Jak poznat spatne tlumice?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od Davidos »

za týden tam jedu...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od Davidos »

Tenhle test mi dělali...akorád jak tady jeden kolega odtud má kvalitu tlumičů rozdíl....velkej já mám oba okolo 100% a jak má to tlumení stejný tak tam mám ten rozdíl já,,,,zvláštní
Přílohy
test2.png
test2.png (176.99 KiB) Zobrazeno 2060 x
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od Davidos »

Tak jsem to moje auto půjčil švagrovi...za 1.jsem blb ,že jsem šel na test...po projetí krása sedí to tak o 70% líp než předtím kdy se celý auto fejbalo...a zadní tlumiče se mu zdaj ok...říkal ,že krásně je cítit jak se naklání předek a zadek to dorovnává...takže na to "snad když hlava dovolí" házím bobek..rozdíl je to OBROVSKEJ...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od Davidos »

Jestli ještě mohu otravovat- zadní tlumiče jsem dával použitý..u jednoho tlumiče( u toho jak mám to špatný tlumení) se dávalo nové horní uložení a kluk co mi to prodával mi řekl ,že to neutahovali..mechanikovi jsem to řekl,protože si sám toho všiml že jeden tlumič u toho uložení je utaženej a druhej povolenej...řekl mi že to rozebere a utáhne...teď mi to nedalo rozebral jsem zadek auta a je to stejný jak když jsem mu to dával..u toho co byl utažen je vidět cca 1cm šroubení a druhej je matka zároveň...volal jsem mu a prý to utahoval..nevím jestli s novým uložením se to dotáhne "na pohled míň nebo i tak by to šroubení mělo být vidět stejně...a proto že to asi neudělal to je volnější a tlumení horší né?? díky
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od Davidos »

Tak mi to utáhl...a bouchá to jak blázen prý je v háji uložení horní...jedu a rány :( divný že jak to bylo povolený tak nic a ted rány :-(
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
petrol
*
Příspěvky: 26
Registrován: 27 led 2011, 17:53
Bydliště: Púchov /SK

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od petrol »

Daj si hlasnejšie rádio :mrgreen:
Hyundai Accent 1.5i 12V sedan "97
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Jak poznat spatne tlumice?

Příspěvek od 69pavel »

pro petrol:


tebe si pozvu na svuj funus,tve rady budou potrebne a velice uzitecne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pro me smutecni hosty.

a ted vazne, pokud tlumeni nefunguje jak ma tak jizda s takovym vozem je o hubu, a jelikoz se mam radsi nez ty co vozim tak nedopustim aby to v cem jedu a je jedno co je to melo problemy tech razu a priznejme si tlumeni je zaklad vozidla, to pak nemuseli automobilky davat tolik penez do vyvoje a mohli jsme dosud jezdit na zebrinakach,teda ovsem pokud vis co to je. tim nechci se te osobne dotknout ale dnes je spousta lidi kteri si mysli ze umi vse a umi vse spravit ,ale osobne ti muzu rict ze takovych mechaniku kteri umi spravit danou vec a ne jen ji vymenovat je strasne malo,pak se treba divime ze oprava ktera je v radu 100-1000korun vyjde na 2500-6000 korun jen to mihne,co bychom se namahali, kdyz to muzem vymenit cele, toto ber jako priklad a nic ve zlem.
osobne jsem menil tlumice original bambusove tycky, tak jsem je nazval nebot na novym voze ktery mel najeto asi 5.000-7000 km se zacaly delat plosky na pneu a jelikoz jsem nechtel prijit o gumy kvuli bambusum tak jsem namontoval tlumice znacky KYB a muzu ti rict ,ze pocit, kdyz ti na bambusach na dalnici v zatacce ve 140 je malo i odstavny pruh a mas spocene zada do mrte smrtelnym potem tak neco neni v poradku. na tech KYB tu samou zatacku si ted dovolim rezat i ve 190 a auticko sedi jak pribite. takze asi takhle se to da popsat.
jinak s davidosem jsem si psal osobkami a vysvetlil jsem mu co a jak.takze urcite bude spokojenej ke sve spokojenosti.

timto se chci taky omluvit za svou jakoby ironii a navazeni se do tohoto tematu a navic cele to muze vypadat jako bych do tebe navazel, ale toto nebylo v mem umyslu takze pokud to tak vypada tak se ti omlouvam, jen jsem chtel tady uvest jaky je rozdil mezi automechanikami a vymenkari a pote mezi smejdy tlumici a kvalitnimi tlumici. takze tak asi. s pozdravem vsem 69pavel
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“