Santa 2,2 crd

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Santa 2,2 crd

Příspěvek od Giovany1971 »

Ahojte všichni.. mám tady malý postřeh jestli náhodou někdo neřešil tento problém. Při raním startu jdou z motoru strašné zvuky .. jakože vybrace.. připadalo mi to jak kdyby byl utržený silentblok a vybrace z motoru šly do karoserie?? Jenže chyba lávky,,, při zvednutí auta na hev s nastarováným motorem jsem si všiml že řemen pohonu serva klimy atd... 6PK je ve spodní nejdelší části ... se strašně rozvybruje a vyhle vybrace způsobují strašný zvuk .. zejmena u studeného motoru... po zahřátí ..occa 5 min se to vytrácí. Ještě jsem zkoušel při tech vybracích řemene za chodu motoru ručně dopnout kladku která to má na starosti a vybrace zmizely.. Takže vyměním řemen Gates za Nipparts a uvidím.. Jinak pak už mě napadá jen slabý přítlak pružiny na napínací kladce. Řešil to někdo::,??
Naposledy upravil(a) Giovany1971 dne 01 lis 2011, 09:40, celkem upraveno 1 x.
Sono sempre moderato critico!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Santa 2,2 crd

Příspěvek od Spajky007 »

a co nějáké ložisko na kladce nebo špatná řemenice při volném řemenu řemen max pískat ne. :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Santa 2,2 crd

Příspěvek od Giovany1971 »

Spajky007 píše:a co nějáké ložisko na kladce nebo špatná řemenice při volném řemenu řemen max pískat ne. :hyu:
Zkoušel jsem sundat řemen,, kladky ok.. jenže to nemá tlumič vibrací a samotná pružina sem si všim odskakuje. Zkusím tem řemen a uvidím..Gates se mi moc nezdá a navíc je něj prohlý do U. Pak už jen slabá pružina na napínací kladce.
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
kovosacher
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2009, 20:57

Re: Santa 2,2 crd

Příspěvek od kovosacher »

Zdravím všechny Sanťáky
s tím vibrováním napínací kladky má můj syn zkušenost,sice u jiného vozu,ale dneska je to všude podobný.
Dělala to poškozená volnoběžka alternátoru , a přesně jak uvádíš,nejvíc se to projevovalo po startu a při nízkých otáčkách.
Sám mam Santu 4 roky a všechno díky Bohu v pořádku.Takže ta volnoběžka je pravděpodobná závada. Zdravím vsechny
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Santa 2,2 crd

Příspěvek od master »

Mne vibrovala remenica na kompresore klímy. Ulomila sa skrutka príruby na spojke kompresora.
Obšas sa to javilo akoby rámusil kardan. V servise ulomenú skrutku odvŕtali a prírubu vymanili.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: Santa 2,2 crd

Příspěvek od Giovany1971 »

No tak ta volnoběžka mě nenapadla,,, probůh jakou to může mít souvislost?? Říkám naco se ted ty volnoběžky vůbec montují téměř na všechno?? dřív nic takového nebýlo a byl klid..

Jinak k těm ulomeným šroubům... Taky jsem si všiml že v autorizáku v Itálii utrhli jeden šroub na řemenici klikovky.. nevím asi je to moda :roll:
Sono sempre moderato critico!!
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“