Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

frantaservis píše: Ahoj,nevěš hlavu Jimo,my co spolupracujeme a posouváme svými racionálními připomínkami a činy věc dopředu se dočkáme a auta nám budou fungovat jak mají. Už o nás vědí a řeší se to.:D Bohužel pro všelijaké posměváčky to asi nebude plošně,jak jsem si představoval,chybí jednota názorů a tak se pravděpodobně svolávačky nedočkají. Hlavu vzhůru,ix20 je skvělé auto a i Ty se dočkáš,že Ti bude dělat jen radost.F.
Ahojtě, zajímalo by nme kdo o nás ví a kdo, kde a jak to řeší? d. [-o<
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Reklama
 

vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, tak sa teším, že konečne začal rozum účinkovať a potvrdil frantovu pravdu. Konečne som bol vservise a dal som skontrolovať zadnú nápravu a tlmiče. Test ukázal účinnosť v žltom poli, čo je cca 50%. Mal som vtedy 25 tis.km. Takže teraz si vezmem článok od poradcu SM a opýtam sa na to, či je to zásah do konštrukcie, alebo nie Frantove adaptéry. No a dúfam mi to dajú písomne. Nuž a poprosím frantu, či mi ich urobí. Tu na SK sa na to asi nikto nesťažuje v servise, neviem. Inak je to autíčko fajné, ako povedal aj franta, je super a robí mi radosť. Ozaj a samozrejme mi v servise odstránili aj vŕzganie prístrojovky, bez akýchkoľvek problémov a autíčko je tichučké aj po panelovej ceste.
Chcem však ešte raz veľmi poďakovať Frantovi za to, že nás upozornil na niečo, čo nás mohlo stáť viac, než len opravy auta, lebo sme si uvedomili a viac sledovali ten stav odskakovania a už s ním počítali na ceste a predchádzali mu. Ešte raz Franto, aj za tých "svojhlavých" VĎAKA.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

vtlait: Daj prosm vediet,ako si dopadol,drzim palce!
1,6 AT
40500km
Zx604
*
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2011, 08:31

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Zx604 »

Červ píše:Poznámka technického poradce časopisu SM po dlouhodobém testu (25 000 km).
Příloha Test IX20_1.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Tady mám vyjádření pana Ondřeje Běhala z vybermiauto.cz / pozn. bývalý šéfredaktor Světa motorů/
Přílohy
ScreenHunter_01 Jan. 20 13.04.jpg
ScreenHunter_01 Jan. 20 13.04.jpg (103.84 KiB) Zobrazeno 1884 x
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od black_sheep »

s autem jsem sice nejel; ale přesně jak píše - nezdá se mi to možné že by vyvinuli takový zmetek jak franta tvrdí. a kolikrát jsou řešení, které na první pohled vypadají zle, nebo standardně znamenají problém, v praxi lepší z nějakého důvodu.

a bůhví jaký je důvod pro to umístění, třeba k tomu byli donuceni okolnostmi při určitém testu - vymyslím si takový příklad.

často se zjistí, že při tzv. losím testu se auto může převrátit. třeba v 90 % případů to frantovo umístění bude znamenat přínos a výrobce by tam ty tlumiče tak dal taky, ale v jednom jediným z nich to je průser a auto se převrátí. a to nikdo neotestoval a neschválil, proto svůj názor neměním pokud to tady nebude černé na bílém schválené a otestované v různých jízdních režimech někým důveryhodným a nebudou s tím opravdu zkušenost během pár let testování, což by mohlo nahradit intenzivní testování automobilek na několikra kusech naráz.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mirpie »

umístit tlumič způsobem jako to má ix20 je prostě mimo účinek. Nenazval bych to jako nebezpečnou chybu, či chybu ohrožující účastníky provozu na životě, pokud s tím nejedou v extrému, či extrémně. Nicméně je to podobnej nesmysl, jako umístit chladič na místo, kam na něj nepujde dostatečné množství chladicího media, viz čínské kopie BMW X5, chladič za světlem a pak se čínani díví, že se to přehřívá. Tím nechci říct, že by ten, či ti, kdo takové umístění tlumiče na nápravě navrhli, byli pitomci. Tlumič s vhodnou závislostí tlumení na zdvihu tam nějaký účinek mít bude, ale je to komplikace, je to přesně jak popsal Franta, hodit anténu do studny a pak zesilovat signál, aby to nějak fungovalo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od black_sheep »

pokud to přirovnám k té anténě: nemůže to bejt tak že tu anténu do té studny hodili proto, že kdyby ji dali na střechu tak ji utrhne vítr? jinými slovy že je k tomu nějaké nezvyklé chování za určitých okolností donutilo, udělat to tak i za tuhle cenu.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mirpie »

na toto nemám co říct... :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od black_sheep »

asi blbé přirovnání, ale víš jak to myslím? :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

vtlait píše:Ahojte, tak sa teším, že konečne začal rozum účinkovať a potvrdil frantovu pravdu. Konečne som bol vservise a dal som skontrolovať zadnú nápravu a tlmiče. Test ukázal účinnosť v žltom poli, čo je cca 50%. Mal som vtedy 25 tis.km. Takže teraz si vezmem článok od poradcu SM a opýtam sa na to, či je to zásah do konštrukcie, alebo nie Frantove adaptéry. No a dúfam mi to dajú písomne. Nuž a poprosím frantu, či mi ich urobí. Tu na SK sa na to asi nikto nesťažuje v servise, neviem. Inak je to autíčko fajné, ako povedal aj franta, je super a robí mi radosť. Ozaj a samozrejme mi v servise odstránili aj vŕzganie prístrojovky, bez akýchkoľvek problémov a autíčko je tichučké aj po panelovej ceste.
Chcem však ešte raz veľmi poďakovať Frantovi za to, že nás upozornil na niečo, čo nás mohlo stáť viac, než len opravy auta, lebo sme si uvedomili a viac sledovali ten stav odskakovania a už s ním počítali na ceste a predchádzali mu. Ešte raz Franto, aj za tých "svojhlavých" VĎAKA.
Vltait, prosím ťa v ktorom servise ti odstraňovali vŕzganie palubovky? a v ktorých miestach ti to vŕzgalo? nevieš, akým spôsobom to odstránili? Ja mám problém s A stlpikmi, tie drnčia a taktiež s panelom okolo rádia.
pajamen
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2012, 19:47

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pajamen »

Zdravím všechny.
Uvažuji o koupi ix20, proto sleduju, co se o autu napíše. Nedá mi to a musím reagovat na některé příspěvky.
Vůbec bych se nebál dát na nápravu frantův adaptér. Nikdo nikoho nenutí si ho tam dát. Myslím,že použitý materiál je Ok, akorát bych i na pouzdra použil taky 14 220.Je to asi nejlepší material, který na to použil.Pokud se ti nezdá tloušťka materiálu,tak mm nebo 2 přidej :wink: . A když se dívám celkově na svařenec, tak ten tak brzo neumře. Myslím si ,že vím o čem mluvím - dělám v oboru a takové díly vyrábíme a zkoušíme na dynamické zkušebně(automobilová průmysl).Kromě toho, i kdyby se ulomil tak to nebude naráz(pružina to podrží) a když víš ,že máš něco takového na autě,tak to sem tam omrkneš.
Taky mám pochybnosti kvůli životnosti tlumičů při tom,jak je to uděláno od výroby. Nejenom kvůli jízdním vlastnostem,ale i kvůli životnosti tlumičů, bych tam frantův adapter dal. Sebelepší tlumič, který bude "nešťastně" umístěn, tak odejde dřív.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

pajamen...ty chces kupit novu ix20 s tym,ze budes hned upravovat zadnu napravu? V tom pripade dobra kupa :lol:
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Je mnoho důvodů pro koupi auta. Klidně může být jedním z nich radost z vylepšování. Klidně si ho kup a možná uvidíš, že už nová ix 20 má naladěná pera a tlumiče tak, že už nejde vylepšit.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Alebo mu bude ,jak tu niektori jakoze clenovia pisu) skakat auto meter pri 40ke...a budu ho v zakrutach predbiehat aj stare felicie...ked sa to vcelku spise,slusny zoznam,preco auto skorej nekupit,otazka je,ci to ti clenovia aj myslia vazne,ci vobec aj v tom aute sedeli,alebo radi spamuju,lebo po tom jedinom prispevku zmyzli...a tak. Tym nemyslim frantu:)

PS: Po dlhom case som sa previezol ako spolujazdec aj v inom aute ako v svojom...a kupodivu,na moje prekvapenie...buchotalo to jak ta svina ix20,ak nie viac...a stalo raz tolko nedavno :)))
1,6 AT
40500km
pajamen
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2012, 19:47

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pajamen »

Uvažuju o koupi,protože za tu cenu je to dobré auto. Vylepšení na novém autě je úplně normální jev. co dělají tuningáři?
Jinak záleží na autě kus od kusu a jak mi vyhovuje. Když mi vyhovuje všechno ostatní, kromě tlumičů,nebudu hledat celé nové auto.Mimochodem, dopadl bych stejně u jiného auta. 100 lidí,100 názorů.
Odpovědět

Zpět na „ix20“