poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

Ahoj, mam s coupe GT r.v.95. s turbem T25. Zacalo mi z niceho nic kuckat a jet na 3. Tak sem vymenil svicki NGK zlepsilo se to.kabely sou tam bosh pul roku stare. zacali mi kolisat otacky - vymnenil sem cidlo na teploty vody nepomohlo.probijelo mi vycko rozdelovace je tam novy. ale kdyz odpojim vahu vzdoch nekolisa to auto bez vahy je linejsi. a starty jsou divoky za studena to hned chcipa a pod plynem na volnobeh bezi. cim to muze byt.predem dekuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od -JxD- »

na lambdu jsi koukal?
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

a jak poznam jestli je v pohode. jo a nevite nekdo jestli ma zasuvku na PC akde? dik
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Yurii »

v pojistkový skříňce nahoře ale spojení s "počítačem" neni tak jednoduchá záležitost. Jediný diagnostický nástroj co se Scoupe funguje je HiScan :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

Děkuju za rady. Zjistil jsem, že jsem měl dirku na hadičce u sani na podtlaku. Sice to celý problem nevyřešilo, ale je to lepší. Když někoho něco napadne, tak dejte vědět. Děkuju
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

Kolisani je mensi ale studeni starty hrozny! dusise hned chcipa.Myslite ze to bude lambdou? nebo rehulatorem volnobeznich otacek? po pripade sloby obejit ten rehulator( vyloucit). vahu vzduch zitra vyskousim jinou.
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Tomson-tr »

Pripajam sa aj ja-nemozem rano nastartovat-asi 3x ked skusim tak iba toci toci a neodpali,potom ked sa pokusam tak zo 4x odpali ale nic viac , potom zo 3x nastartuje ale zdochne a ked si to vsetko zratate tak nastartujem na 10-11 krat....

Poradte co mam vymenit,co by to mohlo byt,lebo teraz som sa dostal k nahradnym dielom,sice z :hyu: pony ale mozno nieco pomoze....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

Tak dnes sem vymnenil vahu vzduchu sice starline :( ale byla za pekny penize 1300,- Kč a prestalo to. maji tam dva druhy jeden mi tam blbnul a ten druhy vpohode funhuje, zitra mrknu na cisla a napisu.

Mimochodem nema nekdo jetou vahu naprodej? STARLINU MOC NEVERIM :?
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Accentdevil »

Zkus jí prostříknout něčim pořádnym na vyčištění, někdo to možná odsoudí, ale pokud jsi rozhodnutej, že budeš kupovat novou, tak to můžeš zkusit. Tímhle způsobem si prý firma Bosh dobře namastila kapsu, posílaly se k nim váhy na opravu a oni ji přitom jen prostříkly nějakým sprejem, nevim. Mě to například pomohlo a já to vyčistil tzv Isopropyl alkoholem, prodává se v lékarně a stojí kolem 100, na nějaký odmašťovadlo typu čistič na brzdy, ředidlo atd zapomeň, mě to bylo vymluveno, ten Isopropyl je hodně dobrej, jen to naliješ na ty dva/jeden drátek co je uvnitř, necháš chvilku působit a pak to vyzkoušíš. Rozhodně na ten drátek/drátky nemakej rukama nebo špejličkou, prostě ničim. Tak snad pomůže.. :)

- osobně myslim, že váha po smrti není, když Ti auto stále jede a zlepšil se chod motoru při zadělání té dírky přes kterou se přisával vzduch, jen to není 100% asi, zkus jí nechat odmastit tim Isopropyl alkoholem :wink:
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
maxfila
*
Příspěvky: 21
Registrován: 14 čer 2011, 19:13

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od maxfila »

Diky zitra to vyskousim diky.ale i s tou novou vahou mam problemy po ranu se startovanim :( nastartuje a chcipne 4x a pak vpohode.

Rupli mi svody litinovy podruhy, jednou byli vareni a ted podryhy ale uz dve pryskliny nevyte kde se daji sehnat?
Uživatelský avatar
jindras.73
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 srp 2011, 21:20

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od jindras.73 »

bejva to čidlem na teplotu ale ty si ho menil za nove!potom to muze bejt Ventil regulátoru volnoběhu ale divny je ze kdyz vyndas vahu vzducho ze ti bezi motor,spravne pri vyndani vahy vzduchu motor ma chcipnout.
j.73
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Tomson-tr »

Ja ked odpojim vahu vzduchu tak auto zdochne,ale akonahle ju zapojim tak otacky kadejako skacu,same si pridava aj na 4000 otacok tak teraz chodim s odpojenou,dokym nezozeniem nejaku inu....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Yurii »

Zkuste odpojit váhu vzduchu úplně a pak zkusit nastartovat jestli se auto bude chovat normálně (motor naskočí do nouzového režimu a jede nezávisle na čidlech). Další možnost jak zkusit najít kde je problém, je osazení kontrolky Check engine a vyblikání chybového kódu, návod je tady https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=41&t=14843 Chybový kód sice není jednoznačný ukazatel ale zpravidla to pomůže usměrnit hledání závady. S autem bez váhy se ale jezdí blbě :( Hodně blbě :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Tomson-tr »

No mne pri vyblikavani vyhodilo tuto chybu - 3128 - Heated oxygen sensor (to je lambda,nie?)
a druha chyba - 4151 - Air/fuel control (a to neviem ci je vaha alebo to suvisi s tou lambdou)

A kazdu chvilu mi auto dochne,vsetko ide normalne,otacky neskacu,ma nizsi vykon ale co ma zmanenat to zdochynanie?Je to tou odpojenou vahou?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte prosim potize se startovanim a volnobehem

Příspěvek od Yurii »

Pokud jednotka vybliká Tvojí kombinaci tak je jasně vidět, že má řídící jednotka problém s poměrem palivo/vzduch a to je zcela jistě způsobený tim že "nemáš" váhu vzduchu... Pokud máš v okolí někoho kdo nakupuje na ebayi kup přes něj tuhle http://shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40 ... Categories a budeš mít po starostech :)

Já jí na sebe moc kupovat nechci protože by se u nás muselo platit navíc DPH a pak ještě pošta do svk ale za 50 éček dobrý :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“