Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Dalibor »

Zdravím,
poradíte mi někdo, jak zprovoznit rádio po odpojení akumulatoru (důsledek řešení nákupu super arktické nafty od OMW a následného parkování venku při lyžívání). Rádio nefunguje, jen svítí, nevysune ani CD uvizlé vevnitř, na dispeji nápis : 1CDE1. Jde o rádio viz foto. Po pomačkání nějakých tlačítek už nesvítí vůbec a nelze zapnout...

Díky

D.
Přílohy
Rádio.JPG
Rádio.JPG (143.89 KiB) Zobrazeno 6698 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od 69pavel »

jestli s nepletu tak je treba vložit kod k radiu,nektere radia po odpojeni baterie a znovu zapojeni to tak maji nastavene,jestli to je radio dodane od vyroby nebo to montovali v autosalonu,tak v navodu autoradia by to melo byt napsane, pokud ne tak se obrat tam kde jsi koupil autoradio
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Dalibor »

Ano jistě, asi jsem se nezeptal jasně: neznáte někdo ten kód? Neřešili jste to? Je to originál rádio a pro neznalé - v servisní knížce málo kdy najdete ten daný typ rádia který vám daí do auta, ale většinou 7 jiných druhů - mimochodem o kódu tam není ani slovi, zato 7x, že máte dát pozor na nápoje aby jste jimi rádio nepolili... :-)

D.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Kód by měl být na sólo kartičce. Jinak ke každému rádiu je unikátní kód tedy shánět jaký kdo má nemá cenu ....
Dělalo mi to úplně to samé po opravě řízení v servisu a bohužel ani nové zadání kódu nepomohlo. Nakonec zjistili, že se ohnul jeden kontakt v propojovacím konektoru, ale to asi nebude tvůj případ.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od 69pavel »

jak pise zdenek,musel jsi dostat karticku ,pokud ji nemas tak za prodejcem(ten ktery ti to prodaval-ne do servisu),meli by mit v pocitaci vse o tvym aute i kody
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Spajky007 »

A co má rádio společného s naftou tos to tak týral že klekla baterka když ti to přimzlo.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Dalibor »

Jo jo, na dovolené na lyžích v zahraničí a v -25 stupních když ti nejede auto to je jiný pohled, než z tepla garáže :-).
Když se to rozehřívalo tak prostě místní mechanik asi vytáhl baterii když ji dobíjel...

No nic, zapomeňte, nebylo příliš moudré se zde ptát, možná je opradvu jedinečný kód k danému rádiu a ne k typu rádia, jak jsem si myslel...

Vyřeším to po návratu domů v Hyundai (snad)
D.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Spajky007 »

Kod má určitě každé rádio svůj
tedˇ jde o to jestli rádio je v autě od výroby nebo ho někdo dodal pozdeji ale to se dá vyřešit vyndat dát maníkovi co se stím zabejvá a tento za nějákej peníz odkoduje.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od MICHAL77 »

Každé autorádio má svůj vlastí kód, je to ochrana proti krádeži, asi by to pak nemělo cenu kdyby měly rádia stejného typu kód totožný. Někde v záručním listu či papírech od rádia musí být uvedený. Pokud není tak asi napsat výrobci či prodejci rádia a dle výrobního čísla dohledat či překódovat....
Já osobně jsem si v autě nechal ten kód smáznout aby ho to nechtělo, stejně pokud by někdo rádio ukradl tak si ho nechá za 200 odkódovat.....
Je nyní otázka zda se při kleknutí auta nepokoušelo nastartovat například přes gáble a druhý vůz, či třeba pomocí startovacího agregátu? Sedkal jsem se nyní s dvěma případy kdy takto "vyhořela" část rádia vlivem přepětí či co.
.........
Uživatelský avatar
Rendys
*
Příspěvky: 44
Registrován: 17 čer 2008, 17:31
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Rendys »

Kod má být na extra kartičce.V manuálu to není.Nebo vymontovat rádio a číslo možná i s VINem auta zdělit Hyundai servisu-generálnímu importéru a tam by měli kod znát.Stalo se mi to u Nissana a vyřídil jsem to za pět min. po telefonu.
Santa Fe 2,2 CRDi nanuál 114kw r.v.2008 stříbrná 4x4
Volvo XC60 2,4 AWD manuál (2016)
Santa Fe 2,2 CRDi 147kw AT Style+Succes šedá 4X4 (2/2017)
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Re: Zprovoznění rádia po odpojení baterie

Příspěvek od Dalibor »

Tak po čase s výsledkem: autorizovaný servis týden sháněl u dovozce kod dle WIN nakonec men pozvali do servisu, ať přijedu, že technik vymontuje rádio a zjistí výr. číslo bez kterého kód nezjistí...
Tak jo, nakonec hoch sedl do auta, zaktroutil halvou, sahl do přihrádky, vzal manuál, prolistoval jej a někde na zadní starně bylo fixkou napsáno číslo aniž by u něj bylo uvedeno, že je od rádia, naťukal a bylo :-)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“