Horní čep na pravé přední nápravě

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Martin64
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2009, 23:49

Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od Martin64 »

zdravím,
chtěl bych si nechat vyměnit horní čep na pravé přední nápravě. V sevisu chtěji 5k za celé rameno, ale na netu jsem našel samotný čep (cca 750,-). Jenže nevím, jestli je to "ono", protože na rameni je nad samotným čepem ještě klobouk s maznicí a na tom náhradním nic takového nevidím. Kdo jste už ten čep měnil, napište prosím zkušenosti.
Ď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od Hardcam »

Horni cep se dodava pouze jako samostatna cast - v prislusenstvi je jeste gumove tesneni a kovovy krouzek. Nipparts stoji zminovanych 750Kc, ale da se sehnat i do 400Kc. Mozna Hyundai servis dodava i tu "maznici", ale clenu s Gallem je tu sakra malo a tech co jezdi do Hyundaie jeste min, papn tam byl parkrat :mrgreen:

Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od pepan »

tu maznici tam určitě dej :!: ...tohle¨je nejhorší část na gallu ...když se podíváš na ten systém klubů,tak mě bere mráz po zádech...já se do toho raděj zatím moc nehrabu...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od ivan »

Martin64 píše:zdravím,
chtěl bych si nechat vyměnit horní čep na pravé přední nápravě. V sevisu chtěji 5k za celé rameno, ale na netu jsem našel samotný čep (cca 750,-). Jenže nevím, jestli je to "ono", protože na rameni je nad samotným čepem ještě klobouk s maznicí a na tom náhradním nic takového nevidím. Kdo jste už ten čep měnil, napište prosím zkušenosti.
Ď.
Ahoj , pokud nemáš ten čep v rameni doslova vytržený,tak jej tam nechej :!: Vem maznici a doplň vazelínu do něj,ta maznice je tam kvůly tomu :!: ,jsou mnohem tvrdší než než normální čepy , nedávno jsem dělal Chryslera a ty to maj to samé je to velmi dobrá věc u traktoru jsou také plnicí :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od pepan »

jj i traktoru také...ivan má opět recht :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Martin64
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2009, 23:49

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od Martin64 »

potíž je v tom, že ten čep má prasklou manžetu a jestli s tím něco neudělám, půjde stejně rychle do háje. pořád mi není jasné, jak je tam přidělaný, nikdy jsem to nerozebíral. ten čep se tam šroubuje, nebo naráží? dala by se použít část s maznicí z toho starého? dík za každý tip...
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od pepan »

nic starýho...ten čep bude vymačkanej...raděj všechnio nový...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
flashdriver
**
Příspěvky: 242
Registrován: 31 črc 2009, 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní čep na pravé přední nápravě

Příspěvek od flashdriver »

Martin64 píše:potíž je v tom, že ten čep má prasklou manžetu a jestli s tím něco neudělám, půjde stejně rychle do háje. pořád mi není jasné, jak je tam přidělaný, nikdy jsem to nerozebíral. ten čep se tam šroubuje, nebo naráží? dala by se použít část s maznicí z toho starého? dík za každý tip...
Sice je to stare tema, ale nekdo v budoucnu muze hledat relevantni informaci, tak to sem dam.
Cep horniho ramene ma "tisicihran" a je pouze narazeny a prirezly, zespod ma sejgrovku, dostat ho ven byla otazka hrube sily a za par minut byl venku, pri montazi je treba dat pozor, jak je novy cep usazeny, nechodi v podelne ose auta ale v pricne !!!
Vymena jedne strany hodinu a pul, nez jsem prisel na to jak to tam je, druha strana byla hotova za 15 minut vcetne nasazeni kola.
Odpovědět

Zpět na „GALLOPER“