Baterie

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Baterie

Příspěvek od bobik »

Múžu se zeptat jakou baterku máte ve vsvé sonátě?? Mám 2.0 benzín a čeká mě výměna a předpokládám že tam dám 60 nebo 65 ampérovou
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Reklama
 

slimák
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2010, 16:32

Re: Baterie

Příspěvek od slimák »

Tak,milý bobíku,
Kapacita akumulátoru udávaná v ampérhodinách není ta nejvěčší priorita.Při hlavně zimních startech platí,čím vyšší kapacita akumulátoru,tým múžeš déle potrápit motor u jeho uvedení do pohybu.Rozdíl 5Ah je v praxi minimální.Není problém použít aku i z věčší kapacitou,pokuď se vejde bez problému na určené místo a lze ho v prostoru motoru možné upevnit v souladu s bezpečností provozu vozidla. K vůli přívodním kabelům je vhodné věnovat pozornost,jestli polarita nového aku není obráceně, a jestli má plusový a mínusový vývod z aku ten správný tvar.Pokuď se ti nechce čas od času kontrolovat hladinu elektrolitu v aku,skus to s bezůdržbovým akumulátorem.Pro ty nejkreatívnější by možná stálo za to zamyslet se nad výhodama gelového akumulátoru.


Peugeot 405 sri
hyundai sonáta NF 2006
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie

Příspěvek od Nexus »

já mám 65Ah, ale taky o chlup jiný motor. Ale jak psal slimák, tenhle rozdíl bych ve tvém případě určitě neřešil :) a gelový mají vyšší výdrž v mrazu, takže záleží jaký podmínky máš. Pokud garážuješ a startuješ při +10°C tak máš o trošku lepší podmínky než já, parkuji na ulici a holt to musí startovat i při -19°C což ráno párkrát bylo a na rozběhnutí to k mému překvapení nemělo žádný vliv :D/ horší bylo uvést auto do chodu se zmrzlou převodovkou :-k
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“