Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tazipes
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2012, 15:11

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Tazipes »

Zdravím a hlásím se do klubu chrastílků. Mám sice Kiu Ceed 1.6 CVVT, ale převodovku budeme mít stejnou a problémy s chrastěním, jak jsem slyšel na nahrávkách také. Na tomto místě najdete mojí story: http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=17&t=2514 Kdyby se vám podařilo v této věci pokročit, budu vděčný za jakékoli info.
Reklama
 

libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

Já se chystám psát dopis na Hyundai Motor Czech s.r.o. s jednoduchým dotazem: Zda v této chvíli existuje výrobní problém s 5-stupňovými převodovkami. Budu to odesílat v pondělí. Pokud by se někdo z vás chtěl přidat, bylo by to možná zajímavější, více dopisů = větší možnost zjistit pravdu.
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

No, s řešením toho chrastění to bude asi na dlouho. Ve většině servisů, které jsem kvůli tomu kontaktoval, mi říkali klasickou odpověď, že jsem první, kdo si na to stěžuje. Otázkou je, jestli po těch skoro dvou letech skutečně na problém nenarazili nebo od toho opatrně dávají ruce pryč a nechtějí to řešit???? ](*,)
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

Já bych se přidal se svou šestistupňovou. Pokud by stále dělali mrtvé brouky, možná by chtělo se obrátit i na motoristické pořady a časopisy. To by pro ně byla výborná reklama.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

Zdravím,
tak já jsme odevzdal svou elantru do servisu a budu čekat měsíc na opravu. Tvrdí mi, že to dělá spojka, takže mi z Koree objednali novou a uvidíme co dál. Jinak dostal sem náhradní vozidlo v rámci HYUNDAI permamentní mobility, tzn. že jakákoliv oprava auta v servise déle než 1 den, tak vám musí dát náhradní vozidlo zdarma. viz tiskové zprávy www.hyudai.cz
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

jo a jako náhradní jsem dostal I30 cw 1,4 r. 2012 a tam to zatím nechrastí :)
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od M.Ela1600 »

Elantru? No ja ti nevim, ta uz asi v zaruce nebude. Ale jestli vas to uklidni, tak mne to za studena taky chrasti, ale nejsem si jistej tim, zda je to prevodovka :D
Elantra 1.6 2006
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

elantra rok výroby 2011 :)
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od M.Ela1600 »

Joo americka i30, tak to pak jo :D
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

AleKa82 píše:No, s řešením toho chrastění to bude asi na dlouho. Ve většině servisů, které jsem kvůli tomu kontaktoval, mi říkali klasickou odpověď, že jsem první, kdo si na to stěžuje. Otázkou je, jestli po těch skoro dvou letech skutečně na problém nenarazili nebo od toho opatrně dávají ruce pryč a nechtějí to řešit???? ](*,)
Mě tvrdili přesně to samé, že se s tím ještě nesetkali. Ve dvouch servisech. Ano přece neřeknou ..... Ano víme o tom, výrobní vadu mají zřejmě všechny vozidla s danou převodovkou. A protože se jedná o tak rozsáhlý problém, pracujeme na tom jak to sakra vyřešit aby nás to stálo co nejméně peněz a aby se o tom dozvědělo co nejméně lidí. Řešení pro servisy?

1. Pokud si zákazník stěžuje na chrastění z motoru, ujistěte ho, že s tímto problémem jste se zatím nesetkali a že se jedná o ojedinělou záležitost
2. Při zkušební jízdě se tento problém zřejmě neprojeví, takže se snažte zákazníka přesvěčit, že se nejedá o nic závažného a že to počká do pravidelné prohlídky
3. Pokud se závada projeví během zkušební jízdy nebo má zákazník např. video záznam s chrastěním, sveďte vše na automatické nastavování hydroštelů
4. Pokud zjistíte, že není zákazník úplný trotl a že vám nevěří, nechte si auto na pár dnů na pozorování
5. Zákazníkovi zdělte, že jste pro jistotu zkontrolovali převodovku, vyměnili olej a zkontrolovali jeho stav, tak aby si zákazník myslel že máte zájem na odstranění problému. Zákazník přeci nemůže ověřit, že jste to skutečně provedli.
6. Zdělte zákazníkovi, že Hyundai o problému ví a že ho řeší. Mají nějaké převodovky na otestování a než vydají oficiální postupy jak danou věc řešit, bude si muset zákazník počkat. Rozhodně mu nesdělujte jak dlouho bude muset čekat.
7. Se zákazníkem v žádném případě nesepisujte jakékoli oficiální vyřízení reklamace a vše nechte jakoby otevřené.
8. Určité procento zákazníků se nenechá odbít a bude se stále vracet či volat. Vše opakujte od bodu 6)
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od M.Ela1600 »

=D> i kdyz teda chapu vasi frustraci...u zanovniho auta v zaruce je to k vzteku, taky by mne to velice stvalo.
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od adam221 »

GUL =D>

Toto co robia by malo byt trestne!
Ak by som to urobil ja, asi ma niekto zastreli...
Robia to velke firmy vsetko je v poriadku...

Osobne sa nebudem pustat do prijmacieho technika, ked za to nemoze a ma napisany presny postup ako jednat zo zakaznikom....

Som zvedavy ako na tom bude nova I30tka....

PS: Ak je clovek neodbytny aj tak s tym nic neviriesi, lebo nemaju riesenie....

Offtopic> Ked som telefonoval importerovy, ze mam auto par mesiacov a hrdzaveju mi dvere a v servise si chcu nechat auto na 3 dni, s tym, ze nemam narok na nahradne vozidlo, bolo mi drzo odpovedane do telefonu, ze mame na to 30dni a mam si to riesit... Nic nieje dokonale, na to je zaruka.. A auta nepoziciavaju... To som sa informoval na nahradne vozidlo, nakolko moje auto nemalo ani mesiac!!!
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

http://press.hyundai.cz/tiskove-zpravy/ ... undai.html
když sem jim toto ukázal tak servisák zmlknul :) je tam i ofi word verze s podpisem hyundai
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

To Gul: lépe to snad ani neslo shrnout =D> =D> =D> . Ještě bych dodal, pokud je zákazník hodně neodbytný, tak vyměňte celou spojku nebo jen spojkové ložisko (občas to pomůže).

Taky by mě zajímalo, jak dlouho budeme čekat na nějaké další řešení? Za 14dní to bude měsíc od mé poslední návštěvy servisu, tak jim zase zavolám nebo pošlu e-mail.

Jinak je úplně jedno, jestli máte pětistupňovou nebo šestistupňovou převodovku, protože jsou skoro stejné. Stačí se podívat do schémat s díly někde na webu :hyu: (adresa se tu dá vyhledat na fóru, teď si na ní nevzpomenu).
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“