Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
pedro 1208
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2011, 20:25
Bydliště: Dolná Krupá okr.Trnava

Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od pedro 1208 »

Ahojte,nikde som sa nedočítal ,že by niekto riešil tento problém.Mám Elantru 2,0 GLS 104Kw ročník 2002.Najazdených má 200000Km.Kupoval som keď mala 153 000.Už som menil tie veci,čo sa tu riešili,ako je vlnovec,predne kotúče,rozvody mi menili v servise pri predaji,zadný strmeň,atď.Samozrejme že mi svieti Check,asi každému,ale môj problém sa začal po výmene cievky zapaľovania.Na aute po pridaní plynu pomaly padajú otáčky,a zdá sa mi že aj rozbehy sú hlučnejšie,lebo musím viac do otáčok,pri vyšších rýchlostiach auto ide ok,len to radenie "pod plynom",pripadám si ako adept autoškoly,keď sa zabudnem a rýchlejšie preradím...je to proste otras.Auto používa manželka,ale keď ho niekedy potrebujem a presadnem z Marei tak som v čudu.Neviete niekto čo by to mohlo robiť?Ako by som to odstránil?Autino chodilo,a ešte aj chodí ako hodiny ,len toto ma zožiera a do servisu,ako všetci asi až ako posledné riešenie.Díky..
Elantra 2,0 GLS r.v.2001
Marea 1,9 TD r.v.1997
Sierra 2,3 D r.v.1983
Škoda 120 l r.v.1983
Reklama
 

Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od Meggie007 »

Ahoj, nu mel su neco podobneho a hned 2x :-) Otakza je jestli to bude to same.

Poprve mi auto prestalo tahnout, obcas jo, obcas ne a otacky si delaly co chtely de facto. Znelo to jak praskly vyfuk ( samozrejme to byly praskle svody a to poradne - ze vsech stran a na vsech trubkach :-) Jedna moznost co me napada a druha je spojka, nedavno jsem ji menil, prokluzovala jak silena, jsem zvyklej radit co nejrychleji a bylo to peklo, prerazeni, rev motoru presne jak popisujes a pak se to pomalu chytlo, delalo to samozrejme i pri brzdeni motorem nez si to opet sedlo k sobe. Ta prodleva tam byla dost velka. Treba to bude ono.
Jinak check engine mi nikdy nesvitila, ani s tema ruplyma svodama, nevim jestli mam byt rad nebo to je tim, ze je to u meho auta kontrolka na 2 veci :-)
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
pedro 1208
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2011, 20:25
Bydliště: Dolná Krupá okr.Trnava

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od pedro 1208 »

Ahoj Meggie 007,čítal som pozorne čo si mi písal,ale nebude to ani jedno ani druhé,spojka je zatiaľ v poho,to som vylúčil hneď,alebo lepšie povedané ani som sa s tým nezaoberal nakoľko problém mám aj pri stojacom natočenom aute.Pridám,a hneď pustím plynový pedál a otáčky sa pomaly,cca 3-4 sekundy dostávajú na voľnobežných 850-900.Takže spojka nie.Výfukové potrubie pozriem,ale tiež by som ho vylúčil,pretože auto ťahá OK,nieje problém s ním ísť 200 km/h a je známe že atmosferické 2litre tiež potrebujú na využitie svojho potenciálu vyššie otáčky čiže podradiť a potom okolo 3500 až 4000 začína zábava.Už som pozeral aj škrtiacu klapku,je čistá jak na novom aute,Stále sa neviem zbaviť dojmu,že by to mohol byť snímač polohy škrtiacej klapky,kedy klapka síce kopíruje polohu plynového pedálu,ale snímač čo dáva signály riadiacej jednotke je buď "zaspatý" alebo skrátka nedáva optimálne info o danom stave.môže to byť lambda,a všeličo iné z vecí okolo palivového systému.Asi s tým budem musieť do servisu,lebo nijakou vylučovacou metódou neviem určiť priamu príčinu.Ale aj tak ďakujem za informácie. :wink:
Elantra 2,0 GLS r.v.2001
Marea 1,9 TD r.v.1997
Sierra 2,3 D r.v.1983
Škoda 120 l r.v.1983
whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od whoode »

a co teplotní čidlo? nemáš to bohatý? že by ti to tam cpalo moc benzínu (sitič)...
u mě to dělalo čidlo...
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od Meggie007 »

Nu neni zac, moc su nepomoh.

Ta lambda by to mohla byt taky, to je pravda. Hlavne ta pred katem, ta dokaze divy, kdyz nefunguje :-) Kazdopadne bych to nechal hodit na diagnostiku, lambdy to ukaze hned a jestli ti to dava bohatou smes - jakoze bude, jestli jsou lambdy KO, tak bych se bal i o kat, aby ho to decentne "neprofouklo" benzinem.

Jinak me napadaji uz jen svicky, jestli treba jedna neni trochu nacata a nemaka na 100% jak by mela.
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
pedro 1208
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2011, 20:25
Bydliště: Dolná Krupá okr.Trnava

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od pedro 1208 »

whoode píše:a co teplotní čidlo? nemáš to bohatý? že by ti to tam cpalo moc benzínu (sitič)...
u mě to dělalo čidlo...
Ahoj Whoode,to čidlo asi tiež nie,auto"papa"stále rovnako-priemerka na palubnom je 7,8 a to sa jazdí 80% mimo mesto a 20% v meste.A mám odskúšané že údaj na palubnom je cca o 1 liter viac ako v normále.Na 2litre objemu dobré,chlapík čo mi bol s autom na emisnej a stk,bol hotový z hodnôt,vraj už bol na stk s rôznymi autami ,ale toto sa mu ešte nestalo,Ela mala všetko tretinové hodnoty z povolených.A ešte k tomu čidlu,myslím si že keby to bolo čidlo,tak by sa to chovalo tak že by tie otáčky nepadli vôbec,a držali by sa napríklad na 1500 na voľnobehu nie?(ako keď máš na 120-tke vytiahnutý sitič ),tým pádom bohatšia zmes,a aj vysoká spotreba.Ale mne len po pridaní a uvoľnení plynového pedálu pomaly padajú na voľnobežné (pri stojacom aute)a keď idem a preraďujem ako som zvyknutý z Marieny tak nestihnú spadnúť a radím pod plynom,čiže ako začínajúci vodič v autoškole...Aj tak ďakujem za všetky príspevky do tohto vlákna,ak ťa ešte niečo napadne napíš.Na niečo skrátka musíme prísť.... :idea:
Elantra 2,0 GLS r.v.2001
Marea 1,9 TD r.v.1997
Sierra 2,3 D r.v.1983
Škoda 120 l r.v.1983
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od tatřík »

Zdar, naši mají elantru 1.6 z roku 2003 a moje žena má Daewooo Nubira 2.0 z roku 2000 a u obou jsou otáčky pomalu dolů. U obou jsem vyčistil krokoné motorky a změna žádná, ikdyž to u krokáčů bylo zasr... až hrůza. Pak jsem někde četl, že někteří výrobci mají nastavený soft motorů schválně tak, aby otáčky šli pomaleji dolů a dokonce při určité rychlosti auta neklesali pod nějakou hodnotu, která je o dost vyšší, než volnoběh proto, aby byla zajiště dostatečná funkce podtlakového posilovače brzd. Nějakou logiku to má, ale jestli je to pravda, nevím... :-k
Takže je možné, že to vylepšit nepůjde, ale tou dia nic nezkazíš. :)
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od bohrosik »

Zdar ,
mám stejný problém na Elantře 2005. Rozjedu se, sešlápnu spojku, že přeřadím a motor drží tak 1-2sekundy otáčky a pak pomalu spadnou. Docela mě to s..e.
Podle zvuku tipuju na nějakou díru ve výfuku , možná svodech (trošku to prdlá).

Zda to bude ono, se teprva uvidí - průzkum tento víkend :-)

Vašek
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od M.Ela1600 »

Podle americkyho fora je to normalka: Vice zde: http://www.elantraclub.com/forum/index. ... opic=30075 a tady je mensi uprava do ktere jsem se teda jeste nepoustel, ale chystam se na to - http://elantragtclub.tripod.com/elantra/id542.html
Elantra 1.6 2006
Kim
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2008, 12:28
Bydliště: Praha

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od Kim »

Mám Elantru 1,6 2006 a tohle se mi děje od začátku. V autorizovaném servise mi řekli, že to je normální. Prý je to kvůli emisím. Už se to tady dříve probíralo.
Elantra 1.6 r.2006
ice29
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2009, 11:35

Re: Pomaly padajúce otáčky po uvolnení pedálu...

Příspěvek od ice29 »

Caute, Ja som pred mesiacom kupil Elantru 1.6, 2005ka, 113000km. Zhodou okolnosti som mal tiez predtym Mareu a nejak si stale neviem zvyknut na radenie a spojku. Ked pustim plyn tak auto zacne vydavat zvuk skoro ako stihacka :D a otacky (spolu s tym zvukom) klesaju pomaly. Ja v mojom pripade podozrievam aj spojku, lebo ide stlacit dost tazko, zabera uplne hore (aj ked toto je vraj normalne) a celkovo ta plynulost radenia nie je zdaleka taka ako na predoslom aute (tam som pred rokom dal novu spojku a radilo to krasne ako uplne nove auto, spojka isla stlacit uplne jemnym tuknutim na pedal s rovnakym odporom po celej drahe). Takisto sa mi zda divne ze citim vibracie vo vsetkych troch pedaloch - nemala by hydraulicka spojka tie vibracie prave eliminovat?
Elantra, 2005 GLS sedan, 1.6
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“