Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - problem

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - problem

Příspěvek od kladivoo »

Ahojte pani.
Hladal som temu kde by sa riesil tento motor, avsak nenasiel som. Takze potrebujem naozaj radu odbornika.
Koli snimacu otacok kluky som pred casom vytahoval rozvody z tohto motora G4JP, avsak po zlozeni a nastartovani trpi motor vibraciami ktore sa prenasaju az do karoserie. Zacinam si mysliet ze zlozit rozvody nie je az take jednoduche ako sa moze zdat. Cely motor bol ustaveny po vymene snimaca na rysky (obe vacky - nemal som pripravok na ich sponovanie od seba, ale dvoma klucmi na vackach sa dali pekne drzat v polohe na ryskach bez ich pretocenia, olejove cerpadlo, vyvod z kluky a samozrejme aj vyvazovaci hriadel na sekundarnom remeni). Nemali sme vsak spravene vlastne rysky, islo sa len na tovarenske rysky. Avsak osobne sa zacinam obavat ze sekundarny remen - co je na vyvazovacom hriadeli ked tento hriadel pootocim o 360° ma inak nastavene vyvazovanie tohto hriadela voci polohe piestov na kluke a ich naslednemu odpalovaniu (a asi vdaka tomu je to trasenie). Je tam viac moznosti ako sa toto da dobre a zle poskladat?
Naozaj potrebujem radu odbornika zrovna na tento motor, nakolko predtym sa riesili v temach starsie motory a tam nikto nespominal ze by mal s tym problem. Ak niekto presne vie ako funguje tento motor tak naozaj prosim o dobru radu....
Foto je myslim z 2.4L verzie, ale vyzera presna tak ako mam aj ja...rysky 5 a 6 su na tom vyvazovaku ...takisto rysky 7 a 8 sedia len kazdu druhu otacku, tie su na olejovom cerpadle a takisto neviem ci by nemohli mat na to traseni nejaky podiel....

Dakujem mocne moc.... ](*,)
Přílohy
0120002B.jpg
0120002B.jpg (31.71 KiB) Zobrazeno 1531 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od Hujer »

Presazene kolo č 8. Na bloku je sroub s hlavou tusim 14 a do neho musi jit zasunout kolik ci sroubovak. Kdyz si zkusis otocit o 360 stupni tak pak nepujde. Maly pomocny remen na vyvazovak se neda presadit! Staci dat jen na rysku! Doporucuji ihned predelat,protoze za par km jizdy vymlatis futra na ulozeni vyvazovaciho hridele na kterem je i ol. cerpadlo!!!!!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od kladivoo »

Je ten srob do ktoreho treba zasunut kolik vidiet aj na obrazku? Alebo ho musim iba niekde najst pri vyvode ako je to koleso s ryskou c.8? Naozaj som sa s takymto systemom este nestretol tak ak to poznas tak mi to prosim ta vysvetli tak, aby som to spravil dobre a aby som to neposral este viac ako to je.....a rozumiem tomu dobre ze teda to koleso c.8 nie je len olejove cerpadlo ale je spolu aj s druhym vyvazovacim hriadelom? uz som na tom zopar km odbehol, preto som si to vsimol tak len dufam ze som tomu nejako moc neublizil....
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od kladivoo »

Here is where the fella went wrong --
Read carefully :
Set the oil pump sprocket so that timing marks #7 and #8 are aligned. Quickly rotate the sprocket back and forth, between the 9 and 12 oclock position feeling for a centering feel when the timing marks meet.
If the sprocket timing mark feels like it wants to move away from the other mark, rotate the sprocket one complete revolution and try it again.
Timing marks #7 and #8 will naturally align when the balance shaft is in the proper orientation.

Nasiel som akurat popis k tym obrazkom co som dal hore v Eng:

akurat som tomu presne nerozumel co tym chcel autor povedat, co presne by malo citit ze sa chce pri tom 90stupnovom pootoceni olejoveho cerpadla sem a tam pootocit.

teda v obrazku je pisane presne toto: Casovacie znacky by sa mali prirodzene snazit zladit dohromady ak vyvazovacia hriadel je v spravnej polohe....
Přílohy
01200021A.jpg
01200021A.jpg (14.8 KiB) Zobrazeno 1514 x
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od Hujer »

Presne tak, tento motor ma 2 vyvazovaky! Ten pomocnej malej remen se neda presadit,ale problem zacina s velkym! Musis jit po bloku v mistech kudy vede ten vyvazovak s olej. cerpadlem kolo č8 a najdes! Je to lechce prehlednutelne, ale kdyz budes dobre koukat tak ho najdes! Ja uz to mam v ruce a poznam nastaveni i bez kontrolniho sroubu! Zkus to: rozhod rozvody a otacej kolem č8 vzdy ucitis odpor a pak povoleni a pretaceni ve smeru tveho otaceni! Kdyz nastavis kolo na rysku a budes chtit otocit nepatrne do prava a nebo do leva tak kolo bude mit tendenci se vracet zpet na rysku,pak je to spravne. Kdyz snim hnes a bude mit tendenci se odvalit tak je to spatne! kdyz se na to nebudes cejtit tak to postav na ten kolik!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od kladivoo »

By ma porazilo, ani som netusil ze sa to da nastavit zle. Myslel som si ze c.8 je len olejove cerpadlo, ziaden vyvazovak..hned zajtra rano to idem dat do poriadku aby to sedelo. Myslim si ze keby som ho pri sucastnom nastaveni otocil o jednu otacku tak by to malo byt OK aj bez skusania. Avsak vyskusam to citom ci to budem citit ako pises ty. Takisto si to chcem overit aj cez ten kontrolny srob, ten nebude pravdepodobne vidiet na tych mojich fotkach. Je to v miestach kde vedie remen smerom hore alebo dole od kolesa c.8? Dufam ze to najdem, hadam tam nie je vela srobov velkosti 14. Ved myslim si ze ak to najdem a dam dnu plochy tenky skrutkovac tak ucitim kedy sa vnutri bude nieco otacat a kedy mi srobovak zaskoci do drazky vnutri pri polohe na ryskach a kedy nie...teda aspon dufam.
Dam vediet ako to dopadlo, na teraz len dufam ze som tym ulozeniam hriadele pocas jazdy nejako neublizil. Klepkat zatial nic neklepalo, len vibracie boli citit preto som to zacal hned riesit. Bohuzial s tymito motormi ma velmi malo ludi skusenosti takze informacie tohto charakteru su dost vzacne. Za to ti moc dakujem.
Uživatelský avatar
kladivoo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2011, 23:38
Bydliště: Ilava

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od kladivoo »

Taaak...4 hodiny roboty a Sonata ide opat tak ako ma...pekne potichucky a s vetrom o preteky.
Je to naozaj vyrazne citit to otacenie kolieskom presne tak ako si popisal, asi len chromy by nemal taky cit v ruke aby to neucitil. Kontrolny srob som nenasiel, ale po tom ako si to popisal som vsadil len na pocit a nesklamal som sa. Velmi dobre vediet ze ten 2.0 motor ma takyto chytacik. Dufam ze to pomoze mnohym pri vymene rozvodu, hlavne takym co nemaju s Korejcami moc skusenosti....teda aspon tu v mojom okoli nie je taky nikto, teda aspon doteraz nebol :hyu:
Hujer, ak pojdes nahodou cez SVK tak vedz ze ta tu u mna caka strasne dobre a vychladene pivo :wink:
Dakujem.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Nastavenie rozvodov EF Sonata 2.0 92kw, r.v.2003 - probl

Příspěvek od Hujer »

Neni zac! Obcas tu poradim,ale vse z rukavu nevysipu! To bych pak mohl jednou umrit hlady! ;-) Za pivco diky,ale myslim si ze na nej nikdy nedojde! Slovensku jsem byl naposled pred 5 lety! Mame tam u Levic znamou,ale porad se za ni dostat nak nevychazi!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“