Zatržený šroub v kastli

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
grindeer
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2012, 20:19
Bydliště: Hodonínsko

Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od grindeer »

Ahojte,mám takový problémek.na přední nápravě měním silentbloky spodních ramen.Už při demontáži jsem zjistil že šroub předního silentbloku nepůjde ven,tak pracně rozřezat.Nic jednoduchého ve stísněných prostorách.Potom povolit čtyři šrouby abych mohl demontovat celé rameno ven,a ouha jeden se mi zatrhl v kastli.Zkoušel jsem ho odvrtat,ale asi půl centimetra víc to nešlo a vrták šel do kytek,po nabroušení opět to samé a už jsem víc nevyvrtal,takže akce s vytahovákama se nekonala.má někdo nějakou radu jak ho dostat ven?trčí toho šroubu asi necelý centimetr.Ono s ním totiž šlo točit ale těžklo to čímdál víc a pak se zatrhl ](*,) asi jsem tomu mohl předejít ale už je pozdě.poradí někdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od jiri.vacha »

Máš svářečku :?: jestli kouka tak navařit matici,použij trochu větší a pořádně přivařit,Za tepla rozhejbat otáčením sem tam :!:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
grindeer
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2012, 20:19
Bydliště: Hodonínsko

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od grindeer »

svářečku mám klasické trafo,zkoušel sem navařit třikrát a pokaždé upadla matka.Jsou i nějaké fakt tvrdé vrtáky co by to vyvrtaly?
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od MICHAL77 »

Jasně že existují, já osobně na takové akce použiju levotočivej vrták a většinou se to i vytočí.....
.........
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od jiri.vacha »

Tam bude pevnostní šroub a ten bude kurva pevnej,si myslím že to neodvrtáš.Já mam ceočko,vemu větší matku,navlíknu na ten šroub a ze zhora pořádně provařim,až je matka rudá,pak opatrně sem tam cukatůra a vytočit ještě za horka.Jinak nevim co poradit :-k
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
grindeer
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2012, 20:19
Bydliště: Hodonínsko

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od grindeer »

akorát mám strach že se v tom ten vytahovák zalomí.no uvidíme,zkusím to nějakým extra tvrdým vrtákem vyvrtat
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zatržený šroub v kastli

Příspěvek od alarm »

Občas pomôže jednoduchá vec. Zober kladivo a pár krát ho s citom prašti.Otrasmi sa povolí korózia.Ak máš, tak potri petrolejom,ten je tak riedky, že zatečie do puklín po kladive a je mastný.Odležať aspom hodinu, potom blickami skúsiť potočiť do oboch smerov.Ak by si mal tri ruky ,tak súčastne otáčať a klepať kladivom.

Ak budeš vrtať, tak mam odskúšané nevrtať stredom, ale isť do kraja, idealne trafiť kúsok závitu, aby petrolej zatiekol. Ak odvrtaš v strede ,vyrobíš síce ruru, ale po obvode pevnú, takže si moc nepomôžeš, treba ,aby sa mala skrutka kde scucnúť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“