISHkaa »

HagenCZ píše:To me privadi k otazce, nevite nekdo kolik dam za prohlidku auta v Hyundai v Praze? I s diagnostikou.
HYU servis v Praze je asi nejlevnější ve Zbraslavi http://www.hyundai-nubocar.cz/ = zkus si tam zavolat, jsou dobří ;-) Nezávislý servis s diagnostikou a dobrou mojí osbní zkušeností sídlí v Branickém pivovaru: http://www.auto-branik.cz
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“