Hyundai Coupe - problém se startováním

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

mysty83
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2010, 16:33

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od mysty83 »

Tak koukám, že v tom nejsem sám :). Mě by ani nevadilo tak, že mi to nenastartuje hned, ale když jedu do práce, tak tam prostě potřebuju dojet :)

Nícměné, usuzuji, dle vašich příspěvků, že by to asi mohl být problémm s imobilizérem. Myslíte, že by to měla být první věc, kterou bych měl nechat zkontrolovat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od Karamusa »

kdyby byl problem s imobilizerem tak nerozsvítila by se nahodou kontrolka na budících :?: :?:
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od Dody »

tak dneska som mal zase problem otočil som klučik všetko svietilo ako malo začal som štartovať a len točí.... potom som zase otočil klučik a nepočul som ten zázračný zvuk od filtra benzínu spod zadných sedačiek... :cry: tak som začal otáčať klúčikom asi 30x a nič... začal som byť bezradný že s autom sa nepohnem.... napadlo ma že odpojim baterku takže som odpjil mínus pól dal naspäť a keď som otočil klučikom prebudil sa bzukot čerpadla spod zadných sedadiel.... už ma to začína strašiť že ked budem hoci kde a auto ne naštartuje čo by trebalo urobiť ? je možné vypojiť imobilizer ako u staršich typov aut ???
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
toník
*
Příspěvky: 26
Registrován: 18 dub 2011, 14:44
Bydliště: kousek od Ledče nad Sázavou

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od toník »

Zdar k tomu imobilizéru to mě funguje tak že když skusim startovat náhradním klíčem (bez čipu) tak motor naskočí ale po chvilce zhasne.Proto mě napadá že když to nechce vubec naskočit tak v imobilizéru by problém bejt neměl i když kdo ví.
raketak
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 říj 2008, 11:09

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od raketak »

Stávalo se mi to u starého coupe 98 tak jednou za rok. Použil jsem pokaždé postup - vystoupit, zamknout, odemknout, nastoupit a nastartovat.
Můj dojem je že při otevření dveří nebo při zamknutí se aktivuje čidlo které jednou za čas nesepne. Při dalším otevření / zamknutí se očistí nebo aspoň přestane stávkovat.
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od Dody »

ako tu hladám na fóre tak vidím že chlapy z elantrami maju taký istý problém, môže to byť :

1. "čidlo otáček motoru, mělo nějakých slabých 800 Ohm a mělo mít tuším kolem 900-940 (viz katalog nevím přesně), výměna za nové pomohla"

2. "cievka imobilizeru u spinacky. A jeste pry bol zoxidovany nejaky kontakt od te cievky k riadiacej jednotke."

asi tieto dva veci sú najviac možné príčiny :(
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od LiberaleMiguel »

spatne cidlo na vačce, nove stoji asi 4k. Kdyz ti to nebude chtit naskocit staci odpojit a zase zapojit baterku a chytne to :-) nebo aspon u mne to pomaha
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
mysty83
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2010, 16:33

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od mysty83 »

Zdravím vás pánové,

tak stále řeším problém se startováním. Před měsícem mě zase odtáhli, tentokrát do Hyundai-Servisu. Volali, že to je přej klíčkama, že jim to ukazuje a že mám používat druhý. Dobrý, používal jsem druhý klíč... a toto úterý znovu... tak to odtáhli zase a vyměnili nějakou anténku v imobilizéru... včera jsem si pro to šel odpoledne. Do večera jsem 3x startoval a vše v pohodě. Dneska ráno přijdu k autu a opět to nefunguje! Takže si to zase odtáhli a řekli mi, že už si neví rady... prej tam maj další dvě kupéčka a taky jim nechcou chytnou... je to v HavlBrodě...

to s tou batérkou jsem zkoušel, protože v neděli mi to dělalo taky, tam to pomohlo, když jsem baterku odpojil. V to úterý to ale nepomohlo a dneska jsem to ani nezkoušel.

Čeho jsem si všiml a co zmínil dnes i pán ze servisu, že by to mohlo souviset s vlhkosti. Protože vždycky, když mi to nenastartovalo vůbec, byla mlha a vlhkost.

Ptám se tedy znovu, někdo nějaké další rady? Třeba něco k té vlhkosti?

Já to auto mám moc moc rád, ale prostě potřebuji auto, které je spolehlivé :( a to momentálně tohle není :( Prodat to? to asi těžko:(
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od Farrael »

A když je to ohřátý tak ti to chytne pokaždý?
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
mysty83
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2010, 16:33

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od mysty83 »

no většinou ano... když není vlhko nebo tak, tak to chytá v pohodě...
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od LiberaleMiguel »

to s tou vlhkosti mi kdysi delal Favorit :D bylo tam spatne nejake tesneni, dostavala se vlhkost do motoru
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
mysty83
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2010, 16:33

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od mysty83 »

no krom čištění čidla klikového hřídele také dělali něco s nějakým těsněním... tak možná to bude stejné jako u toho favorita :)

nechají si to tam přes noc a ráno to zkusí nastartovat (odpoledne mi volali, že jim to normálně startuje)... tak uvidíme...
Uživatelský avatar
leo4361
Příspěvky: 8
Registrován: 13 říj 2011, 15:18
Bydliště: Jičín

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od leo4361 »

Měl jsem takový problém u starého Scoupe. Týden startoval, pak dva dny ani tuk, pak zase startoval, pak zase ne. Servis nic neobjevil, až jsem začal pátrat po závadě sám. Nezkoumal jsem, jak to je u coupe 2G, ale Scoupe má dvě čidla na teplotu. Jedno pro ukazatel teploty a druhé pro řídící jednotku a v něm byl problém. Fungovalo si jak chtělo, při studeném motoru hlásilo řídící jednotce, že je motor teplý. Po výměně už bylo vše v naprostém pořádku. U mého současného 2G coupe se mi též stalo, že ne a ne chytit a bylo to klíčkem. Mám k němu 3 klíče, dva bez problémů a třetí je dobrý akorát na odemykání... :hyu:
mysty83
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2010, 16:33

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od mysty83 »

na to čidlo jsem se jich taky ptal, ale bylo mi řečeno, že tam nic takového není... tak nevím...

ten klíč mě taky napadl, resp. původně také zmiňovali, že by to mohl být problém... zeptám se, kolik to stojí udělat nový klíč a jak to probíhá? Myslím tím, je to podobné, jako když si nechám udělat klíč od bytu?

no a auto jsem si v pátek vyzvedl a od té doby zatím dobrý (3x ťuk do dřeva...)! doufám, že to vydrží...
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Hyundai Coupe - problém se startováním

Příspěvek od LiberaleMiguel »

ne, neni to stejne jako udelat klic do bytu. Vyroba klice vyjde na "par korun" ale pak prijde poradna palka za prehrani dat z imobilizeru a to ti udelaji jenom v autorizovanem servisu
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“