Elektrický pojezd sedadel-vyčištění kontaktů spínačů-návod

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
m6w
Příspěvky: 3
Registrován: 30 říj 2011, 21:18

Elektrický pojezd sedadel-vyčištění kontaktů spínačů-návod

Příspěvek od m6w »

Zdarec,
chystám se na cestu u které vím že se budeme střídat s řidičem, bohužel však mi začaly blbnout el. pojezdy sedadel.
Klasika- zaoxidované kontakty. Pří představě že v servisu to budou chtít vyměnit celé jsem se rozhodl pokusit to opravit.
Jelikož se mi to celkem povedlo, rozhodl jsem se o zkušenosti podělit, snad to někomu pomůže.
Postup je celkem jednoduchý a zvládne ho i průměrné zručný kutil při troše opatrnosti.

Spínače pojezdů jsou umístěné v bočním plastovém krytu sedadel, ten drží na dvou šroubech přístupných od zadních sedadel a od pedálů. Tady je jedna nelogičnost. Zatím co na straně řidiče je panel se spínači přišroubován pouze na onom krytu u spolujezdce
je navíc přišroubován ke kovové kostře sedadla.
Po demontáži krytu jsem demontoval panel ovládačů, je to plošný spoj zakrytovaný nacvakavácí krabičkou.
Tady je potřeba trochu zručnosti a pomocí šroubováku plošný spoj opatrně vyloupnout z krytu. Po otevření nám zůstane v ruce deska
plošného spoje a na ní šoupací přepínače. Přepínače jsou obdélníkové zakryté bílým víčkem. Trochu jsem se lekl že to nepůjde otevřít, ale opak byl pravdou. Víčko přepínače má pět zámků, vzal jsem obyčejné špendlíky a do zámků zapíchl. Víčko se pěkně vysune, nic nevyskakuje ani se mi nepodařilo nic ztratit. Je tam jezdec, dvě kuličky, dvě kolébky. Stačí vystříkat sprayem na kontakty a složit.
Skládání jde dobře, všechno logicky do sebe zapadá. Oprava na obou sedadlech mi trvala asi 1,5 hodiny a vše znovu
funguje jak má. :D
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“