nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
crowleyus
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2010, 14:38

nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od crowleyus »

zdravím, na benzínce jsem hleděl když jsem přijel a byl vedle stojanu s Naturalem stojan Ethanol 85, vedoucí řekl že už je to nějaký měsíc v prodeji a přimíchává se to do paliva 1:1 nebo 1:2, tak jsem to zkusil 1:1, žádné potíže nesleduji, vše v pořádku, jen se chci zeptat jestli je opravdu nutná ta přídavna krabička k úpravě vstřikování, a pokud to bude jezdit bez ní jestli nezničím něco v motoru, mám Atose MX litr, díky za odpověd
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od Yurii »

Už se to tu někde probíralo takže ve zkratce... ethanol má super vysoký oktanový číslo takže motor s ním tak brzo neklepe, zase na druhou stranu se ho musí spálit víc aby vydal stejnej výkon jako klasickej benzín , čímžpádem jeho použití do auta s běžnym provozem moc nemá smysl protože rozdíl v ceně se ti vrátí zvýšenou spotřebou.

Pokud bys měl káru typu Subaru Impreza STi s programovatelnou řídící jendotkou kterou správně naladíš a většíma vstřikama, budeš na E85 lítat jako raketa s výkonem třeba o 30% vyšším než v serii na 100 oktanovej benzín ale bude to žrát 50 litrů na sto.

Jinak nemá E85 pro běžnej provoz prakticky význam, snad jen že není tak šíleně zatíženej daněma jako benzín, takže je levnější nicméně jeho výroba ač se to tak tváří prý neni zrovna dvakrát ekologická protože výrobci využívají dotací od státu na výrobu Biopaliv ale na 1litr E85 se prý spotřebuje stejně nafty jenomže díky dotacím se to výrobcům vyplatí, takže ekologie je rázem ta tam :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od sedli »

Crowleyus : Tak co, krmíš Athose micem klasiky a toho Ethanolu? Já bych do toho asi nešel, ale zajímá mě jestli to ti jezdí bez problémů a hlavně za kolik, jestli se to vůbec vyplatí. sedli
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
crowleyus
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2010, 14:38

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od crowleyus »

Tak jsem to zkusil mixovat ale katastrofa, auto za studena kašle a spotřeba šla taky nahoru, ať si to nechají, stejně šel s cenou nahoru a překopávat se nevyplatí, na natural pěkně 6L/100 takže pohoda.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od Hardcam »

Yarisovi s litrovym motroem to pri davkovani 1:1 a vic taky nechutna a kucka. Chce to rozumne, napr. 20 litru N95 a 15 litru E85. A hlavne nepocitat s buh vi jakou usporou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od MICHAL77 »

Vyzkoušeno jak v hyundai accent X3 s 1,5 12V motorem tak v renault 19 1,7, přínos žádnej, zastudena motor klepal jak divej, spotřeba šla nahoru o 3l/100km. Navíc u R19 dost zkorodovala nádrž........
.........
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: nové palivo na čerpačkách? - Ethanol 85

Příspěvek od Yurii »

No situace ohledně cen paliv mne nutí zkoušet čistej ethanol a kupodivu se ten motor chová vcelku slušně :) Při poměru 1:1 byly problémy s CheckEngine ale když jsem dosáhl poměru zhruba 70:30 ve prospěch ethanolu, zklidnilo se to. Co se spotřeby týká, lehce stoupla ale víc než o litr na sto to nebude.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „ATOS“