Světla pro denní svícení

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gagy
*
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011, 10:24
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Gagy »

to KADETT:NEROZUMÍM!!!Většina nových aut LED denní svícení má,většina automobilek to na své vozy dává.A podle tebe je to špatně?Myslím že nemáš pravdu.Ze předu rozhodně vidět jsem.Ještě se mi nestalo,že bych neviděl auto jedoucí přede mnou,které nesvítí(samozřejmě přes den),pokud se plně věnuju řízení a to by měl řidič vždy nebo nejsou velmi špatné podmínky(mlha atd),ale to už svítí všichni.
Zdá se ti že mé auto nejde za předu vidět?Ty nevidíš rozsvícené LED světla?Na to že je to foceno kolem poledne na přímém slunci je výsledek,myslím,velice dobrý.
i30cw 1,6 93kW TRIKOLOR EXCLUSIVE,glowing red,najeto 56 500km,spotřeba 6,5 l/100km BA (27.6.2012 montáž LPG)spotřeba LPG 8l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od laufas »

casto neni tak dobre videt, kdyz ma nekdo podomacku domontovane ty led pasky
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Gagy
*
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011, 10:24
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Gagy »

to je pravda.Proto by to měla kontrolovat policie případně by takové vozidlo nemělo projít na STK.
Mám LEDky homologované a montovány v autorizovaném servisu.Je to dražší varianta,ale chtěl jsem to mít tak,jak to má být.
I mě záleží na tom,abych byl viděn
i30cw 1,6 93kW TRIKOLOR EXCLUSIVE,glowing red,najeto 56 500km,spotřeba 6,5 l/100km BA (27.6.2012 montáž LPG)spotřeba LPG 8l/100km
KADETT
*
Příspěvky: 70
Registrován: 20 pro 2010, 21:12
Bydliště: CHEB

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od KADETT »

Gagy píše:to KADETT:NEROZUMÍM!!!Většina nových aut LED denní svícení má,většina automobilek to na své vozy dává.A podle tebe je to špatně?Myslím že nemáš pravdu.Ze předu rozhodně vidět jsem.Ještě se mi nestalo,že bych neviděl auto jedoucí přede mnou,které nesvítí(samozřejmě přes den),pokud se plně věnuju řízení a to by měl řidič vždy nebo nejsou velmi špatné podmínky(mlha atd),ale to už svítí všichni.
Zdá se ti že mé auto nejde za předu vidět?Ty nevidíš rozsvícené LED světla?Na to že je to foceno kolem poledne na přímém slunci je výsledek,myslím,velice dobrý.
Ano,nová auta LEDky mají. Ale kde? Kolem hlavních světlometů. A kam je dávají domácí kutilové? Co nejníž, co nejvíc ke středu auta.Jo, je to podle předpisů, ale v tomhle případě byli zákonodárci hodně benevolentní a velkorysí. Neměli dopustit, aby si to kdekdo sám montoval. Když pojede takto osvětlené auto za nějakým jiným autem nebo v koloně, tak prostě tyhle nízko umístěná světla z protisměru neuvidíš. A co se týče zadních světel, tak mnohokrát jedu za šera za někým, kdo sice vepředu svítí, ale zezadu je špatně vidět. Pro mě je to podle pořekadla: vlk se nažral, koza zůstala celá. Sice svítíš ,ale jako bys nesvítil.Já tyhle domácí dodělávky vnímám jako protikrok tomu, co bylo denním svícením zamýšleno: abych byl pro ostatní viditelný! A že instalaci těchto světel nikdo nekontroluje, je další problém. Stejný jako u tmavých až černých folií. Ještě bych chtěl předejít argumentům o šetření žárovek a úspoře paliva. Opravdu jen účelové výmluvy.
i30 1,4 T-GDI Fastback 6/2020 i30 CW 1.4 Classic Plus 06/2010
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Něco je špatně :|

Když se založila sekce "Jak na to" byl můj příspěvek k "Předmět: Demontáž plastov piatych dverí" s upřesněním k tématu odstraněn s komentářem "podobne komentare do tem ako na to prosim nepiste. Zaloz temu s volantom. Alebo ak chces prispiet nejakym napadom do tejto temy tak prispej, ale podobne veci sem radsej nedavaj. Ked chces mozes alarmovi napisat SZ. Je to kvoli tomu aby to bolo prehladne a aby sa uzivatelia fora nemuseli prehrabavat velkym poctom stranok ktore s danou problematikou nemaju nic spolocne. Samozrejme ze to plati len v tychto temach o rozoberani a podobne. :wink:
89majlo96"

A ted se tu klidně kecá a ještě dubluje...........
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
KADETT
*
Příspěvky: 70
Registrován: 20 pro 2010, 21:12
Bydliště: CHEB

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od KADETT »

Máš pravdu. Sorry.
i30 1,4 T-GDI Fastback 6/2020 i30 CW 1.4 Classic Plus 06/2010
jkaval
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2008, 11:44

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od jkaval »

Moje montáž DRL 502 hp
Přílohy
DSC01066m.jpg
DSC01066m.jpg (95.48 KiB) Zobrazeno 1619 x
i30CW, 1,6 CRDI/85kW, 5/2008, Made In Korea (žádné Nošovice)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

Snad to aspon splni ucel, ale reseni je IMHO nestastne :|
daji se pouzit treba jen 3-4 ledky na jednu stranu?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Kefan
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2012, 10:03

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Kefan »

Ano, dají se jak přidávat tak odebírat. 5 diod na stranu je základ
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Jak jsem proti LED, tak musím uznat jsou na i30 nejhezčí. Už dávno jsem na ně koukal.
http://www.levnealarmy.cz/eshop/led-sve ... ogace.html

Video: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RM_8QBn1Ug
Ubírat se až tak nedají, dle homologace musí být svítivost nad 400cd. Takže min 4 ks. Ostatně jsem to někde u produktu četl i v diskuzi. Jinak podmínky homologace i umístnění řeší strýček Gooogl.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
tomfi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 10:26

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od tomfi »

Kdyby to nekdo zkusil nainstalovat do toho dilu co se davaji ty origos, to by bylo super.... Myslim takovou tu listu mezi mlhovkama a svetlama.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

Oni jsou nejaky origos DRL?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gagy
*
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011, 10:24
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Gagy »

originální řešení na i30 do 2012 není.Tak mi to bylo řečeno v Hyundai.Už to tu ale někde bylo.Dá se koupit plastový díl na nárazníku už s LED,stojí asi 6400kč.
i30cw 1,6 93kW TRIKOLOR EXCLUSIVE,glowing red,najeto 56 500km,spotřeba 6,5 l/100km BA (27.6.2012 montáž LPG)spotřeba LPG 8l/100km
tomfi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 10:26

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od tomfi »

nerad vrtám do dílů nového auta :(
Do toho plastovýho dílu co je vyjmutelnej mi to připadá jako relativně akceptovatelná varianta... dá se to v případě problémů nahradit zase origoš dílem (nevím kolik stojí ten díl... nemá někdo info ?).
jediný problémek je že ten díl je první na odstřel v případě "odření" na parkovišti ... což by zase mělo negativní vliv na "životnost" LED :mrgreen:
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od bembek »

Ak máte na mysli toto, tak si niesom celkom istý, že netreba robiť otvor do nárazníku.

http://www.ath-hinsberger.de/tuning_maz ... chten-Set/
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“