Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jančika
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2011, 08:26

Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od jančika »

Zdravim vsetkych Hyundai pozitivnych kolegov :-)

V tejto znacke sa radim k novacikom a ix35 mam len 3 tyzdne. Som zatial maxi spokojna, ale predsa ma trapi jedna vec, ktora neviem, ci je u tohto auta normalna, alebo je nutne riesit servis.
Kedze doteraz sme mali 90% aut diesle, tak sa mi celkom nezda aktualne startovanie. Po zmacknuti startovacieho gombika sa rozsvietia vsetky kontrolky spravne a zacne zhavit, ale je to pomale, dusive ako keby ho pretacal, pretacal az sa mu nakoniec podari nakopnut. Trosku mi to pride ako "trapenie dusi" :? Ked som ho nechala 4 dni stat, bez pohnutia, tak som mala dokonca pocit, ze hadam ani nenakopne :( . Ospravedlnujem sa za formu vysvetlenia, neviem vsak ako by som to lepsie popisala, kedze nie som odbornik :lol: Len ma zaujima, ci je to pri ix35 1,7 normal alebo ake mate skusenosti ostatni. Manzel ma napr. Peugeot 508 a tam to "kopne" v podstate okamzite po stlaceni Start-u, takze to porovnavam a moc sa mi to nezda.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od FISHkaa »

a nemůžeš mít prostě kaput baterii? V servise ti jí rádi přeměří 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od potki »

Pri akej vonkajsej teplote si to startovala?
Mne 1.7 CRDi startuje absolutne bez problemov - pri 4 stupnoch trvalo zhavenie cca. 2 sekundy, ale potom naskocil ihned.
Robi ti to od zaciatku a je to vzdy rovnake? Co to robi, ked je motor teply - napr. ked ho vypnes na 5 minut a zase nastartujes?
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od Amalfi »

Doporucoval bych servis, to vypada na vadne zhavici svicky, normalne by fakt meli zhavit rychle.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
jančika
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2011, 08:26

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od jančika »

Diky moc za rychle odpovede :)

Zabudla som napisat podstatnu informaciu, ze bateria nebola upne plna, ale stav sa opakuje aj po dobiti.

Mam ho len 3 tyzdne a to mi prave prisli teploty este uplne v pohode, prave to sa obavam ako by startovalo v zime pri minusoch, ked pri terajsich teplotach v Bratislave ma taketo problemy.
Ked je motor teply, tak nakopne relativne rychlo, ale aj tak dost lenivo "zatiahne" a az potom naskoci.
Jednoznacne to teda vyzera na servis, kedze Vy mate starty v pohodke. Uz som objednana na 14-teho na prezutie a rovno slubili, ze pozru aj startovanie. Urobim si video aspon na mobil, aby vedeli ako sa to sprava pri studenom starte, lebo kym sa k nim preboxujem cez zacpanu BA bude auto az "prehriate" :lol:

Este raz dakujem!
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od Chasnik »

No to je rozhodně špatně. Mě naskakoval nafťák na první škytnutí i v mrazech - rychleji, než nový benzín. Akorát při teplotách pod nulou jsem registroval kontrolku žhavení, při opravdu silných mrazech svítila i 3 vteřiny. V létě jsem ji ani neviděl, problikla jen na pár setinek vteřiny a bylo nažhaveno. Auto takhle startovalo, i když mělo nalítáno 180 tisíc km - první startér, první žhavicí svíčky...

To, co popisuješ, je u nového auta nenormální chování.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
jančika
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2011, 08:26

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od jančika »

Tak sa Vam hlasim s vysledkom. Pri kontrole mi tvrdili, ze dali auto na pristroje a jednoznacne je vadna bateria. Moc sa nam to s manzelom nezdalo, lebo kontrolky vsetko vzdy naskocilo ako malo a pri startovani ich nijako nestahovalo, ale predsa nie sme mechanici, takze ok. po cakani vyse 2-och tyzdnov na original bateriu (kedze je v zaruke) som tam volala a bateria stale nedorazila, takze sa rozhodli, ze vezmu bateriu zo skladoveho auta, poriadne ju dobiju a mame prist na vymenu. Dnes rano ju prehodili, startovanie je samozrejme stale zle ako sme predpokladali, tak to dali na pristroje a druhy pokus znie - vadny starter. Takze v pondelok sme objednani zase na servis so starterom :twisted: Len dufam, ze druhy diagnosticky pokus je spravny a podari sa to rychlo opravit ](*,)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od Mexican »

tie opice, co dneska len cumia do diagnostiky v autorizakoch ani clovek nemoze nazvat mechanikmi.. A to mas stastie, ze mas uplne nove auto (vsetko v zaruke), takze sa da aplikovat ich metoda - menit suciastky

to startovanie treba rozmenit na drobne:

ak su zle zhaviace siecky, zhavenie moze trvat dlho. Ako dlho svieti kontrolka?
bezi motor nepravidelne hned po nastartovani?

Moze byt ze tam je skutocne zla nafta (to ale vidim ako malo pravdepodobne)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od adam221 »

Vymenili bateriu, vymenia starter a nakoniec to budu zhavice...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
jančika
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2011, 08:26

Re: Pomale, dusive startovanie-ix35 1,7 Crdi

Příspěvek od jančika »

Mexican píše:tie opice, co dneska len cumia do diagnostiky v autorizakoch ani clovek nemoze nazvat mechanikmi.. A to mas stastie, ze mas uplne nove auto (vsetko v zaruke), takze sa da aplikovat ich metoda - menit suciastky

to startovanie treba rozmenit na drobne:

ak su zle zhaviace siecky, zhavenie moze trvat dlho. Ako dlho svieti kontrolka?
bezi motor nepravidelne hned po nastartovani?

Moze byt ze tam je skutocne zla nafta (to ale vidim ako malo pravdepodobne)
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“