motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC Děkuj

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
mtbranky
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2012, 08:48

motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC Děkuj

Příspěvek od mtbranky »

Zdravím,měl bych prosbu všem kdo mi dokážou poradit a předem děkuji.Moje scupéčko jezdilo celkem bez problemu co se týče motoru ale bral jsem benzím s ethanolem 50/50 plnou a vyrazil do polska po 100km mi začal klesat výkon,přestalo jít turbo a jel sem se spotřebou 5-6 kc/km.Po téhle spotřebě jsem vyjel nádrž celkem rychle a nabral benzín až v polsku.Auto se pomalu začalo rozjíždet až poté chytlo a jelo celkem normálně kromě bílo-šedého dýmu z fýkuku.Potom mi to asi 14 stálo a nikde jsem nejezdil a jelo mi to na 2-3 válce.Vyměnil jsem svíčky a v pořádku.Jenže když auto stojí více jak 3 dny už je problém nastartovat na všechny válce,bylo mi řečeno že mám motor k.o.a tlačí se mi olej na svíčky.Kabely-palec-víčko jsou staré 1rok a svičky 1týden.Díky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC D

Příspěvek od Kony5 »

z toho co píšeš se toho moc poznat nedá... ale ethanol je agresivnější než benzin a navic na sebe váže vodu...takže bych to viděl na to že ti usazeniny v palivovém potrubí rozpustil a zanesl ti vstřikovače...chtělo by to motor vidět a slyšet.... ethanol má vlastní přestavbovou sadu za cca 8 000 Kč... taky při ethanolu by jsi měl používat nerezovou nádrž protože ethanol je hydroskopický a tím by ti nádrž zrezla .... tankovat to na pul je kravina to ti pak uděla to co ti to udělalo...i když dost lidí na to jezdí....
Ethanol jako náhradu za klasické palivo vidím jen u vysokotlakeho přeplnovaní prootože ET má vyšší oktanové číslo takže netrpí samozápalem a můžeš použít vyšší plnící tlak... nějaké mixovaní i když spoustu lidí na to jezdí je podle mně k ničemu...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC D

Příspěvek od Yurii »

Tak samotným ethanolem to asi způsobený nebude, může bejt přicpaná nějáká tryska nebo Ti náhodou odešly pístní kroužky zrovna v momentě kdy jsi tankoval E85... Nedostalo auto před tím nez začalo ztrácet výkon trochu zabrat? Rychlá akcelerace na plnej počet světýlek, cesta na vysoký otáčky po dálnici a tak podobně?
U prvního Scoupe se mi stalo hned po koupi to samý :(

Bohužel suž nastalou situací tím se nedá dělat nic jinýho než:
A.) vyměnit motor [nedoporučuju, mám vlastní zkušenosti] (když už tak nejlíp koupit auto s funkčním motorem co je pojízdný třeba bez TK a vyměnit motor)
B.) udělat alespoň malou GO motoru (teda alespoň vyměnit ty kroužky, těsnění pod hlavou a když už tak rovnou hlavu srovnat a zabrousit ventily)
C.) může to bejt i turbínou ale to by pak bylo úplně v řiti [taky vlastní zkušenosti] (blbě se shání nějáká co není kaput a opravit je u nís nikdo neumí)

EDIT:
1 rada: nech si změřit komprese ať víš jestli sou to kroužky
2 rada: sundej sání od váhy vzduchu k turbu a zkontroluj jestli nemá hodně znatelný vůle
3 rada: Na ethanol se vykašli co ušetříš na ceně, o to víc Ti sežere (pro stejnou účinnost je potřeba ho spálit víc). Nezapomeň že to auto je odladěný na 91 oktanovej benzín a cokoli nad 95 skupáčům se standardní jednotkou moc nechutná. Taky jsem tu 85 zkoušel a rozdíl v jízdě je bohužel k horšímu. Pokud chceš aby jel fakt dobře, doporučuju Verva 95.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
mtbranky
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2012, 08:48

Re: motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC D

Příspěvek od mtbranky »

Díky za radu,zkusím a uvidím co se dá dělat.
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: motor nejede jak má po nabraní ethanolu s benzím,POMOC D

Příspěvek od Piskotkiller »

Já to říkám furt že je ten ET na dvě věci :twisted:
Hyundai Scoupe GT
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“