Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od enjoy »

Tohle by bylo na hoodně dlouhou a hlavně nesmyslnou debatu...
Tak jen jeden postřeh... nechceš mi doufám tvrdit,jak mluvíš o tom,že dřív se majetek nevyváděl ven... že sověti nám za výrobky,které k nim houfně jezdili,platili?!
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Farrael »

No upřimně jde prostě o to, že teď to krom té "svobody" tedy možnost vyjet ven a většího trhu není zase taková výhra. Je vtipné, že si toho teď už všímaj i pravičáci.

Komunisti měli hlavně tu chybu, že byli silně paranoidní, nechtěli pouštět lidi ven a drželi moc zkrátka ekonomiku, tedy byli moc zpátečničtí.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od jiri.vacha »

Klucíí,stoupne vám tlak,neblbněte :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Skyline »

enjoy píše:Tohle by bylo na hoodně dlouhou a hlavně nesmyslnou debatu...
Tak jen jeden postřeh... nechceš mi doufám tvrdit,jak mluvíš o tom,že dřív se majetek nevyváděl ven... že sověti nám za výrobky,které k nim houfně jezdili,platili?!
Měli ropu, plyn a kdyby se tak houfne vyvadel majetek ven, tak by po revoluci nebylo co rozprodávat, nemohla by nám EU zavirat cukrovary, nebylo by metro, protoze ted uz se metro jen rozsiruje za cenu 1.000x vyssi nez to bylo drive. Dluh byl podstatne nižší.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od enjoy »

Zkusím to trošku otočit proti tobě,nic osobního... myslíš si,že kdyby se režim nezměnil,tak bysi v dnešní době vlastnil Subaru legacy,nebo Octavii scout?Já myslím,že bysi maximálně proháněl tak Ladu samaru...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Farrael »

A o tom to právě je Enjoyi jak jsem napsal vejš. Jedna z velkých bolestí té doby byl zpátečnický režim, který brzdil ekonomiku. Žel to co tu je teď není lepší taky. Sice to nebrzdí vyloženě ekonomiku, ač že by jí to zrovna pomáhalo se říct taky nedá. Klacků pod nohy těm podnikatelům naše vláda taky háže dost a dost. Nicméně celkově lidi hlavně štve to rozkrádání majetku a ve výsledku zločinné struktury přímo ve vládě.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od enjoy »

Za to si může ale národ sám,že je tak posranej strachy něco proti tomu udělat.Vždyť tenhle národ se bojí i jednotlivce když někoho mlátí třeba v metru a okolo lidí 50.
Škoda mluvit.. lidi tak nějak cítí,že se mají materiálně líp,tak to nechávají běžet a celkem je to nezajímá,maximálně si v hospodě postěžovat.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Farrael »

Jo to máš pravdu. Prostě jsme takovejhle blbej národ. Proto je v těch severskejch zemích docela obdiviju. Maj úplně jinej způsob myšlení. Teda až na pár vyjímek typu Brejvik.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Espero »

To není otázka blbosti národa, stejné problémy jsou ve všech demokraciích západního typu a v USA je to možná ještě horší než v Evropě. Je to řízené nadnárodně a cílem je zřejmě vybudovat globální "nadstát", jenže ten už nebude možné řídit prlamentaristicky, ale diktaturou. Tohle je předstupeň k něčemu co přijde později. Tedy podle mého názoru. Rozumné státy jako je Švýcarsko, Norsko se do toho nezapojují, alše tak jako tak jsou tím okolím ovlivněni a determinováni ekonomicky. Je jenom otázka jak to skončí, jestli tím nadstátem nebo další celosvětovou válkou.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Accentdevil »

Espero mám na to úplně stejný názor. V tom USA ne asi možná, ale určitě bych řekl. Ono když se pořádně lidi začnou zajímat o EU třeba jen, tak se taky lecos dozví.
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Skyline »

enjoy píše:Zkusím to trošku otočit proti tobě,nic osobního... myslíš si,že kdyby se režim nezměnil,tak bysi v dnešní době vlastnil Subaru legacy,nebo Octavii scout?Já myslím,že bysi maximálně proháněl tak Ladu samaru...
No tak pokud by slo je o blbost jako auto, tak jsem v klidu, to se dalo vdycky nejaky sehnat i za komancu, tchan mel renaulta...

Jinak ja socialmus vnimam tak, ze mi bylo v 89 tak nejak 12 let a nouzi jsem netrpel, byl tuzex, ESO a i v normalnim obchode dost potravin, PEPSI ci COCA COLA nic neobvykleho ani v nasem bufete. Ano maso u reznika 2x tydne ale cerstve atd. ja jsem zazil uz jen asi jen posledni zbytky komunismu, takze tehdejsi system tezko dobre posoudim. Nesoudim politicky, nebot to bylo hodne spatne. Ale dnes se taky bojim, treba jen toho ze bych jel autem a mel nehodu a pritom poskodil predvolebni bilboard a za to by mne mohli nechat zavrit....
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od enjoy »

Zatimco pred rokem 89 by si na predvolebni billboard jen tezko narazil:-D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Espero »

No tehdy nevládly peníze, ale hmotné statky a ty se podstatně hůře přemísťovaly mezi "subjekty". Proto společnost nebyla tak rozhádaná a každý se hned s každým nesoudil jako dneska, neběhal hned na policii když mu někdo pokřivil třeba plot, ale pěkně si to s ním ručně vyřídil a ten někdo taky neběhal na policii..... Lidi spolu uměli víc mluvit a pomáhat si. Když jsem dělal v 80. letech nějaké stavební práce, tak v té vísce pod Orlickými horami jménem Čestice přišla množina sousedů jen tak pomoct, s tím, že až budou potřebovat, pomůžu za já. A taková pomoc jsem měl obvykle brzy příležitost vrátit, třeba když jeden z nich dělal třeba střechu, nebo jiný potřeboval pomoct něco spočítat. Prostě jsem u něj strávil víkend na střeše jako oplátku za to, že on u mě víkend protahoval ve zdi dráty. Dneska když třeba děláš nějaké stavební akce, tak jen za peníze všem, kteří Ti "pomáhají" a musíš si při tom dávat sakra pozor, aby ti "nepomohli" až přes moc. Myslím, že dneska má společnost jakousi paranoiu, tehdy ještě byla duševně zdravá. Tehdejší STB neměla možnost takové technologické expanze a je to jenom štěstí, nechtěl bych, aby se vrátil komunismus do dnešní všeobecné technologické úrovně. Ale osobní svět každého člověka byl proto o dost svobodnější než dnes, nelze to směšovat se svobodou cestování, ta možnost nebyla ale na druhou stranu - kolikrát za rok se kdo dostane za hranice. Já bydlím ve vnitrozemí a jesti přejedu hranice směrem ven tak 2x do roka, je to tak akorát.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Farrael »

A to je právě to. Spousta lidí ani nemá pomalu co do huby, natož aby si mohla vyskakovat s vejletama za hranice.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Espero »

To tenkrát něměli taky co do huby, jenže mohil do NDR, kde soudruzi dělali chyby a pak do Maďarska. Do Polska už ne, jenom na pozvání a jinam taky ne. Myslím, že se mi dneska vede líp než tenkrát, hmotně a finančně ano, ale co to ostatní, tady bych řekl, že už tak ne.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Pokec“