Rozmery batožinového priestoru?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
martin2422
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011, 10:00

Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od martin2422 »

Zdravím,

uvažujem o kúpe ix20, pekné autíčko, hlavnú motiváciu pre mňa predstavuje veľký batožinový priestor. Ale je naozaj tak veľký ako udáva výrobca? Uvedených je 440 litrov v základe, k meraniu použili metódu VDA, znamená to že merali po vrchnú úroveň sedadiel, po okno či strop??? Vedel by niekto zmerať využiteľnú šírku batožinového priestoru (šírka, výška s dolným platom/bez plata, hĺbka v spodnej časti, hĺbka vo vrchnej časti) alebo by mi vedel poradiť kde tieto informácie nájdem na webe (chcem porovnať s mojím súčasným autom)?

Škúšobnú jazdu som už absolvoval, aj do kufra som nazrel ale neviem to posúdiť, napríklad kufor i30 mi od oka nepripadal až tak menší.

Za info ďakujem :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od airwaves »

Záleží co budete převážet. Pokud to bude něco speciálního těžko radit. Rozměry změřím a večer doplním. Pokud budete kufr používat normálně pro potřeby osobních věcí a nákupu tak je ok. Navíc se dá zvětšit postavením zadních opěradel každé samostatně a popojetím zadních sedadel dopředu. Z praxe jsem odzkoušel, že pro pět cestujících na dovolenou byl uplně plný na 105%. Vše co jsme potřebovali se tam vešlo. A to mám ještě pod podlážkou dojezdovku, protože místo ní je toroid. Kufr je důležitý ale to auto se Vám musí líbit to je důležitější. Jinak největší kufr na světě má jedno auto montované v česku z německých dílů. Tam ale zase musíte zkousnout nudný a ztísněný interiér a konstrukci sice osvědčenou ale témeř dvacet let starou. A motory Škoda mluvit :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od kubatrabant »

hoj,
nedávno jsme vybírali nové auto, tak mužu něco k rozměrům. Do auta si sedl táta měří skora 2 metry nastavil si sedačku, pak si sedl za sebe, a ja dal do kufru v základním nastavení hlubokej kočárek. Jinak základní rozměry: výška 42cm, šířka 116cm, hloubka 71cm. tak snad to pomůže.
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od airwaves »

Tak jsem to poměřil, to jsem zvědaf jak ti to pomůže :D .

1) nejmenší kufr, podlážka je v horní poloze, opěradla sklopený dozadu a sedadla nejvíc vzadu

h - 750, š - 1150-1300 a výška po plato 410


2) největší kufr, podlážka vyjmuta, plato vyjmuto, zadní sedadla postavena a popojeta co nejvíc dopředu

h - 890, šířka stejná, výška po strop 1010


3) vše stejný a sklopený opěradla zadních sedadel. tady může být v kufru podlážka pak je rovina a může být i plato a nebo obé nemusí.

h - 1620 při poloze předního sedadla pro řidiče cca 178cm.

Takže můžeš násobit litry jak se ti bude líbit: 353 až 2127 a nebo jinak! Hodně štěstí při výběru, pokud to bude ix20 tak ať mi prosím dealer za to měření něco pošle aspoň klíčenku a nebo polo :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
martin2422
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011, 10:00

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od martin2422 »

Ďakujem za zistenie rozmerov :D.

Auto sa mi samozrejme páči, je dosť malé aby som dokázal zaparkovať na preplnenom sídlisku a zároveň dosť veľké aby odviezlo detský kočík, čo vlastne od auta požadujem.

Zatiaľ je to favorit na kúpu :wink:.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od airwaves »

A jakého máš protikandidáta? Já měl tři, focuse kombi, toyotu corolu a oktu tour combi vše 1,6 benzin aby to šlo na LPG. Rozhodl jsem se pro ix20 (Focus vypadl na motor, corola malá a octa nudná stará klassická unavená uvnitř malá s obrovským kufrem a zbytečně velkou kapotou!) a udělal bych to zase. Ještě se podívej na zajímavej rozměr a to rozchod kol. Ne rozvor ale rozchod. V tom ix20 exceluje a širší je snad jen s-max co vím. Takže s tím parkováním.... já si ho na 24 hodin půjčil, udělej to také. U krajnice se mi s tím parkuje blbě, doteď jsem se nenaučil bezpečně odhadnout jak jsem daleko od obrubníku. Já taky nejsem nic moc řidič a je to i daň za mpv, jinak díky bohu že mám vzadu senzory.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
martin2422
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011, 10:00

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od martin2422 »

V podstate som výber začal voľbou triedy, z ktorej by som auto chcel. Kritériom, ako som už naznačil, je obratnosť v meste, nízke servisné náklady a dostatok batožinového priestoru. V súčasnosti mám hatchback segmentu C, konkrétne Peugeot 307, veľa batožiny sa tam nezmestí a neustále opravy ma ničia ako finančne tak psychicky :roll:. Najprv som zvažoval malý kombík, Seat Ibiza ST a Škodu Fábiu combi. Seat oproti Škode vyhrával dizajnom, inak sú to autá jedného koncernu, takže dosť podobná výbava a cena. Na kombík segmentu C môžem zabudnúť, manželka by s tým nezaparkovala :wink:. Vtedy som objavil kategóriu mpv, vyhovoval by Ford C-max, no všeobecne táto kategória je mimo môj rozpočet. Pri porovnaní batožinového priestoru malého kombíku a mini-mpv som ostal príjemne prekvapený, litrovo boli dosť podobné, preto som na základe rozmerov bádal či je to možné :D. V závere sa rozhodujem medzi Kiou Venga a ix20, skúšobnou jazdou na ix20 som si overil veľkosť vnútorného priestoru, ten je vlastne taký istý ako u Vengy, naladenie podvozku a výbava sú u ix20 lepšie. Kia však už ponúkla akciové ceny, Hyundai zatiaľ nie, ale ja si ešte chvíľku počkám.

Netvrdím že môj postup výberu je ten najlogickejší, názory a výber sa priamoúmerne menil s množstvom prečítaných recenzií :wink:.
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od skrabi »

zdravim
ako tak citam, rozhodoval som sa medzi rovnakymi autami :) Mal som Fiat Punto, ktore bolo velkostou interieru pre moje potreby tak akurat, chcel som ostat pri podobnej kategorii, len s vacsim kufrom. Pacila sa mi Fabia combi, bol som nadseny z papierovych parametrov motora 1,2 tsi . Lenze moje nadsenie opadlo pri usadnuti - miesto na hlavu OK, na kolena OK ( az na ten panel radia ktory obmedzuje kolena ) , ale sirka interieru ! Nic moc. Este menej miesta ako v mojom fiate. Potom som nahodne sadol do IX20, nasledovala skusobna jazda , citanie recenzii a bolo rozhodnute. Ten kufor je naozaj velky. Bez problemov som don po posune sedadiel vpred ulozil v 1 vrstve 15 baleni mineralnych vod. Takze co sa mojich potrieb tyka - pre kufor palec hore :D
Este rozmery :
Sirka medzi podbehmi 115 cm, maximalna 131 cm
Vyska po plato : podlaha v hornej polohe 42 cm, podlaha dole 58 cm.
Hlbka : sedadla vzadu 72 cm, sedadla vpredu 85 cm.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od Chasnik »

martin: Pokud má manželka problémy s parkování s původním autem, tak toto je svělá volba. Tato MPV klamou tělem a uvnitř je víc prostoru, než by člověk při pohledu zvenčí čekal. Zdobí je velká variabilita vnitřního prostoru (jako zde - možnost zvýšení/snížení podlahy, posuv zadních sedaček a tuším i možnost nastavení opěradla vzadu) a přitom se s nimi dobře manévruje ve městě. A pokud nevybereš nejslabší motor, tak ti udělá službu i na dovolené.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od airwaves »

ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od pepe pedro »

Každý si otiera hubu o "najslabší motor"1.4.Ja ho mám a som s ním spokojný.Nie je to trhač asfaltu ale s autom si poradí skvele.Nedávno som čítal príspevok od nejakého machra,že s týmto motorom len radíš,lebo nevládze.Ten asi v tom aute nesedel ](*,) Na dialnici zaradím za "5" a jedu pořád!Žiadne podradovanie.Len to mu chýba rýchla šestka.Je to pohodlné rodinné auto auto.Už by som nemenil.Ešte by som sa opýtal,kolko z Vás jazdí v plne obsadenom aute :?:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od bask »

Zdar chlapi, zkoušeli jste někdo jestli se v autě dá tak nějak v pohodě přespat? Já že přední sedačky sklopit na spaní nejdou, dá se dát aspoň kufr do roviny se zadními sedadly?
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od Chasnik »

Takže za prvé: V malém MPV se nenatáhneš, není to Vectra combi s 208 cm dlouhým kufrem při sklopených zadních sedačkách :) Ale i tak se dá řešení nalézt:

Měřím 183 cm a ve většině aut se vyspím, když si lehnu "do klubíčka" na zadní sedačku. Zadní sedáky jsou trošku sklopené směrem vzad, takže když na spaní postavíš auto lehce prdelí nahoru, bude to pohodlnější.

V Puntu jsem se vyspal tak, že jsem sedačku řidiče posunul dozadu a nohy omotal kolem volantu na palubku. Pohodlné to moc nebylo, ale lepší než rezavým drátem do oka :) Toto není poloha pro spáče s divokými sny - případné polámané páčky blinkrů a stěračů by byly dražší než hotel!

Spoléhat na to, že přední sedačku sklopím tak, aby mi navazovala na zadní sedák, nelze. To se mi naposledy povedlo ve Š120...

Se sklopenýma sedačkama by mělo být mezi nákladovou hranou a přední sedačkou prý místo 175 cm. Pro menší pasažéry možná taky řešení, ale bál bych se poškození té mobilní podlážky...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od iggyno »

bask píše:Zdar chlapi, zkoušeli jste někdo jestli se v autě dá tak nějak v pohodě přespat? Já že přední sedačky sklopit na spaní nejdou, dá se dát aspoň kufr do roviny se zadními sedadly?
Ne,na to som si kupil postel a doma poslucham,teda nebolo nutne ju opustit! Ale kufor v rovine je...otazka,ci na spanie,kde aj 5mm hore dole moze byt neprespana noc
1,6 AT
40500km
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Rozmery batožinového priestoru?

Příspěvek od bask »

:-), díky za info, já čoveče ve své 16 let staré Kie Sephie ty sedadla dám úplně do roviny, fakt je že ve stopětce kterou jsem taky kdysi vlastnil, to byl ještě větší gaučák. Já to využívám v létě když jedu někam na muziku na fesťák, tak na přechrápnutí. Každopádně už jsem si ix20 1,6 Trikolor benzín objednal, prodejce nakonec přistoupil na můj požadavek objednání auta teď (se slevou Objevte... -25.000 tis) a platbou až v květnu příštího roku, tak do toho jdu a brzy rozšířím Vaše řady!
Odpovědět

Zpět na „ix20“