Problem se stratem po noci.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
jenik
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2006, 04:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Problem se stratem po noci.

Příspěvek od jenik »

Ahoj, koupil jsem pred tydnem a pul Hyundai Elantra 1.6 16V G4ED DOHC rv. 2000 v super stavu, ma najeto 82000 a v provozu je od 7. mesice 2001. ale predevcirem po dennim pouzivani se pres noc objevil problem s nastartovanim. Jelikoz se zas az tak moc v autech nevyznam, potreboval bych trochu poradit, na co se zamerit. Starter toci, zda se, ze bez problemu ale motor ne a ne naskocit az tak na 5-7 pokus. Kdyz pak nakonec chytne je dalsi startovani bez problemu. Auto bylo pravidelne servisovano v Hyundai, dasli prohlidka + vymena oleje me ceka pri 90000. Mohlo by to byt baterii nebo je znam nejaky jiny problem?
Jelikoz se blizi zima, chtel bych to dat doporadku at se v bezva aute vozim bez problemu. Prosim, poradte. Dekuji.
Hyundai Elantra 1.6 16V G4ED DOHC rv. 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

Napadaji me svicky a baterka. Jestli jsi to jeste neudelal, zkus se na svicky podivat a na baterce zmerit napeti.
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
vipe

Příspěvek od vipe »

Pokud to točí (a tolikrát za sebou) tak baterka bude více než dobrá. Svíčky a kabely možná přívod benzínu padá nedrží tlak, nebo někde máš ranní rosu. :wink:
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Zkus dotahnout ty svicky, sundat a znovu nasadit ty kabely.
Taky zkus, nez zacnes startovat, nechat klicek chvilku v poloze, kdy se rozsviti kontrolky, at muze kdyztak cerpadlo natlacit benzin, pokud ti pres noc spadne...
Ale mozna to bude nejakym volnym cidlem, popr. konektorem na cidlu... anebo ta rosa! :wink:
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
jenik
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2006, 04:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenik »

Diky, zkusim a kdyztak se ozvu. Ovsem dnes se mi to stalo i odpoledne kdy auto asi 6 hodin stalo. Uvidime
Hyundai Elantra 1.6 16V G4ED DOHC rv. 2000
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

covece, bud to je privod benzinu, nejaka klapka ten benos pusti zpatky a musi se dlouho natahovat (ale to je divny, pred startem by mela natlakovat), nebo to bude rozdelovac, mas-li ho tam jeste, muze byt praskle vicko, obrouseny palec a tak a dostava se tam vzdusna vlhkost, uz se to tu resilo.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Mne to robilo cez leto, ked boli horucavy cez noc (asi sa ten benzin uplne cez noc vyparil). Ale po asi 2 tyzdnovom ignorovani to prestalo. Tak vydrz Prdko, vydrz :-)))
Tiez si skor myslim, ze to bude rozdelovaci kabel, alebo sviecky.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
jenik
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2006, 04:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenik »

Ahoj, tak jsem zkousel svicky, ty jsou nove, pak kabely, dival jsem se na filtry, jsou tez nove a kamos mi meril tlak benzinoveho cerpadla. Vsechno je v poradku ale stale to zlobi. Zkusim jeste zajet na diagnostiku.
Hyundai Elantra 1.6 16V G4ED DOHC rv. 2000
josefhouska
*
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2006, 10:07
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

startovani

Příspěvek od josefhouska »

Cus. Mam stejny problem. Ale kdyz parkuju pres noc motorem dolu. :) tedy auto mam z kopce. Neni problem a auto nastartuje normalne na poprve. Menil jsem svicky, kabely, filtr zkousel jsem pojistky, vedeni. Porad stejny. Nejspis to bude tim cidlem. Nevim sam. Uz jsem to vzdal. :) Pokud tedy prijdes cim to. Zulibam Ti ruce. :D
jenik
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2006, 04:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenik »

V patek jsem byl na diagnostice, v poradku, zadnej problem. A sobotu jsem nabral benzin u shellky, predtim jem tam mel od OMV a od te doby to nedela. Je to zvlastni ale je to ted naprosto v poradku. Zkousel jse to Pepo i postavit, jak pises motorem dolu a startuje bezvadne. Mozna ten benzin neni tvuj problem ale zkus vzit nekde jinde, clovek nikdy nevi.
Hyundai Elantra 1.6 16V G4ED DOHC rv. 2000
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Měl jsem taky takový problém,vyněnil jsem svíčky,kabely,filtry a žadná změna projevovalo se to v určité teplotní fázi.Mechanik v Brně na to přišel.Špatný kontakt na snímači kliky.Rozpojily,vyčistily kontakt a vše bylo ok.Byl to accent 1.2 12v 97.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Jo a giagnostika taky nic nezjistila.Možná ten snímač bude špatnej měnil jsem ho na sonatě.Stojí 3800kč.Taky jsem se s tím natrápil.Stavěl jsem to z kopce,do kopce.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
josefhouska
*
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2006, 10:07
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josefhouska »

Nevim jeslti je uz pozde nebo ne.. ALe jak jsem ti psal mel jsem stejny problem co ty a nakonec jsem na to preci jen prisel.. Delalo to teplotni cidlo v motoru, ktere jde do ridici jednotky.. Jsou tam 2 cidla jedno jde na palubovku a druhe do ridici jednotky tak vymen to co jde do jednotky a mas po problemech.. cca kolem 400Kc
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“