Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od enjoy »

:mrgreen: ,pán je teoretik... hele,pořádná čtyřkolka bude na letních gumách lepší než předokolka na zimákách,nevěříš viď :) .
a co se týče těch Debic,tak ani na vodě s bržděním nemám problém,tvůj komentář k nim,že jsou na ... se nezakládá na pravdě.
Dodnes si pamatuju jak jsem se na horách dostal do situace,kdy v kopci 2 auta předemnou zastavily a jelikož byly na polariskách(které češi bůhví proč doslova milují) tak couvaly 100 metrů zpět a já je objel a frčel dál.
A pokud znáš větičku přizpůsobit rychlost a styl jízdy stavu vozovky,tak tě nemůže ani na mokru snad žádná guma dostat do průseru,to můžeš jedině ty sám...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od potki »

Ja si dovolim citovat z
http://www.automoto.sk/clanok/334/test- ... 175-65-r14

"Jar 2011 priniesla v teste ADAC prekvapivo pozitívny výsledok. Pneumatika z nízkeho cenového pásma sa takmer prepracovala do najvyššie hodnotenej skupiny. Reč je konkrétne o letnom plášti indickej výroby Apollo Amazer. Na suchej vozovke šokoval najlepšími výsledkami, slušne obstál aj na vode. Akurát slabšia odolnosť voči opotrebovaniu posunuli túto pneumatiku nižšie, do stredu poľa, hodnoteného známkou „uspokojivá“. Každopádne sa na tomto prípade ukázalo, že lacná pneumatika nemusí automaticky znamenať zlé jazdné vlastnosti."

Tym som chcel povedat, ze cena nie je vzdy najlepsi ukazovatel kvality pneumatiky.
Najhorsie je, ze sa moze stat opacna vec - draha pneu je nekvalitnejsia ako lacna -
no a potom sa stane, ze clovek, ktory vyvali kopu prachov za drahe pneumatiky, je presvedceny, ze si tym padom moze dovolit jazdit ako chce bez ohladu na vonkajsie podmienky...
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od S0T0 »

pán teoretik, jezdil i s těmi debicami a pokud bys četl co jsem napsal, tak jsem řekl, že v zimních disciplínách, jako záběr na sněhu asi konkurenci nemají. A dobře pokud si myslíš, že 4kolka je všelék, tak se v zimě zastav na zhoblovaných letních a chci tě vidět...a že tě guma nemůže dostat do průseru, je trochu komplikovanější, jeď si v zimě (nejlépe pololed-břečka) na některých čínách, auto před tebou s gumami a né černou tmou dupne na brzdy a hned je na průšvih zaděláno... a jinak polaris 1 byly slušné, ale o 2kách bych napsal totéž co ty, proto jsem je vyhodil ikdyž měly 7mm (nové s autem...)

jinak není rovnítko levná= shit, vyjímky jsou na tu i tu stranu a pokud člověk jezdí málo tak i takové S3 udělají moc dobrou službu...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Skyline »

Gumy musí odpovídat autu a tomu kde a jak je provozovano, pokud jezdim 70% dalnici tak nepotrebuji Debice a pod. i kdyz jsou dobrý na snehu. Pokum mám nekde Nivu a jezdim s ni jem po kopcich se snehem nebo k nejake chate a to tim stylem ze z mesta vyrazim treba v I40 a dojedu k Nive tam presednu a vyjdeu horskou silnici 2km kchate tak ok. Pokud ale mám IX35 na bezne uzivani (meststky typ ridiece) tak to musi byt guma slusna na 1. sucho 2. mokro 3. snih. A propo co je poradne 4 kolka to co ma redukci a uzaverku takze ix 35 to asi nebude. Ikdyz porad lepsi nez predokolka pro toho kdo jezdi aktivne ha hory apod. se vyplati.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Meggy
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 říj 2011, 11:41
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Meggy »

já objednal Nokiany WR G2 SUV 215/70 R16 za 2880,-/kus a k tomu ALU AEZ Intenso Dark 2850,-/kus ...dneska je jedu nechat nahodit na auto
tátovi jsem objednal trochu jiný a zatím nepřišly...dostupnosti jsou naho*no a na výběr také moc není
NOVÉ NÁHRADNÍ DÍLY ZA ZAJÍMAVÉ CENY

HYU ix35 2.0CRDi 4WD Trikolor+PaketStyle, Audi A6 2.5TDi, VW Polo 1.2i, Škoda Fabia 1.4TDi
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“