rezonator

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

rezonator

Příspěvek od antec »

zdarec chlapy mam dotaz.chtel bych dat misto katalizatoru rezonator viz.lantraweb a oddelat stredni tlumic na motoru lantra z 98roku 1,6 16v.dohc.
je mi jasny ze to pak neprojde technickou ale ja si to tam pak necham dat spatky nebo si do te doby nasetrim na sportovni katalizator.
v obchode mi rekli ze se mam napred zeptat jestli to tomu autu nebude vadit prej to novejsim motorum muze spis uskodit vykon dolu a tak.byl sem ted u trech opravaru a zadnej mi nerekl s urcitosti ze do toho muzu jit tak sem se vas chtel poprosit o radu jestli to treba nekdo mate tak udelane.dekuju moc 115 koniku je fajn ale rad bych jich par pridal
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

já teda tam rezonátor mám.. ale mám tam jak kat, tak středovej tlumič a ten rezonátor mám mezi středovym a koncovym.. je to teda od předchozího majitele.. na brzdě sem sice nebyl, ale servisák co dělá v Hyundai pár let a kupé zná, tak říkal, že takhle dobře žádný nejezdilo :twisted:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

ja sem si tuto upravu cetl na lantrweb jinak bych asi taky udelal to co jsi napsal ty takze mam dylema.ale vim ze to muze byt udelane tak ze das misto katalizatoru rezonator a stredovej tlumic das uplne pryc jen nevim jestli to tak muze bejt na mim aute.v obchode mi taky rekli ze to muze byt ale ze si mam napred zjistit jestli to u me nebude vadit.prosim poradte nebo to asi udelam jak pise kolega s kupé
Dastin

Příspěvek od Dastin »

no nevím jestli je to rezonátor, ten podle mě zvětšuje zvuk a né výkon od toho taky název REZONÁTOR. Osobně si myslím, že je to dynamizér, ten má ve vnitř takové obloučky, které pomáhají lépe k vůli svému tvaru odvádět spaliny z výfuk. potrubý. Ale podle mě ho tam máme už z výroby(ten dynamizér) je to takový válec o průměru tak 70mm asi, neměřil jsem to, a dlouhý tak 60cm. Možná se pletu. Osobně bych vyndal katalizátor a před emisema ho namontoval a po emisích vymontoval. Rozhodně to bude mít větší efekt i výkon. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

jo vim ze je to hlavne o zvuku ale cetl sel si nazory od par lidi a rikali ze auto pak lip reaguje na plin a zabyra vic od spodu cca 800-1000otacek.ty kone jsou tam spis pomyslne jde spis o pocit necekam od toho ze najednou zacnu rolovat asvalt pri rozjezdu :lol: kamosuv otec je vyrabi ,,autovyfuky dworak,,rikal ze to jen urychli odvod spalin z vyfuku a zlepsi se pruznost motoru.a jak pise kolega s cupé prej to jede lip
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

tak i kdyz jsem bohuzel nedostal konkretni odpoved tak sem to rysknul a moje auti uz nema katalizator a na jeho miste se hreje rezonator kterej se navic tvarem od katu vubec nelisi.nechal sem ho dat na mysto katu a s vysledkem i cenou jsem moc spokojenej.vetsina lidi si jineho zvuku vubec nevsimla takze mi to nerve jak debylovy coz me tesi protoze toho sem se nejvic bal.navic auto skvele reaguje na plin a je o poznani zivejsi takze pokud o tom nekdo uvazujete doporucuji a klidne vas necham svezt pokud je tady neverici tomas 8) jo jak se tady psalo ze tam muzu dat jen trubku tak sem to zkusil a nic moc po 30min.sem tam nechal namontovat rezonator a spokojenost.ja jenom tak kdyby to nekoho nahodou zajimalo
lantra rv.98 1,6 16v DOHC
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“