Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od Hardcam »

Zkus zmenit servis. Mne sedacka dolu zprvu jizdela zhruba tak 2 dny, ted uz 14 dni nesjizdi a drzi mou polohu. Nicmene jak jsem psal uz kdysi, sjizdeni mi navidlo, protoze denne si musim kreslo nebo zidly upravit 20x. Je fakt, ze moje sedacka zadny pazvuky nevydavala.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

willy50
****
Příspěvky: 1096
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od willy50 »

Ahoj,
nechci zakládat nové téma, toto je mému dotazu asi nejblíže.
Páčka na nastavování "hrbu" se mi nějak divně točí pořád dokola s trochu divnými pazvuky.
Hrb sice funguje(nejsem si jistý jestli v celé výšce), ale mám pocit, že tam byl doraz.
Už dlouho jsem to nenastavoval, tak si nepamatuju.
Dík za vaše zkušenosti.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od karel2 »

Bederni operka?

ta je resena lankem, ktere se utahuje. Hrb se udela tim, ze tohle jedno lanko tlaci na celou sitku dratu, ktere tvori podporu pro calouneni operadla. Takze pokud funguje, tak hrb je stejny. Nicmene, packa by se asi protacet nemela.
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od igys »

Úplně se to sem nehodí, ale nechci zakládat nové téma. Jak si nastavujete sedadlo řidiče? Ať to dám jak chci, tak mě stejně po 5-ti minutách bolí záda nebo krk. Mám 178 cm, ale zatím mně 3/4 roku připadá i30 spíše jako dobře zkonstruovaný mučící nástroj než jako auto. Cesta do Francie na lyže, to byl očistec, po 5 minutách jsem manipuloval se sedačkou, ale nebát kouzelní fialové tabletky, tak tam snad nedojedu. Máte někdo tip, jak to nastavit v několika jednoduchých krocích?
Tzn. vzdálenost volantu, vzdálenost sedadla, výška sedadla - podle čeho se orientovat? Teda kromě toho, že mě nebude nic bolet. :D
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od alarm »

Mám Papučku už 4 roky, a tento problém som vyriešil podložením predných kotviacich skrutiek hneď po kúpe (viac som naklopil sedačku do zadu). Nevedel som si nájsť príjemnú polohu. Je tam totiž závislosť medzi dvíhaním sedadla a jeho súčastným sklápaním. Nemá nezávislú reguláciu, a ak som si nastavil dobrú výšku automaticky sa nastavil nejaký uhol sedadla. Naklopením som posunul jeho nulovú polohu a od tedy sa v aute cítim prijemne ako v Papučke. :mrgreen: (aj moja prdel a kríže a hlavne ma nebolia nohy ,stehná mám oprreté o sedadlo-nie sú v lufte)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam 186cm/77kg a extralong nohy, takze sedacku mam temer uplne dole a operadlo vzprimene...i tak mam hlavu dost vysoko a konecne jsem i presel na to, jak ji mit behem cesty oprenou (to se mi u zadneho auta snad jeste nepovedlo, proto jsem az donedavna trpel bolestma krcni patere). Cili shrnuto a potrzeno, v i30 se mi diky tuhosti sedacek a hodne varibialnimu nastaveni sedi skvele. Jedna z prvnich cest po zakoupeni byla prave do Francie a cela posadka byla spokojena.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Ohledně nedržení sedadla je problém v ovládací páce. Při nastupování ji stačí pouze lehce zmáčknout zadkem dolu o kousek a sedadlo popojede o zub níž. Kia to řeší výměnou páky, už není excentricky na horní půlce, ale na spodní. Dám obrázek, až se potkám s sousedem, ten to má po reklamaci vyměněný.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od igys »

alarm píše:Mám Papučku už 4 roky, a tento problém som vyriešil podložením predných kotviacich skrutiek hneď po kúpe (viac som naklopil sedačku do zadu). Nevedel som si nájsť príjemnú polohu. Je tam totiž závislosť medzi dvíhaním sedadla a jeho súčastným sklápaním. Nemá nezávislú reguláciu, a ak som si nastavil dobrú výšku automaticky sa nastavil nejaký uhol sedadla. Naklopením som posunul jeho nulovú polohu a od tedy sa v aute cítim prijemne ako v Papučke. :mrgreen: (aj moja prdel a kríže a hlavne ma nebolia nohy ,stehná mám oprreté o sedadlo-nie sú v lufte)
Ještě taková blbost k tomu nastavování, když si to sedadlo nastavím tak, aby bylo pohodlně a nebyl jsem jak paragraf, což se mi povede, tak potom nejsem schopen ovládat nějakým normálním způsobem spojku, protože na ni pak šlapu pod nějakým podovným úhlem, takže jedu jako první den v autoškole, ta spojka, to je teda v i30 věc. Přitom, když jsem byl na zkušební jízdě před koupí, tak se mi to tak nezdálo. A to už jsem měl zkušenost ze Ceedu, kde to taky není žádný šlágr, ale v té mojí i30 je to nářez.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od alarm »

Ak vyskúšaš to, čo som ti napísal, nič nepokazíš a možeš to vrátiť naspäť. Potrerbuješ len dlhšie skrutky, ale doporučujem kvôli pevnosti imbusáky. Uvolníš zadné skrutky,(len povolíš) a odskrutkuješ predné. Ja som to podkladal maticami, ale môžeš použiť podložky(na pokus prevrtaj kúsok dosky).
Mal som asi také problémy, ako ty....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Nedrží nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od igys »

alarm píše:Ak vyskúšaš to, čo som ti napísal, nič nepokazíš a možeš to vrátiť naspäť. Potrerbuješ len dlhšie skrutky, ale doporučujem kvôli pevnosti imbusáky. Uvolníš zadné skrutky,(len povolíš) a odskrutkuješ predné. Ja som to podkladal maticami, ale môžeš použiť podložky(na pokus prevrtaj kúsok dosky).
Mal som asi také problémy, ako ty....
Já bych si možná zkusil to podložení dát dozadu, protože mám pocit, že jsem v té sedačce jako zapadlý vlastenec - moc vzadu, A propó, koukli jste někdy na tu sedačku vzadu zespoda - ty parádní pružiny a la Dacia? To Hyundai ty sedačky tak trošku ošidil :D I když v Ceedu byly ty samé, to kluci šikmoocí asi drobek šetřili.
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“