spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

vlado :? trapne dokola se opakujici :-k
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od gul »

Omlouvám se pokud to vyznělo, jako že to adetivum je zázrak. Jen může mít prostě u nezaběhlého motoru větší účinek. Ten litr dolů je ale souběh více věcí, a to jiný styl jízdy, dalších 1000 najetých km a VIF.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vlado1979 »

Hardcam:
Vitaj späť. Trápne a opakujúce ? Možno, neviem, pamäť mi už neslúži ako pred 5-10 rokmi, tak možno názor napíšem dva či trikrát. Podstatné je, že vždy ten istý.

K spokojnosti. Z ničoho nič mi začal strašne búchať podvozok. Asi som to už spomínal :mrgreen: Skúsil som aj pri odstavenom aute a otvorených dverách ako radil boss hardcam. Búchal aj vtedy. V utorok som zavolal do servisu a objednal sa. Nemali žiaden voľný termín, až budúci pondelok. Celý týždeň bola jazda jedno veľké utrpenie, čakám ešte 2 dni a dúfam, že s tým niečo urobia. Padlo toľko vulgarizmov na korejský zázrak ako nikdy v živote. Mal som sto chutí auto predať. Už nevidím iba pozitíva ako priestor, ale vnímam aj negatíva v podobe kvality materiálov, spracovania a pod. No čo už. 70 tisíc km je veľa alebo málo ? Záruka končí a zrejme bude treba čo to zainvestovať. Brzdy, spojka, pneumatiky, batéria ... Čakal som od auta viac a nie, že sa mi začne rozpadať pred očami a rukami. Asi ho fakt predám.

P.S. Ani za 3 roky som si nezvykol na neidentifikovateľný záber spojky, ktorá zasa vŕzga (vydržala byť ticho 5 tisíc km), na cukanie motora pri jazde v kolóne (najviac na 1-2 rýchlostnom stupni). Plyn iba hladkám ako pierko a motor trhá a jazda je nekľudná. To sa mi nestalo na žiadnom inom aute. Robí to od novoty. Myslím, že je to vlastnosť tejto atmosférickej jednotky alebo nejaká konštrukčná chyba žltých bratov. Klímu sa aj bojím zapnúť (už nechladí a treba doplniť médium), lebo zo 109 koní ostane polovica neviem kde. Stále vytáčať motor nad 3500 ot. aby to išlo ma nebaví. Tak som sa uspokojil s kľudnou jazdou v rozmedzí 1500-2500 ot. Ťah motora síce tragédia, ale aspoň žere pod 6 litrov.

To čo som videl pred troma rokmi cez ružové okuliare ako bezkonkurenčnú ponuku sa dnes ukazuje ako nie najlepšia voľba. Bohužiaľ musím konštatovať, že pri súčasnej ponuke modelov a hlavne motorov, ktoré zaostávajú konkurenciou už ďalší hyundai nebude. Pýtal som sa predajkyne v auto palace na panónskej či sa bude montovať do i40 aj silnejší diesel. Nebude. Aj dvojspojkový automat je pre náš malý trh otázny. Ani 202 kW benzín určený pre sonatu v Amerike. Vraj to musí stačiť. Zákazník musí robiť kompromisy (keď je fanda značky) alebo ísť ku konkurencii.

Neobhajujem koncern VW (nie je môj favorit), ktorý má dvojspojku 7 rokov a turbobenzíny, ale kde do pekla je ten pokrok a nárast kvality u tých kórejských sračiek. Vidím iba nárast ceny a nič iné. Spoľahlivosť klesla, predaje síce rastú čo mi je záhadou. Budúcim majiteľom prajem pevné nervy a udržiavať dobré vzťahy so servismanmi, ktorý možno prižmúria oko pri nejakej oprave.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Laxius »

Buchanie sa mi objavilo zhruba v rovnakom case ako Tebe Vlado. A tiez to odhadujem na tycky stabilizatora. Raz mi ich uz menili. Neviem ci obe, alebo len jednu a ani nedokazem teraz identifikovat ci mi bucha zo boch stran alebo len z jednej...kazdopadne sklamanie. menili mi tycku na poslednej garancke, niekedy pred 5 mesiacmi, a teraz znova :(

Objednaval si sa do AutoPola? Ja robim pri Avione a prave som si vsimol, ze KariReal, na Galvaniho robi uz aj Hyundai servis, tak je mozne, ze zmenim servis...sice su novy co sa tyka Hyundaja, ale mam to hned pri robote a nemusim brat taxik od AutoPola az k avionu.

Ja som sice este stale spokojny s mojim autom, a viacmenej nesuhlasim s tym co pises, ale jedna vec s ktorou suhlasim tam predsa u Teba je a to: "kde do pekla je ten pokrok a nárast kvality u tých kórejských sračiek. Vidím iba nárast ceny a nič iné. Spoľahlivosť klesla, predaje síce rastú čo mi je záhadou." Je to mozno len moj subjektivny pocit, ale tiez to vnimam skor tak, ze kvalita klesla a predaj kupodivu rastie :) A hej, pokrok mozno nie je taky markantny, ale mna celkom tesi ponuka GDI motorov :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od matysekul »

To jsou kurňa kotrmelce :mrgreen: Dokud nepřišel :hyu: s ceníkem i40,tak byla i30 pro Vlada naprosto v pohodě,teď už je to nebezpečný střep s mnoha závadami. To má to auto za to,že tě 70000 km bez potíží vozilo? Napiš na dealerství,že potřebuješ i40 v plné palbě za 300 k ,jinak jim budeš dělat špatnou reklamu,třeba tě vyslyší......
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Mexican »

matysekul ale no tak.. zas to zacina vyznievat tak, ze kto len nechvali, tak je triedny nepriatel. Ma svoje zle skusenosti -ma. Poviem uprimne, ja som tiez zo svojim autom max spokojny, ale rok 2011 ma stoji az prilis vela penazi - nove brzdy, budem musiet menit cap na prednej naprave a zrejem zadne tlmice. Auto odjazdilo 120 000km uplne v pohode (az na vymenu loziska LP v zaruke), teraz mam tak trochu horsi pocit. A chapem to asi ako to Vlado vidi. Tak to hned neberte ze to auto zvaza pod ciernu zem. Ma s tym odjazdene casto aj 5x viac ako vacsina majitelov i30 tu na fore. Co ho myslim uz opravnuje hodnotit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od matysekul »

Tohle já samozřejmě chápu,taky nemám iluze jako na začátku,ale pokud někdo něco brání a za pár týdnů totálně změní názor,tak je to minimálně zvláštní.A abych pravdu řekl,tak mně takovéhle chování hodně sejří a to i v běžném životě.Bohužel takových lidí, "kam vítr tam plášť", potkávám čím dál víc.Jakoby se na to dneska školilo ](*,)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vena.m »

Tak samozřejmě hodnotit auto po 10tis. km (ikdyž je vše v poho) je asi blbost. Až ho budu mít aspon 4 roky a 40tis. tak se teprve uvidí jak na tom to auto je. A že tu musíte měnit brzdy a vytlučený čepy atd...myslím že to je na našich silnicích uplně normální...auto za to boužel nemůže (nebo bohudík). Že některý auta jsou líp odhlučnění přeci ještě neznamená že když najedete do díry tak že to kolo nedostane menší jebu jako :hyu: kde je to víc slyšet [-X A co se týče motorů..... je fakt že bych si přál aby auto mělo větší záběr od cca 1500ot a nemusel ho víc vytáčet když chci jet trochu sportovněji, ale na druhou stranu když sem pročítal forum Škody a motory TSI jak jim z toho kape olej a občasné drnčení od motoru a kdoví co ještě...no tak sem rád za tuhle přověřenou atmosféru. Myslím že až to bude trochu vychytaný tak Korejci taky příjdou s nějakým kvalitním a silným turbem do benzínu s obsahem kolem 1,4 a už to bude aspon jistota. Tot muj názor na věc. Tak a kdo mě ted za něj vyškolíí... :lol:
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
NASUD
*
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2011, 21:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od NASUD »



Koupil jsem i30CW 1,6 CRDi Clasic Plus - výroba Nošovice 10/2009. Doteď mám najeto všemi možnými a nemožnými cestami cca 15 tis.km. Jediný problém který za celou dobu nastal byl imobilizér. Použitím druhého klíče se vše vyřešilo. Na druhé garančce nechám poladit i ten "špatný" klíč! Ostatní vzdechy uživatelů na hlučnost považuji za věc povrchu našich silnic. Stačí se projet po povrchu jak má být a ve voze je klid. Vše záleží vždy na obutí vozu (rozhodně není guma jako guma),na nahuštění a povrchu po kterém jedu. Samozřejmě nejezdím po šotolině tak, jak kdybych jel nějakou soutěžní časovku. Jo abych se přiznal k tak zvaným běžným opravám.
a) výměna dvouvláknové žárovky Ba20d 12V 5/21W - úplná pohoda za pár minut.
b) Výměna žárovky H7 levého reflektoru- To už pohoda nebyla, ale podle typů na demontáž, u motoru tlačit dolů (tím se zvedá světlomet nahoru), se mi podařilo popotáhnout reflektor asi o 2 až 3 cm ven. Napadlo mě ho klepnout - zatlačit zpět.Pak následně jsem věc opakoval a reflektor vyběhl pak dobře. Po vytažení jsem si všiml "ohoblovaných" plastových ztužujících žeber. To znamená, že jsou (podle mně) asi o 3 mm širší v díře, kudy se tahají při demontáži ven.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Mexican »

NASUD to je prave ono co som spominal. Je fajn, ze auto ta zatial tesi. Pockaj do 50 000km a potom bude mat tvoje hodnotenie uz skutocnu vypovednu hodnotu. Pre mnohych ludi je to 5 rokov vlastnenia auta, tam uz mozno radosti/starosti zohladnit objektivne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od xxenak »

Mexican píše:NASUD to je prave ono co som spominal. Je fajn, ze auto ta zatial tesi. Pockaj do 50 000km a potom bude mat tvoje hodnotenie uz skutocnu vypovednu hodnotu. Pre mnohych ludi je to 5 rokov vlastnenia auta, tam uz mozno radosti/starosti zohladnit objektivne

Stále tu provnávate , alebo prirovnávate Hyundai s Octávkou. Keď sa pozriem na škody ktoré majú 150000 km a viac tak si ani neviem predstaviť že I30 by bola schopná prevádzky po týchto km. A Octávka so 150000 km sa práve iba zabehla. I 30 sa rozpadáva ako Beatles a do dosiahnutia 150000 km - ani si to neviem predstaviť.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od caruser »

Celkom zaujímavé čítanie, ale to si robíte srandu, že i30 sa po 150.000 km začne rozpadávať. Však to nie je ani polovica života toho auta.
Nič v zlom, ale hodnotiť spokojnosť a kvalitu nového auta po 15.000 km je dosť neobjektívne, ale po takých 75.000 km je už niečo iné. To tie naše íčka nezvládnu 100.000 km bez toho aby sme do nich liali benzín/naftu a absolvovali pravidelné servisné prehliadky?
Naposledy upravil(a) caruser dne 31 črc 2011, 09:26, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od pavkt »

vena.m píše:Tak samozřejmě hodnotit auto po 10tis. km (ikdyž je vše v poho) je asi blbost. Až ho budu mít aspon 4 roky a 40tis. tak se teprve uvidí jak na tom to auto je. A že tu musíte měnit brzdy a vytlučený čepy atd...myslím že to je na našich silnicích uplně normální...auto za to boužel nemůže (nebo bohudík). Že některý auta jsou líp odhlučnění přeci ještě neznamená že když najedete do díry tak že to kolo nedostane menší jebu jako :hyu: kde je to víc slyšet [-X A co se týče motorů..... je fakt že bych si přál aby auto mělo větší záběr od cca 1500ot a nemusel ho víc vytáčet když chci jet trochu sportovněji, ale na druhou stranu když sem pročítal forum Škody a motory TSI jak jim z toho kape olej a občasné drnčení od motoru a kdoví co ještě...no tak sem rád za tuhle přověřenou atmosféru. Myslím že až to bude trochu vychytaný tak Korejci taky příjdou s nějakým kvalitním a silným turbem do benzínu s obsahem kolem 1,4 a už to bude aspon jistota. Tot muj názor na věc. Tak a kdo mě ted za něj vyškolíí... :lol:
Souhlasím s tebou. Je to zvláštní, kolik lidí stále tvrdí, že škodovka je lepší, nebo nejlepší. Oni jsou snad za to placení :D Jezdil jsem se škodovkama dost dlouho, nějakou dobu souběžně s i30cw a nemyslím, že by octavia nějak závratně svými vlastnostmi převyšovala i30. Podvozek mají octavie fakt dobrý, ale ono je tu vzhledem k maličkému rozvoru nutnost, jinak by s tím snad ani nešlo jezdit. Některé plusy jsou jen marketingový tah výrobce - třeba velikost kufru.

Není náhoda, že se škodováci bojí srovnávat octavii s i30cw a pomocí médií nám stále podsouvají, že i30 je stejná kategorie jako fabia.
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od dalibordn »

vlado1979 píše:Hardcam:
Vitaj späť. Trápne a opakujúce ? Možno, neviem, pamäť mi už neslúži ako pred 5-10 rokmi, tak možno názor napíšem dva či trikrát. Podstatné je, že vždy ten istý.

K spokojnosti. Z ničoho nič mi začal strašne búchať podvozok. Asi som to už spomínal :mrgreen: Skúsil som aj pri odstavenom aute a otvorených dverách ako radil boss hardcam. Búchal aj vtedy. V utorok som zavolal do servisu a objednal sa. Nemali žiaden voľný termín, až budúci pondelok. Celý týždeň bola jazda jedno veľké utrpenie, čakám ešte 2 dni a dúfam, že s tým niečo urobia. Padlo toľko vulgarizmov na korejský zázrak ako nikdy v živote. Mal som sto chutí auto predať. Už nevidím iba pozitíva ako priestor, ale vnímam aj negatíva v podobe kvality materiálov, spracovania a pod. No čo už. 70 tisíc km je veľa alebo málo ? Záruka končí a zrejme bude treba čo to zainvestovať. Brzdy, spojka, pneumatiky, batéria ... Čakal som od auta viac a nie, že sa mi začne rozpadať pred očami a rukami. Asi ho fakt predám.

P.S. Ani za 3 roky som si nezvykol na neidentifikovateľný záber spojky, ktorá zasa vŕzga (vydržala byť ticho 5 tisíc km), na cukanie motora pri jazde v kolóne (najviac na 1-2 rýchlostnom stupni). Plyn iba hladkám ako pierko a motor trhá a jazda je nekľudná. To sa mi nestalo na žiadnom inom aute. Robí to od novoty. Myslím, že je to vlastnosť tejto atmosférickej jednotky alebo nejaká konštrukčná chyba žltých bratov. Klímu sa aj bojím zapnúť (už nechladí a treba doplniť médium), lebo zo 109 koní ostane polovica neviem kde. Stále vytáčať motor nad 3500 ot. aby to išlo ma nebaví. Tak som sa uspokojil s kľudnou jazdou v rozmedzí 1500-2500 ot. Ťah motora síce tragédia, ale aspoň žere pod 6 litrov.

To čo som videl pred troma rokmi cez ružové okuliare ako bezkonkurenčnú ponuku sa dnes ukazuje ako nie najlepšia voľba. Bohužiaľ musím konštatovať, že pri súčasnej ponuke modelov a hlavne motorov, ktoré zaostávajú konkurenciou už ďalší hyundai nebude. Pýtal som sa predajkyne v auto palace na panónskej či sa bude montovať do i40 aj silnejší diesel. Nebude. Aj dvojspojkový automat je pre náš malý trh otázny. Ani 202 kW benzín určený pre sonatu v Amerike. Vraj to musí stačiť. Zákazník musí robiť kompromisy (keď je fanda značky) alebo ísť ku konkurencii.

Neobhajujem koncern VW (nie je môj favorit), ktorý má dvojspojku 7 rokov a turbobenzíny, ale kde do pekla je ten pokrok a nárast kvality u tých kórejských sračiek. Vidím iba nárast ceny a nič iné. Spoľahlivosť klesla, predaje síce rastú čo mi je záhadou. Budúcim majiteľom prajem pevné nervy a udržiavať dobré vzťahy so servismanmi, ktorý možno prižmúria oko pri nejakej oprave.

Šok z nejlepšího auta zničeho nic šmejd.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Skyline »

Tento rok jsem četl dva srovnávací testy I30 CW OII Combi jasně že vyšla lépe OII to se dá čekat.

Druhá věc je že když povnáte 12-15 let starou O I s Lantrou tak ta O I bude většinou vždy v lepším stavu! Jak je to s Fabii I a Getzem to nevím ale s Accentem (neznám přesně model ale je to ten co byl podobný Lantře nejsem :hyu: odborník) zase vyhraje Fabia I.

Uvidíme jak si povedou 5 a více let staré I30.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“