Accent nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

Ahoj,potreboval bych radu.

Accik se mi zacal zadusovat, kdyz jsem vyradil. Otacky padali k 500ot/min. Vse vyvrcholilo, kdyz jsem jel z kopce se zarazenou rychlosti a auto zdechlo. Bleskurychle jsem otaocil klickem do off a pak do 2ky, aby sam naskocil (stale zarazeno) nic. Pomohl jsem starterem a stale nic. Pak jsem kolem neho chodil a porad nechtel naskocit. Po cca 10min jsem odpojil a nasledne pripojil baterku a naskocil. Vydrzel jezdit asi tyden, ale porad se dusil a tedka chcipnul a uz nejede vubec.

Zkontrolovano vyfukove a palivove cesty.

Meneny filtr palivovy, vzduchovy, olejovy, svicky. Obtokovy ventil je treba vycistit (vime), ale to nevysvetluje, ze nechce nastartovat.

Starter OK, baterka OK, palivo OK.

Zkoncili jsme u toho, ze je problem pravdepodobne v ridici jednotce, ale to je posledni vec na accikovi, co nebyla zkontrolovana. Pripojit k diagnostikam nejde, nekomunikuje. Uz na srazu Morava to nemohli pripojit, ale tam jeste accik jezdil v pohode.

Nemate podobne zkusenosti? Nebo RJ na Accent 1.3 X-3 12V naprodej ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od Farrael »

Přesunuto :arrow: . Na tohle je tu samostatná sekce.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od jarik65 »

No píšeš že jsi měnil palivový filtr:mě se stalo že sme vyměnili palivový filtr a po ujetí asi 400m poník :hyu: chcípl a nechtělo se mu ani nastartovat ani jet, tak sme tam dali starý filtr a v pohodě. Nakonec sme zjistili že ten nový není vůbec průchozí tak se na něj zkus mrknout jestli je dobrej a nebo jestli tam není obráceně. Hodně zdaru :wink:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

omluva za blbou sekci :-(



Díky za info ohledne filtru, zkusime zkontrolovat. Diky !
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

tak stále nic. :-(

Tipuju, že základ je zjistit, že palivo jede do přední části, čímž vyloučím čerpadlo. Znáte nějaký jednoduchý způsob a detekci funkčního čerpadla? Nevím jak se k němu nejlépe dostat, zda z vrchu, nebo zespod?
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od jaroslav5 »

čerpadlo je v nádrži.Po naštartovaní zdvihní zadnu sedačku a s tej palivovej jednotky by sa mal ozívat šum. A podla toho šumu zistíš,že pal.čerpadlo beží. Najlepšie to počut ak je v nádrži tak štvrt nádrže.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od alarm »

Ak máš v motorovom priestore palivový filter, odpoj, daj hadičku do flaše a skus...
...alebo ..nechaj ho pospať do zajtra,vypni rádio, zatvor okná, a dvere, aby si počul, odklop zadné sadadlá a klúčik daj do dvojky.Mal by si počuť pár sekúnd, že beží čepadlo. Zvuk, alebo to, že rotuje, ale nie je 100%znakom, že ide palivo....aj motor sa môže krútiť bez vrtule....ale to by bola velmi málo pravdepodobná závada.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od jaroslav5 »

V pal. jednotke je ešte zaradený vyrovnávač tlaku paliva,takže čerpadlo môže aj bežat a ak je porucha v tom vyrovnávači tak sa benzín nedostane ku motoru. Alebo sa dostane len v nedostatočnom tlaku. Ak vychádzame z toho,že palivový filter je v poriadku.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

Supr diky za rady jdu zkouset. Ale klidne dalsi a dalsi uvitam, jeste se mi s Accikem nechce loucit.

Uz ho kuchaji pres dva tydny a ochota uz opada, tak uvidim.
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

Tak konecne to zdechlo i servisakovi a po vyskrtnuti cerpadla ze seznamu moznych zavad a taky filtru jsme laborovali a nakonec vymyslel ze prozkousi svicky. Nebylo mozne je vyzkouset jindy, jelikoz mu to vzdy jelo :-(. A skutecne, svicky nejiskri, tedy vadna civecka.

Tak uz zhanim nejakou, snad se mi povede nejak levne.

Diky za prispevky ;-)
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent nestartuje

Příspěvek od J4cker »

Tak civka vymenena a zavada pokracuje, tedka menime cidlo klikove hridele, ma jeste nekdo nejaky napad?

Po zahrati motoru (pravdepodobne po odpojeni el sytice) to po chvili zdechne, prestane davat jiskru.

Zkousel jsi jsme poodpojovat veskera cidla, ale neprisli jsme na to.
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“