upřesnění dotazu-Zapojení koncovky světel na tažném

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

upřesnění dotazu-Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od lumik »

Zdravím všechny,
mám dotaz zda jste si někdo nezapojoval na tažném zařízení koncovku světel.Tažné jsem si namontoval to není problém, jenom nevím jak zapojit tu koncovku. Měl mi to dělat mechanik,ale pořád nějak nemá čas a trvá to už dlouho, tak bych si to zkusil udělat sám. Navíc moje zkušenost s automechanikama není moc dobrá.
Díky Luděk
Naposledy upravil(a) lumik dne 23 srp 2011, 23:34, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od Josef »

:?:
Tažné zařízení je podle evropské normy i českého zákona zařízení určené k odborné montáži.
Montáž by měla být svěřena odborné firmě s pověřením k montáži dané značky tažného zařízení. O pověření je dané firmě vystaven dovozcem/výrobcem certifikát. Montážní firma ručí za provedení práce a řádné vyplnění typového listu, což je předpoklad pro bezproblémové přihlášení. Při zápisu tažného zařízení na úřadě dochází ke kontrole, zda montážní firma je vedena v seznamu pověřených servisů v databázi na Ministerstvu dopravy ČR.
Pokud se zákazník rozhodne namontovat si TZ svépomocí, nebo ve firmě bez pověření k montáži, je nutné po montáži navštívit STK, kde technici prověří typovou vhodnost TZ pro vozidlo a správnost montáže, včetně zapojení a funkčnosti elektropřípojky. Zákazník obdrží protokol STK, který pak spolu s typovým listem předloží při přihlášení.
Ceny:
· Montáž tažného zařízení včetně zapojení elektropřípojky: (řádově 700,- Kč)
· Kontrola STK: 250,- Kč
· Poplatek na úřadě za přihlášení TZ: 50,- Kč (pokud montovala pověřená firma), nebo 100,- Kč (individuální montáž s kontrolou STK)
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od Spajky007 »

co takhle 7polová zásuvka

1 L levý blikač
2 52 mlhové svtlo
3 31 kostra
4 P pravý blikač
5 58 světlo pravé + osvětlení SPZ
6 54 brzdové světla
7 58L světlo levé
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od Spajky007 »

TO: Josef - chtěl poradit né citovat zákon :?:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od Yurii »

Taky se mi to hodí :) I když hlavně z důvodu legislativního... zapojení sedmipólovky je na internetu všude. dokonce by snad i ty kabely k zásuvce měly mít každej danou barvu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od FISHkaa »

když sem měnil samečka na vozíku (nějak se rozpadl), tak všechny kablíky měly stejnou barvu :mrgreen: :mrgreen:
S tou technickou je to pravda - buď máš homologační list od servisu, nebo si musíš udělat prudící kolečko :wink:

Obrázek
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od Nexus »

na vozíku jsem měnil elektriku minulý týden, za hodinku nebylo co řešit, měl jsem podobný obrázek jak ti nahodil fishka :) akorát speciálně si dej pozor na ukostření, to je hrozná děvka :mrgreen: jakmile tam bude nějaký studeňák nebo chvilkama blbý kontakt, světla se ti zblázní a budeš z toho mít vánoční stromeček :P
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: Zapojení koncovky světel na tažném

Příspěvek od lumik »

Ještě jednou ahoj,
díky za ochotu mi poradit,ale ja se špatně vyjádřil.Mě není jasný jak vyvéct kabely od zadních světel dolů k té koncovce a jak je napojit na ten konektor.Jinak s tou citací zákona to vím už jsem to všechno zjištoval. Jinak samozřejmě bych radši ,aby mi to zapojil někdo kdo to normálně dělá ,ale mám tolik špatných zkušeností se servisy jak značkovými tak s obyčejnejma automechanikama,že auto už raději nedávám moc z ruky a to kolikrát ty lidi znám osobně.Ted teda trochu odbočím to sem nepatří,ale mě třeba zmizela moje nová baterka a objevila se pěkně stará a jetá,dále zmizel vlnovec od výfuku a místo něho se objevila navařená plechovka :roll: další místo toho ,aby auto opravil tak si zněho uděla auto na ježdění po vesnici,pak mi zmizely zapomenuté cd,další mi přetřihal kabeli od zadních mlhových světel a už je nenapojil, jinde mi ve značkovým servisu vyměnily rozvodový řemeny,ale blbě tak,že auto při jízdě škubalo,opravu si samozřejmě naučtovali stím že si vymysleli báchorku o ucpané hadičce od benzínu a já jim to jenom neuměl dokázat,další si naučtoval peníze za práci co vůbec neudělal-pak mi jiný dva servisy nakecaly nezávisle na sobě,že mám špatný tlumiče tak jsem tomu uvěřil a sehnal jsem origo na výměnu,ale ted se ukázalo, že to je blbost,že tlumiče jsou ok tak mi leží v garáži -více méně díky za tento web protože od té doby co jsem ho objevil tak jsem tyhle parchanty dost minimalizoval, přesto to auto občas někam dát musím :( Ale né všichni jsou takový jenže ti prověření bydlí daleko. Takže díky všem tady za rady :D
Luděk
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“