Pozor na i30, klepání v řízení

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím, tento týden jsem reklamoval klepání v řízení. Řešeno bez problénů v záruce výměnou sloupku řízení. Oprava trvala cca 3 hodiny.
Takže, pokud někdo slyší z řízení praskání apod., neváhat a reklamovat!Hodně štěstí.
Pozn. pro změnu zase není volant úplně ve vodorovné poloze, je to nepříjemné ale snad to vydržím do garančky.

:D
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Reklama
 

karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od karel2 »

pro Tom64:

Muzu se zeptat: ktery servis?
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím, závadu odstranili v REPREcar Opava. :)
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
JakubV
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2011, 08:46

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od JakubV »

Mám i30 rok a půl, kupoval jsem to ve 30 tis ted mám 65tis a s řízením nic nemám.
chalupar
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2011, 19:03

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od chalupar »

Mám I30 od 4/2010 najeto 25 000 a klepání se právě ozvalo, doufám , že si než půjdu na roční prohlídku nerozbiju hubu.
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od miskinsr50 »

Info pre všetkých.

Po včerajšej návšteve servisu Hyudnai, mi bolo povedané, že buchot/klepanie ktoré sa mi ozývalo od volantu/riadenia nie je tým že ide o el. riadenie/servo a, že pri väčšej rýchlosti to prestane/stuhnutím, tak ako mi to bolo povedané v jednom "úžasnom nemenovanom (Auto palace) servise v BA" ale, že ide o výrobnú chybu a, že riadenie odchádza.
Jediná možnosť ako to urobiť, je vloženie akej si hviezdičky/tesnenia (kde presne to neviem) a že ak to nepomôže, treba meniť cele riadenie ktoré stoji cca 4500€. Čo je asi tak ½ cena auta.

Ak si myslite, že H i30 budem teraz kvôli tomu odsudzovať a tvrdiť že auto je zle, nekvalitné a že nikdy viac si KR auto nekúpim.... mýlite sa. Skôr tvrdím, že keby servis ktorý mi tlačil do hlavy kaleráby a ja debil som to zožral aj s navijakom a neriešil to ďalej keď bolo auto ešte v záruke, mohol som mat teraz pokoj. Našťastie sa to včera podarilo urobiť a auto/riadenie je O.K.

Oprava - súčiastka + robota (3h) 87€.

To je v porovnaní s 4500€ nič. Ak keď, sa mohol servis na začiatku zachovať inak riadenie sa vymeniť v záruke keď som na chybu upozorňoval, mohol som teraz pokoj a na učte o 87€ viac...


Vsetkym co hrkoce riadenie, bezte s tym do servisu. Ale do servisu, nie k odrbavacom... ! Nech to opravia/ak sa to este da, alebo vymenia !

Na zaver tohto celeho, v Autopalace by som si nenechal opravit ani bicykel !
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od adam221 »

Prezrad servis...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od miskinsr50 »

Ved som to napisal....
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od adam221 »

Som myslel servis v ktorom to vedeli opravit, pripadne cislo dielu....
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od miskinsr50 »

jaaaaj prepac... je to ten new servis na Galvaniho pri Gate.

KARIREAL SLOVAKIA, a.s.
Adresa:
Galvaniho 13
Bratislava 821 04
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Thom@s »

Mně se před týdnem, v době kdy bylo -15/-10°C taky objevilo lupnutí při natočení volantu směrem doprava. Lupnutí bylo cítit ve volantu. Bylo to jedno lupnutí při cuknutí (spíš rychlém otočení) volantu na druhou stranu. Intenzita se zmenšovala s úhlem natočení kol. Když byly kola rovně tak nic, víc vpravo slabé lupnutí, ještě více, silnější lupnutí, v dorazu zřetelně slyšitelné cvaknutí. Chtěl jsem to jít reklamovat až se vrátím ze služebky, jenomže po týdnu je +3°C a neozývá se vůbec nic :evil: . Takže není co reklamovat. Jsem zvědavej kdy se to zase vrátí. Tuším, že to začne dělat až se to bude nejmíň hodit, pokud možno před dovolenou nebo v jiný vhodný okamžik. ](*,) :oops:

btw. najeto 5,5tis.km
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, mě luplo v řízení už asi třikrát a vždycky to bylo při parkování při přetáčení kol z jedné strany na druhou zhruba u středové polohy. Při opakovaném pokusu se to však nikdy znovu neprojevilo. Zítra jedu do servisu kvůli reklamaci chrastící převodovky, tak se na to zeptám. Zatím to budu jen sledovat a při zhoršení to budu taky reklamovat.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od alvin »

ja síce nemám i30,ale GETZ,spomínane klepanie sa mi však ozýva,pri stojacom aute,keď pokmitám volantom.(písal som to v sekcii o GETZe),
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 07#p353407
Od spozorovania (po najazdení cca 68 000 km) som najazdil cca 3500 km,chová sa to normálne,nespozoroval som nijaké neprirodzené chovanie riadenia,za mesiac idem na garančku a následne na STK,takže keď by šlo len o tých 87 €,to by som prežil, 4500 € už nemá hodnotu celé auto :P ,ale ja som optimista,navyše mám v tom servise známych,ktorý ma nezderú z kože :D ,tak by mi to bezproblémov a väčších investícii najazdilo ešte nejakých 30-40 tisíc km. Ako som bol už spomenul v inej sekcii,žiaľ to je daň vozov ktoré boli buchnuté akurát na prednú nápravu,že po oprave síce slúži spoľahlivo,ale práve z nápravy sa občas ozývaju nejaké pazvuky,samotna skrinka riadenia by mala prežiť celé auto.
O mesiac sa chystám na tú servisku,tak budem informovať,ako som dopadol.
Ešte na margo tých servisov,žiaľ stará dobrá generácia naozaj opravárov,pomaly vymiera a nastupujú miesto nich čistí vymieňači súčiastok,ale práve v tom servise ,kde chodím ja,sa snažia veci opraviť,kým sa dá.
Ja by som si zas osobne nedal opraviť ani hrdzavú kolobežku v M a H, Nitra ,Kynek tam je prístup k zákazníkovi na úrovni roku 1983,nevieme kedy to bude hotové,ozveme sa a nechajú stáť auto na mraze so zatiahnutou ručnou brzdou ,takže samozrejme zalepila, a ani kvalita práce zrovna nieje oslnivá
čo do kvality práce mám výhrady aj voči Remesloservisu Nitra,ale prístup k zákazníkovi aspoň majú zas príkladny,snažia sa čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety a ochota im nechýba zas
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od alvin »

P.S. čo sa týka mojej dôvery k samotnej značke :hyu: KÓREJSKYM AUTáM, ako takým JE MAXIMáLNA NAĎALEJ a na 90% ďalšie auto bude zas Kórejec ,apriori nedôveru a antipatie mám naopak zas jedine k Škodovkám
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
chalupar
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2011, 19:03

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od chalupar »

I30 4/2010, najeto 26 tis. klepání se vytratilo s oteplením, ať kroutím volntem jak chci tak je klid, uvidíme zase v zimě.
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“