LED světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
majkll
*
Příspěvky: 27
Registrován: 28 bře 2012, 11:19

LED světla

Příspěvek od majkll »

Ahojte, asi sem natvrdlý, ale nevíte někdo, jestli je možné nějak ručně z palubky rozsvítit LED světla? mám automatické čidlo, které samo přepíná potkávačky a LED..a když jsem v noci chtěl zkusit, jak svítí ledky, tak jsem myslel, že bude stačit přepnout na parkovačky, ale ee, tak to nefunguje..fungujou LED jen za světla s tím, že jsou rovnocennou alternativou k potkávačkám, tj. že jsou jakoby počítačem oboje brané jako potkávačky a v jeden čas můžou svítit pouze jedny z nich? zatím jsem LED nevozil, takže malinko tápu..do manuálu jsem koukal poctivě, ale v sekci světel jsem tohle popsané nenašel..

díky,

majkll
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: LED světla

Příspěvek od XMira »

Ouplně nechápu otázku, ale podle zákona musíš mít denní svícení zapojené tak, aby zhaslo, když se zapnou potkávačky. Takže bys nikde neměl vidět potkávačky a LED dohromady.
Co se páčky týče, měl bys ji nechat v poloze "AUTO" a senzor sám přepne mezi DRL a potkávačkama. Já to tak mám - jen nemám DRL ale tmu :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED světla

Příspěvek od Haer »

LED svetla sviti pri vypnutych svetlech (poloha 0) a nahozenem motoru i v noci.
Jak pises, automat si to pak ridi sam podle mnozstvi svetla (osobne jsem mu neprisel na chut, takze si to prehazuju stale rucne - vypnute svetla tedy denni LED nebo zapnute hlavni svetla).
Automat totiz obcas nezapne svetla v "tunelu", pokud je tam dostatek osvetleni nebo za horsi viditelnosti (v desti atd). Navic me irituje, ze zustavaji svetla svitit chvili i po vypnuti motoru, ale to se da tusim prestavet v menu, takze to je spise moje lenost :)
EDIT: Jinak tu otazku jsem taky uplne nepobral :) DRL nejsou ekvivalentem k potkavackam, je to samostatne osvetleni s predepsanymi vlastnosmi, ktere za dne muzes pouzit pro takove to "obycejne denni sviceni" :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
majkll
*
Příspěvky: 27
Registrován: 28 bře 2012, 11:19

Re: LED světla

Příspěvek od majkll »

Haer mi odpověděl v první větě:-) díky, na tohle sem se ptal..asi sem to blbě popsal..
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla

Příspěvek od FISHkaa »

Haer píše:LED svetla sviti pri vypnutych svetlech (poloha 0) a nahozenem motoru i v noci.
Jak pises, automat si to pak ridi sam podle mnozstvi svetla (osobne jsem mu neprisel na chut, takze si to prehazuju stale rucne - vypnute svetla tedy denni LED nebo zapnute hlavni svetla).
Automat totiz obcas nezapne svetla v "tunelu", pokud je tam dostatek osvetleni nebo za horsi viditelnosti (v desti atd). Navic me irituje, ze zustavaji svetla svitit chvili i po vypnuti motoru, ale to se da tusim prestavet v menu, takze to je spise moje lenost :)
EDIT: Jinak tu otazku jsem taky uplne nepobral :) DRL nejsou ekvivalentem k potkavackam, je to samostatne osvetleni s predepsanymi vlastnosmi, ktere za dne muzes pouzit pro takove to "obycejne denni sviceni" :)
Automat nevyhodnocuje šero dle viditelného spektra, tj. v tunelu ti , při umělém osvětlení, rozhodně sepne. Je tam samozřejmě prodleva, tak abys "neblikal" pod každým "stromem".

Ta iritující funkce se jmenuje "coming home" a funguje pouze v případě, že odcházíš od auta a míra dopadajícího UV záření je nízká, resp. vyhodnocena jako šero/tma. V tomto případě ti na cca 30sec zůstanou svítit světla (aby sis cestou přes zahradu nerozbil tlamu :mrgreen: ). Deaktivuješ jí, když dvakrát za sebou stiskneš "zamknout" na dálkovém ovládání centrálu 8)

Já osobně bych ocenil i funkci "leaving home", kdy se světla rozsvítí při odemčení vozu dálkou (zase jenom pokud je tma/šero), ale můj model to neumí ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LED světla

Příspěvek od pietro32i »

No mne ten nešťastný coming home funguje za akéhokoľvek svetla, či UV žiarenia. A ten leaving home takisto - vypnúť sa dá opačne ako coming home, 2× stlačíš na DO otvoriť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla

Příspěvek od FISHkaa »

musíš mít polohu světel na AUTO, pokud je na tlumených tak samo vždy 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED světla

Příspěvek od Haer »

FISHkaa píše:Automat nevyhodnocuje šero dle viditelného spektra, tj. v tunelu ti , při umělém osvětlení, rozhodně sepne. Je tam samozřejmě prodleva, tak abys "neblikal" pod každým "stromem".

Ta iritující funkce se jmenuje "coming home" a funguje pouze v případě, že odcházíš od auta a míra dopadajícího UV záření je nízká, resp. vyhodnocena jako šero/tma. V tomto případě ti na cca 30sec zůstanou svítit světla (aby sis cestou přes zahradu nerozbil tlamu :mrgreen: ). Deaktivuješ jí, když dvakrát za sebou stiskneš "zamknout" na dálkovém ovládání centrálu 8)
Nevim, na jakou cast spektra je citlivy a dokonce ani kde senzor je, ale v tunelu mi svetla nerozsviti ani za kus masa (vyzkousen Pisareckty tunel v Brne, ktery jsem jednou proficel cely "potme" a porad si rikal, tak uz rozni, rozni a nic..). To, ze nerozne ani v dalsich "polotunelech", ktere maji napr. jednu stranu otevrenou, nicmene znacka prikazuje pouzit svetla, nekomentuju, beru, ze tam neco po par odrazech muze dojit, i kdyz nejvice svetla tam poskytuji rozsvicene vybojky. Pritom napr prujezd pod mostem (bez umeleho osvetleni) svetla uspesne zazehnul (pro znalce Brna - podjezd Videnske od byvaleho Carrefouru). Totez zaparkovani v garazi s otevrenymi dvermi - svetla habakuk, ale svetla se rozsvitily. To me vedlo k domnence, zda neprepouzivaji senzor ve zpetnem zrcatku, protoze do garaze couvam - predek auta stal skoro venku, ale zadek byl uz ve tme, ale to mi prijde jako silena myslenka, svetla by se mohly prepnout pri oslneni zezadu :)

Iritujici funkce mi nepomuze, cesta pres zahradu zustane ponorena ve tme, zato svetla zustanou prazit na cestu a pak na dvere garaze, zatimco ja dostavam ranu hrabemi, zakopavam o bludny koren a rozbijim si jiz nekolikrat sesivanou drzku o strom, ktery mi tam stihl pres den vyrust :mrgreen: A nejsem si uplne jist, zda se coming home aktivoval jen kdyz pouzival potkavacky, myslim, ze svetla rozsvitil i potom, co jsem dojel na dennim sviceni. V menu to deaktivovat jde, ale ja to radeji resim tim, ze nepouzivam automaticke sviceni diky ne prilis spolehlive funkcnosti.
FISHkaa píše:Já osobně bych ocenil i funkci "leaving home", kdy se světla rozsvítí při odemčení vozu dálkou (zase jenom pokud je tma/šero), ale můj model to neumí ](*,)
Pokud by Ti ty svetla mely svitit cestou domu, tak by ted svitily proti Tobe, coz taky neni uplne hifi, pokud teda neni tma jak v tanku. Radeji bych sel v zari uplnku nez proti rozsvicenym hlavnim svetlum :)
Ja dalku prakticky nepouzivam. Misto mackani dalky radeji mackam cudlik na klice - nemusim dalku hledat a zjistovat, ktery cudlik zmacknout. A za tmy na uvitanou rozsviti svetla kolem klik a ze zpetnych zrcatek, coz je naprosto supr, jen detekovat priblizeni by mohl uz na vetsi dalku.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla

Příspěvek od FISHkaa »

to je fakt divný. U mě je ten senzor vpředu veprostřed na palubní desce (černá kostka)... :-k
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED světla

Příspěvek od Haer »

U me je tam taky takova cerna kostka, ve ktere blika cervena LED, je mozne, ze je to tam.
Rain&light senzory, ktere jsme delali, se montovaly do skatulky nalepene na celnim skle pod zpetnym zrcatkem.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: LED světla

Příspěvek od idam.i »

Nechcem moc mudrovať,ale myslím si ,že v tej kocke na palubke určite nebude svetelný spínač.Tam by malo byť čidlo pre klimu.No istý moc nie som. #-o
Senzor ligth & rain by mal byť presne ako píše Haer.Na čelnom skle hore.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla

Příspěvek od N2DRFT »

Nevim co máte u čelního skla, ale já předpokládam, že ten bobík vpředu uprostřed mám jako druhou anténu na rádio, alespoň u renaultu to tak bylo. Ale mám starší verzi, tak těžko říct.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: LED světla

Příspěvek od Haer »

FISHkaa píše:to je fakt divný. U mě je ten senzor vpředu veprostřed na palubní desce (černá kostka)... :-k
Mas pravdu, zkusil jsem to, a fakt svetla prepina zakryti skla pred tou kostkou
EDIT: Jo a hlavni svetla zustanou svitit po vypnuti motoru po dobu 30 sekund az po otevreni dveri, pokud zustanu sedet uvnitr a dvere neotevru, sviti pry asi 20 minut ](*,) Pricemz jak jsi psal - pokud je dost svetla a automat svitil pomoci DRL, tak ty hlavni svetla neaktivuje. Skoda, ze nezustane svitit LEDkama - svetla by z toho bylo dost a nezralo by to tak baterku.
U me to prepnuti dela fakt ta garaz - jakmile najedu dovnitr, tak se mi svetla prepnou (hrana vrat je 2m vysoko a auto stoji znackou skoro u vrat). Kdyz necham couhat pulku kapoty ven, tak nic, jak ji schovam, tak prejde na hlavni...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: LED světla

Příspěvek od laufas »

N2DRFT píše:Nevim co máte u čelního skla, ale já předpokládam, že ten bobík vpředu uprostřed mám jako druhou anténu na rádio, alespoň u renaultu to tak bylo. Ale mám starší verzi, tak těžko říct.
Predpokladas spatne :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: LED světla

Příspěvek od Richi_i30 »

Zdravím, jezdíte s LEDkama (tím myslím světla na AUTO) i teď v zimě, když je celkem "normální" počasí ? Tím myslím, když není mlha, nesněží, neprší apod., ale je sníh ? Příjde mi, že když potávám auta s LEDkama (většinou teda nějakej domácí benzina bastl), tak ty LEDky se sněhem dost splývají :( A co vlastně na to zákon ? Může se i v zimě pokud je dobrá viditelnost jezdit s denním svícením ? Co Vy na to ;)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“