Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od 69pavel »

taky si pridam, mame v rodine nekolik typu vozu :hyu: a bohuzel kazdy ma neco, ale tento problem maji i jine veskere automobilky, jak bylo zmineno v predeslych prispevcich, bohuzel toto je novy trend kdy firmy se snazi za kazdou cenu usetrit na materialech a snizujou co nejvic naklady kde se da,samozrejme o problemech nikdo nepise a nikdo je neuvadi,proc taky -vzdyt by si poskodili jmeno., treba kabelaz,kdysi prumery vodicu jak zily v tele dnes to jsou vlasecnice a nevydrzi a upadavaji ve vsech novych znackach vcetne treba nejnovejsich BMW, a to muzem pokracovat dale. kdo si koupil Superba(starsi typ),nikdo nerekne ze v 60.000km musi delat predni napravy,to by nikdo nekoupil a to muzeme pokracovat az nebude stacit misto tady na foru. proste oni udelaji auto a ty koncovy uzivateli se stim poper a starej.

proste toto je nesvar dnesni doby a odrazi se to na cele spolecnosti na celem svete a za toto muzou jen a jen samotni lide, nebot nekdo prijde s nejakou hovadinou ktera odporuje rozumu a ostatni debilove jen aby se zalibili svym nadrizenym tak to zacnou prosazovat a sklizeji uspechy ze snizili naklady o par haleru,ale v globalu je to radove nekolik milionu, pak kdyz se sejde nekolik takovych debilu na pozicich a ti se zacnou predhanet kdo vymysli vetsi pic..... tak se nedivme ze to vypada jak to vypada.
samozrejme ze majitele fabrik jsou spokojeni nebot se jim mnozi zisky.takto to funguje ve vsech odvetvich dal myslim nema cenu to rozepisovat nebot tento trend asi nemame sanci zastavit,leda ze byse to nechalo vystrilet a zaclo od piky.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Yurii »

Ve finále je sou jediný pořádný auto co se dnes vyrábí Lada 2107, Niva a LR Defender i když chtěl bych vidět jak by zdejšímu osazenstvu seděla ekonomika provozu, pazvuky z interieru a jízdní komfort. :lol:
Prostě žádná mince není jednostranná...
Navíc se tu kupodivu našlo i dost spokojených majitelů kterým došlo že za 400 tisíc nekoupí auto kvality Lexusu nebo Mercedesu a s občasnými muškami se musí počítat. 8)

Schválně, který z vyjmenovaných nedostatků jsou fatální pro provoz auta nebo ohrožují životy cestujících? :?:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Donald »

Uvědomte si, že žádná sleva není zadarmo. Tedy, že propad cen nových aut se musel projevit na výrobních nákladech, resp. kvalitě a životnosti vozidel a jednotlivých dílů.
Na druhou stranu mají dnes všichni plnou hubu ekologie, snižování emisí a uhlíkové stopy. Kdyby se však objektivně spočítalo, jak se promítá snížená životnost výrobků, tudíž jejich zvýšená "obrátkovost" na rostoucí hoře odpadů, na rostoucích energetických požadavcích, na potřebě surovin atd., zjistili bychom, že ty zelené firmy se musí červenat. Jenže jde jen o to, co je na papíře a v předpisem EU, že jo.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Amalfi »

A vo tom to je.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od J.Petroš »

Jak už jsem psal jinde, asi jsem měl štěstí a koupil jsem úplně jiné auto.
Zatím spokojenost, ale po delší době musím přiznat že Getz byl Getz
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od airwaves »

Tak myslím, že už jsme všechny kupce varovali a vysvětlili dostatečně před čím a navrhuji adminovi spojit toto no tady ty no snad myšlenky nebo jak to nazvat nevím do tématu zkušenosti s provozem :D . A teď budeme napjatě sledovat prodeje a doufejme že to bude co platné a ix20 spadne z osmého místa někam za Hondu Jazz kam patří. Snad už si ix20 příští měsíc nekoupí víc lidí než Roomstera nebo se tady ještě dočkáme i Kubiceho zprávy :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od bask »

No tak já si jdu pro ix20 1,6 v benzínu za 3 týdny. V poměru cena/výkon jsem stejně krátký a stejně prostorný auto zkrátka nenašel, nechci žádnou 4,5 m a větší krávu. Včera jsem se byl domluvit na termínu a teda překvapilo mě co tam bylo lidí, zkrátka i v krizi masivní kampaň :hyu: zabírá..... Jo, máte někdo už zkušenost s Hyundai pojištěním? 2,75% a nulová spoluúčast při opravě v :hyu: to zní velmi lákavě, ovšem teda prodejci nevědí o detailech jako např. spoluúčast při krádeži, výška malusu po pojistné události, automatické prodlužování atd. atd. zhola nic.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od koudý »

to bask: tak pokud ti tady všude popsané vady nevadí, hlavní parametr je tvar kastle (ale podobných aut je!) tak směle do toho! .. Ale abys nelitoval až ti spadnou za měsíc-dva "růžové brýle" a pocítíš realitu na vlastní kůži.. jedna věc je o tom číst... a druhá věc je to poznat ... a pak se divit přístupu :hyu: 'ye ..

v každým případě Ti přeji abys dostal kus s těmi tlumiči Bosch, jak jsou na fotce v druhém vláku nebo kus s tou upravenou zadní nápravou, co upravovali pro vengu (jestli se to konečně už montuje/nevím)..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od bask »

Díky koudy, já mám 17 letou poctivou korejskou Sephii a manželka má tři roky starou indickou i10, takže vůči korejcům averzi rozhodně nemám (ikdyž ty made in CZ neznám), s přístupem místního :hyu: prodeje a servisu taktéž nemám problém. A fakt je že na i10 za 3 roky žádnej problém a to s tím jezdí baba, takže motor a další části samozřejmě dostávaj svůj díl :P
Fakt je že mě úterní příspěvek trochu nahlodal, ale už jsem několik měsíců stejně pevně rozhodnut, s mým nevelkým nájezdem 10-15 tis za rok si myslim že to bude dobrý, líbí se mi hlavně prostornost toho auta.
Červ
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 pro 2011, 19:34

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Červ »

To bask: IX20 mám asi půl roku a musím říci, že se mu dá zodpověně vytknout jediná věc. A tou je ta nešťastná zadní náprava. Tato v podstatě jediná vážná závada Vám ale natolik znepříjemní jízdu, že zapomenete na všechny ostatní výhody, včetně poměru cena/výkon. Doporučuji proto koupi IX20 odložit alespoň o půl roku. Do té doby možná výrobce bude montovat lépe přizpůsobené tlumiče. Nekoupením auta dnes možná pomůžete uspíšit změnu v konstrukci nápravy a brzo se dočkáte bezvadného vozu.
2011, IX20 1.6 CVVT, Tricolor
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od FISHkaa »

airwaves píše:Tak myslím, že už jsme všechny kupce varovali a vysvětlili dostatečně před čím a navrhuji adminovi spojit toto no tady ty no snad myšlenky nebo jak to nazvat nevím do tématu zkušenosti s provozem :D . A teď budeme napjatě sledovat prodeje a doufejme že to bude co platné a ix20 spadne z osmého místa někam za Hondu Jazz kam patří. Snad už si ix20 příští měsíc nekoupí víc lidí než Roomstera nebo se tady ještě dočkáme i Kubiceho zprávy :D .
taky se mi nelíbil ten název tématu, který neodpovídal zkušenostem všech (můj názor na autora vlákna je hned v úvodu). Na tvůj návrh přejmenováno 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s provozem iX20

Příspěvek od iggyno »

add airwaves:

Ano, ix20 za marec zazil jeden z rekordov,od kedy tu je, predbehla v pocte predanych kusov okrem Roomsteru aj drvivu vacsinu stabilnych z nizsej strednej triedy...napr aj "etalon" Golf...samozrejme,ze sa to ostatným potom nepaci.

Červ:

Prečo by mal niekto odkladat kúpu? Co tym ziska? To auto si kupi niekto iný. Pokial mam dobru akciu (ja som mal),nevahal bych znova a neriskoval,ze mi ju niekto vyfukne. Je inak srandovne,ze mne vadi hlucnejsi buchot prednej napravy...ta vzadu mi pride normalna. Ale da sa s tým žiť a nie je to dovod,ze bych mal auto hned pichat do bazaru. Navyse je to len prejazdom cez velke jamy, po rovnej ceste je naopak velmi tiché a pohodlne. Iritácia,no prave naopak,auto disponuje tolkymi praktickym vychytavkami,ktore naopak robia radost...samozrejme,vzdy sa nieco dá posrat a vzdy to naserie,zial je to vseobecny trend a pokial je tu riešenie,jak dal Franta,znamena,ze vzdy tu bude moznost nápravy.
Vela srandy si uzivali VW fanatici,ze i30 hrzdavela po 2rokoch...a tu je hrdzava uz aj Toyota http://www.auto.cz/toyota-verso-100-000 ... roze-66249
O kvalite TSI čiek z koncernu mozeme debatovať tiež dlho... http://www.autobild.de/artikel/vw-tsi-m ... 42557.html
http://www.youtube.com/watch?v=a3tBTDoWqSQ
Alebo prispevok zo skodaforum od ELO
http://forum.skodahome.cz/topic/80417-s ... e__st__275

a ked by sme takto prebehli vsetky fora...clovek by si nemohol ani kupit auto snad...zakaznik je proste obeťou toho boja na znizovanie nakladou, vyroby z lacnych komponentov,lacnych montaznych riešení...a lacnej pracovnej sili...
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s provozem iX20

Příspěvek od frawd »

Zaujímavé je, že v ČR je predaj ix20 v tesnom závese za Roomsterom (v marci dokonca vyšší), kdežto v SR je počet predaných ix20 tretinový. Roomster ide u nás na dračku. :D

Počet registrovnaých malých MPV za január - marec 2012:
C3 Picasso - 42
ix20 - 81
Venga - 76
Note - 19
Meriva - 37
Roomster - 267
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Vaše zkušenosti s provozem iX20

Příspěvek od rosi »

Zdravím všechny,
všiml jsem si, že se v poslední době rozproudila debata na téma kvalita ix 20. Patřím zřejmě mezi ty šťastnější majitele, i když se mi nějaké závady už taky objevily ( dnes 12 tis. km, necelých 9 měsíců, jezdím převážně sám do práce ). První byla pár dní po koupi zaseknutá opěrka hlavy spolujezdce ( nefungovalo její posunování vpřed a vzad ), druhá na podzim, když začala být ráno a večer tma - od výroby špatně seřízená světla. V obou případech závada bez řečí vyřešena během pár minut. Uvidíme, jak se zachovají příště. Jelikož jezdím každý den, musím si udělat čas a v servisu se znovu stavit, něco mi občas hrká v palubní desce u čelního skla, vypadá to jako uvolněný kabel nebo svazek a zeptám se na přední nápravu. Je na kratších nerovnostech hlučnější, už to tady někdo psal - jako když se sypou brambory do dřevěné bedny. Neberu to však tragicky, proti předchozímu autu ( Mondeo kombi, 1996, 1.8 benzín, cca 190 tis. km, koroze, spotřeba ) jsem si znatelně pomohl, i když jsem neměl mnoho důvodů si stěžovat. S ix 20 jsem spokojen a že je to vcelku povedený vůz mi i okolí dává za pravdu. Ženě se líbilo na první pohled, z vyššího posezení je lépe vidět, tvar karoserie upoutal pozornost i mého šéfa, který jezdí v A8 za skoro 3 M a oboje rodiče si pochvalují nastupování, vystupování a prostor uvnitř. Zadní náprava mi neodskakuje, i když jezdím v rámci předpisů svižně. Spotřeba kolem 6,5 l a co se týká motoru 1,4 l, nejsem brzdou provozu, ani když jsem byl plně naložen. Na častý dálniční provoz bych asi zvolil jiný typ auta, ale pro každodenní ježdění po okreskách z města do města je to dle mého názoru v této cenové kategorii dobrá volba.
Závady a problémy se samozřejmě mohou objevit, jako koneckonců u všeho, ale vše se dá, myslím si, řešit...
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od koudý »

FISHkaa píše:
airwaves píše:Tak myslím, že už jsme všechny kupce varovali a vysvětlili dostatečně před čím a navrhuji adminovi spojit toto no tady ty no snad myšlenky nebo jak to nazvat nevím do tématu zkušenosti s provozem :D . A teď budeme napjatě sledovat prodeje a doufejme že to bude co platné a ix20 spadne z osmého místa někam za Hondu Jazz kam patří. Snad už si ix20 příští měsíc nekoupí víc lidí než Roomstera nebo se tady ještě dočkáme i Kubiceho zprávy :D .
taky se mi nelíbil ten název tématu, který neodpovídal zkušenostem všech (můj názor na autora vlákna je hned v úvodu). Na tvůj návrh přejmenováno 8)

.. a na můj příspěvek i dalších, že si myslíme něco nevídaně nepovedeného na ix20 je, ses vybodl.. (ok, názor co Ti vyhovuje rozhodl o vymazání 4 stránkového threadu )

.. jakkoliv ten název threadu byl "hrubšího zrna", pravdu měl v mnohém ... hlavně mohl ostatním budoucím potenciálním kupcům pomoci v tom, že se :hyu: mohl zamyset nad množstvím připomínek a abnormalit, které tento model postihly a mohl na základě takové ostré kritiky toto designově povedené auto pro budoucí kupce udělat lépe..

.. nebudu se tu ohánět svobodou projevu, za kterou jsme cinkali klíči, či významem slov cenzura nebo korupce...
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Odpovědět

Zpět na „ix20“