4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

No musíš sundat ten slavný plastový kryt abys na to viděl sundáš tu levou malou hadičku stáhneš tu prachovku na stranu nahodíš motor zapneš předek vlezeš pod auto a přisuneš hadičku a budeš se dívat jestli membrána zasune či ne je to jednoduchý
Reklama
 

Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

No ted o polední pauze jsem zajel do jedný firmy kde maj rampu venku. Sundal jsem ten mega dekl a přesně jak teď čtu tak jsem udělal. No hejbe se to, ale zdaleka ne tolik jak je to vychozelý v tý vazelině. Tak jsem tomu zkusil pomoct kleštěma, a nic, natvrdo. Ukusil jsem popojet autem tam i z5 a stejně nic. Tak že bude trabl asi v tom mechanizmu:-( a to mi nikdo neřikejte že budu muset rozpůlit nápravu. Potřeboval bych prostě někde vidět jak to vypadá. fotku, nebo rozsyp těch dílů nebo tak něco. Nevim kde to najít.
Každopádně dík, že se mi někdo věnuje.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

no chod tej tycky je len tak 9mm,keby si mal zdvihnute auto,tak aby sa ti tocili volne kolesa,mozes si skontrolovat zaradenie rucnym pootocenim poloosi a este ta tycka musi prekonavat odpor vratnej pruziny,tak to ide dost ztuha.Ked aj tak po vysunuti ti predok nepojde,ideal kntrolovat so zdvihnutymi kolesami,budes citit zvyseny odpor proti otacaniu,lebo sa zacne otacat aj predny diferak) Jednoducho bude to zaradene korektne(zvyseny odpor otacania) tak moze byt problem s motorcekom zaradovania(tam sa lubi ten umelohmotny snek vylagrovat,alebo zasvinit spinacie kontakty(tie urcuju,ci je alebo nieje zaradeny predok v redukcnej prevodovke) Ak predny kardan je zaradeny a predok nejde ani po manualnom zaradeny toho tiahla(simulovat to mozes drotom,natiahnut,zaradit a priviazat drot-zafixovana zaradena poloha) tak vraj vnutri je este nejaka podlozka,co sa moze doku....t(to som len kdesi cital)
Zhrnuto,musis ist vylucovacou metodou,najprv od napravy,potom redukcka a nakoniec podtlakovy system.
Přílohy
front_actuator.jpg
front_actuator.jpg (130.76 KiB) Zobrazeno 3399 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

Hmmm tak je v řiti ta membrána. Jak u ní na tom obrázku není vidět to katalogový číslo:-) Co to stojí, dá se to někde rozumně sehnat? Opravit to asi půjde, ale moc to podle mě nevydrží. Má někdo zkušenosti s tím čím to zalepit nejlíp?
Díky
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

Nejdřív musíš zjistit jestli je ta membrána kaput, zvedni auto předek a odsuň tu prachovku a vem to kleštěma a zatlač dovnitř ať se to zasune a zkus otočit kolama a poznáš hned jestli osička funguje, potom sundej zepředu na levé straně tu malou hadičku nastartuj přiřaď předek ať de vývěva a tu hadičku přilož na ten náhubek a dívej se jestli membrána pracuje jestli zasouvá
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 4x4

Příspěvek od carre1 »

maxiku přijeď do Ústí a já ti to za hodinu opravím
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

Olcite koukám na ten obrázek a ten vin že mi je povědomej
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 4x4

Příspěvek od carre1 »

Nojo Ivane to už jezdí na Slovensku jinej Terouš na tvoje vinko neboj! =D>
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

2 Kuschal- jj membrana je derava. Mam ji venku rozpertlovanej ten kastlik a tak mam v obyvaku na stole polozenou samotnou membranu s tou tyckou.

2 carre1 - ja bych i dorazil, ale jsem od rana do vecera v praci a v sedm vecer fakt nechci nikoho prudit. Jsem domluvenej na rano s gumarem, ze to omrkne a zkusi tam bud kapnout kaucuk, nebo vymyslet mini zaplatu. No pomrdal bych se z toho. Novy to bude za ranec a na webu jsem to nikde v replice nenasel. Jeste mam kamose co dela Pajera a Troopery a rikal ze zejtra nekomu brnkne kdo by to mohl mit.

Diky vsem za pomoc. Dam vedet jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 4x4

Příspěvek od carre1 »

maxik nic nelep nedrží nic už to mám vyskoušené! nová stojí 4500kč opravuju to za 500kč a je to na pořád (možná) :-k
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

Nj Ivane,uz to na mna praskli. novy ten valec stoji 55 us dolacu plus doprava. ale je otazka,ci je to len ta membrana,ja som nakoniec musel vymenit aj spatny ventil(resp. komplet vsetky ventile a hadicky,akurat zasobnik podtlaku ostal povodny)pozri vlakno o H-1,Zavady. pisem z mobilu,tak neviem presny link.cus.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

Čau Olcite máš pravdu jak říkáš, já sem zapoměl říct že už předek funguje bez problému, stálo mě to 0 kč. Já sem dal hadičku rovnou z vývěvy do toho podtlaku a ono to šlo, chyba byla v tom ventilku tomu sem dal čočku vzduchem z kompresoru a na moturku sem prostřík kontakty a už to maka. Ale sem zvědavý tak sem to přesto rozebral a zjistil že membrána je jak nová, pak sem kuch dekl na dyfu abych to vyčistil, vlítla mi tam voda a olej byl šedivej puding a zjistil sem jak to tam funguje. Pravé kolo se volně otáčí i s poloosou a při zapnutí předku do sebe zalejzaj ozubený kola. Levé kolo se točí i s poloosou ale i komplet celej dyf (převody) satality coš je zbytečný a proto mám volnoběžky hergot to sem toho nakecal a tady to nemá význam
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

carre1 píše:maxik nic nelep nedrží nic už to mám vyskoušené! nová stojí 4500kč opravuju to za 500kč a je to na pořád (možná) :-k
2carre1: Díky za nabídku a za pomoc. Zvažuju všechna kdyby no, cena je příznivá, jde o to, že do ústí to mam trochu z ruky, měním zaměstnání, tak že jsem s prachama na štíru a vše co jsem měl tak mam v pneumatikách, do toho ty pojebaný vánoce. Tahle je stejně v řiti, tak že pokud to nevydrží alespoň do jara, než se vzpamatuju na koupi nový, tak bych dorazil. Napsal bych ti zprávu a dali bysme si na sebe kontakt.
Díky.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

Von si carre dělá srandu
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

kuschall píše:Von si carre dělá srandu
Tak to je ještě lepší:-)
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“