Problém s alarmem.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jareka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 črc 2009, 19:34

Problém s alarmem.

Příspěvek od jareka »

Od soboty se v Matrixu (1.5 CRDI,r.v.2005) občas spouští alarm (jakoby) sám od sebe.Stál jsem od něj pár metrů,když spustil jeden ze svých koncertů,takže evidetně se do něj nikdo nedobýval.Dnes v noci 2x,hned poté jsem preventivně odpojil AKU (v zájmu vlastního zdraví).Poplach trvá 5-10 sekund,pak se sám vypne.Vypadá to na servis,nebo je problém někde jinde?
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od adam221 »

Ahoj, problem moze byt kdekolkvek... Od senzoru dveri, po zalomeny kabel, senzor vnutorneho pohybu alebo vadny senzor otrasov...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od Espero »

To já mám jiný problém, u H1 mám dodatečnou přídavnou centrálku s alarmem a imobilizátorem od Jablotronu a elektrická klíčenka vynechává, nejde o baterku, prostě na tlačítko nereaguje a pak musím s tím vehementem tak asi 3x až 4x poklepat zboku třeba o auto nebo o stůl. Potom se to dá do provozu a zase to pár dní funguje. Překvapilo mě to, jak jsme byli v Polsku a já se nedostal do auta (to jde i klíčem, ale nevypne se ten imobiliser, takže jsme sice v autě byli, ale nebylo to nic platné - samozřejmě odpojit ten krám by šlo) a ještě jsem tenkrát nevěděl co s tím - na to poklepání jsem přišel až později. Tak jsem volal do Jablotronu, že prý nová elektrická klíčenka stojí 480,- Kč, jenže ten alarm snese připojit jen tři klíčenky za svůj život. Prý abych jim to poslal a pokusí se to prý opravit, z výše uvedeného důvodu je to prý lepší řešení než nová klíčenka. Asi jim to nakonec pošlu.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od rastos »

jareka píše:Od soboty se v Matrixu (1.5 CRDI,r.v.2005) občas spouští alarm (jakoby) sám od sebe.Stál jsem od něj pár metrů,když spustil jeden ze svých koncertů,takže evidetně se do něj nikdo nedobýval.Dnes v noci 2x,hned poté jsem preventivně odpojil AKU (v zájmu vlastního zdraví).Poplach trvá 5-10 sekund,pak se sám vypne.Vypadá to na servis,nebo je problém někde jinde?
Mali sme na služobnom Matrixe to isté. Nakoniec sme našli chybu v konektore medzi spolujazdcovými dverami a karosériou, cez ktorý prechádzajú elektrické káble do kastle. Boli tam prepálené káble a skratovalo to, zrejme od dlhodobejšieho zatekania vody do špáry medzi karosériou a dverami.
Takže odporúčam skontrolovať tieto konektory vo všetkých dverách na aute.
Matrix 1.6
jareka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 črc 2009, 19:34

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od jareka »

Tak jsem skontroloval a nic nenašel.Ale jedna věc přece (zvláštní,že mi to jaksi ušlo).Při zamykání na dálku neprobliknou směrovky. :-k
jareka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 črc 2009, 19:34

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od jareka »

Takže problém byl,podle všeho,v nedostatečně stlačeném čidlu pod přední kapotou.A přiznávám,že jsem na to tak trochu přišel náhodou.
dušan Obecajčík
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2010, 22:15

Re: Problém s alarmem.

Příspěvek od dušan Obecajčík »

No mne sa stal problem z centralom zamknem v pohode ale odomknuť sa neda. keď stlačím odomykanie tak vypne alarm ale neodomkne, musím kľučom
Najprv sa mi stalo že sa nedalo odomknuť len niekedy a v zapäti to išlo ako by sa nič nedialo
Po čase mi zas nejde teda odomknuť, zamyka normálne
Kontroloval som poistky ale sú v poriadku
A nejde mi ani ostrekovač na predne sklo, neviem či to nema nejaky suvís?
Ak mal niekto nejaky problem prosím o radu
a neviem ani ako by som sa dostal k motorčeku na ostrekovač kde je umiestneny

Ďakujem za info
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“