Atos - teplotní čidlo

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
coupe73
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro 2011, 18:23

Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od coupe73 »

Ahoj lidičky.
Prosím o radu, kde sehnat teplotní čidlo na ATOS PRIME 1,0 43kw. Může být i starší, ale plně funkční. Problém je v tom, že jakmile se ochladí, tak auto neudrží otáčky a silně kolisá až má tendenci chcípnout. V letních nebo teplých měsících to nedělá, proto si myslím, že je to teplotní čidlo. Poslední dobou svítí i kontrolka CHECK.
Myslím, že to bude teplotním čidlem, když to v létě nedělá.
Případné rady o odkazy uvítám popř.nějaký vrakáč nebo odkaz na nové díly. Jsem z okresu Beroun.
Díky všem a PF2012 :)
Reklama
 

sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od sedli »

To nemusí být čidlo. Dělá to i po zahřátí motoru? Nebo nemůžeš vůbec vyjet?
Může to bejt klidně lambda sonda nebo pár dalších věcí když svítí CHECK.
Obětoval bych pár stovek a zajel do Hyundaie na diagnostiku ;-)
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
coupe73
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro 2011, 18:23

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od coupe73 »

Vyjet můžu, ze začátku si to trošku zaškube a po ohřátí dobrý. Jinak tyhle problémy od lambda sondy apod. vím, že můžou být, ale jak jsem psal dělá to jen když je zima. Čím větší zima, tím horší. V létě úplně v poho, takže laickým rozumem teplotní čidlo. :?
Dělalo to už vloni v zimě a v létě zase ok.
Ale díky.
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od sedli »

Tak to bude asi to čidlo..
Ještě mě napadl měřič množství nasávaného vzduchu (váha vzduchu), jednou sem se setkal s tím, že díky studenýmu vzduchu v motorové části (hmotnost je buď vyšší/menší než teplej) motor za studena nedržel otáčky. Ten měřič nebyl uplně odpálenej ale špatnej a řídící jednotka měnila vstřik paliva a rozhodila směs i když to nebylo potřeba...takže o tomhle bych si ještě pozjišťoval info před koupí čidla...
Jinak čidlo bych vizuálně zkontroloval, ale teď ti neřeknu kde přesně je....
Ale stejně budeš muset zajet aby ti vyhodili tu chybu CHECK jinak ti bude svítit pořád...
Někde tu je návod jak si můžeš sám zresetovat celou řídící jednotku, ale je to prasárna.
Jinak ti už asi jinak neporadím :-)
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
coupe73
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro 2011, 18:23

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od coupe73 »

Ona ta kontrolka občas i sama zhasne, jakoby po zahřátí už čidlo "nepracovalo" a chyba nebyla. Zhasne po delší jízdě. Je to auto manželky a spíš jezdí krátke, nejkratší trasy. Typuju to taky na to čidlo a i vím kde je, jen ho teď sehnat no. Nejhorší je, že druhovýroba asi není a AUTOKELLY ani Elit to sehnat neumí, proto se ptám jestli někdo o něčem neví.
Byl jsem na jednom vrakáči na korejské vozy a neměli ho. Každopádně děkuji za postřehy.
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od jaroslav5 »

Presne povedané čidlo nasávaneho vzduchu.Auto by malo bežat aj po odpojeni toho čidla.Pokial by si mal po ruke dielenský manual,tak by ti ho nejaký elektrikár dokázal premerat jeho hodnoty pri jeho postupnom zahrievaní.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
coupe73
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro 2011, 18:23

Re: Atos - teplotní čidlo

Příspěvek od coupe73 »

Tak dnes jsem s tím prošel i na emisích, tak doufám, že to bude opravdu jen teplotní čidlo.
Máte někdo ještě nějaký postřeh? Myslím že kdyby to byla lambda, tak už to neprojde na emisích.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“