svítí kontrolka oleje..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kopejda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2011, 07:43

svítí kontrolka oleje..

Příspěvek od kopejda »

Dobrý den. Mám dotaz. Mám na autě najeto přes 60.000 km a po poslední výměně oleje což byl olej dle servisu Shell mi po ujetí cca. 30-50 km v nízkých otáčkách začalo svítit mazání...olej v menších otáčkách přestává mazat...pokud ještě jedu dále tak musím auto držet stále ve větších otáčkách a nebo na pár minut zastavit...ptal jsem se automechanika a ten mi řekl, že by to mělo být tím, že je to nekvalitní olej a jak se zahřeje tak přestává mazat...řekl, že by to řešil výměnou oleje..já jsem si myslel, že olej Shell je jeden z nejkvalitnějších a docela mě to udivilo...já se spíše přikláněl k tomu, že by to mohlo být čidlo oleje...oleje je samozřejmě na rysce hodně.. a při stěhování jsem ztratil servisní knížku a nevím, jestli jsem měl olej 5W 40 či 10W 40..byl by nějaký problém pokod bych tam dal teď 10W 40??? děkuji za komentáře
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: svítí kontrolka oleje..

Příspěvek od Jurajc »

Ja som daval teraz Castrol 5W-40 svojpomocna vymena. Mal som tam Shell 5W-40. Treba si pozriet co obnasa 5W a co 10W niekedy som to cital ale uz si to nepamatam.

Tak predsa http://www.kvalt.sk/oleje.htm
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svítí kontrolka oleje..

Příspěvek od jaroslav5 »

Viac menej je to čidlo.Nemôže ti po 50km po výmene sietit mazanie na volnobeh.K tým olejom,je to o hustote.5w,10w čím väčšie číslo tým hustejší. Pri menej nabehaných km 5w,pri moc nabehých km 10w,teda hustejší z dôvodu opotrebenia motora,väčie vôle sučiastok. čidlo je mechnické a je nastavené zhruba na 0,45Kpa.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „ATOS“