LPG

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG v ix20

Příspěvek od mnkk »

Určite sa dá PP naprogramovať aby ukazoval presné hodnoty. Či by presne ukazoval PP aj spotrebu LPG neviem. Teda myslím si, že nie. Jedine v tom prípade, že by bola spotreba LPG rovnaka ako spotreba benzínu. Lebo ak mi auto berie 6,5l/100km benzínu a PP ukáže 6,5- to je OK, ale idem rovnako na LPG a spotreba je vyššia o 20%. Idem na LPG, PP ukazuje 6,5, ale spotreba je 8. Ako zistí PP, že idem na iný druh paliva? Nezistí, lebo nemá dvojité zobrazenie (ako napr. CNG). Preto som nevyužil ponuku servisu na zázračnú krabičku aj za cenu, že by presne ukazovala aj dojazd na benzín, kt. teraz počas jazdy klesá a po 500km s plnou nádržou benzínu ukazuje 170km. Na PP používam iba 2 funkcie: denne počitadlo km a priemernú rýchlosť. Tieto 2 veci ukazujú dobre, ostatné nie.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Reklama
 

Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: LPG v ix20

Příspěvek od koudý »

U LPG se udává výhřevnost 46,1 MJ / kg ve srovnání s 42,5 MJ / kg u nafty a 43,5 MJ / kg u benzínu.

s tou upravou doby vstřiku to vypadá reálně, dle lambdy se zkrátí doba vtřiku už v řj benzinu a výsledkem opravdu může být bližší zobrazovaná spotřeba PP realitě.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG v ix20

Příspěvek od mnkk »

Možné to je. Mne moc nevadí, najlepšie vypočítam priemernú spotrebu podla tankovania. PP nech ukazuje aj 5l. Isto by spotreba nebola 5l. Možno každý PP ukazuje inak. :-k
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

mnkk: spotřebu spočítáš podle tankování to je jasné, ale dle prodejce to není jako s benzínem kdy tankovací pistole vypne vždy v stejném okamžiku a nádrže je tím pádem vždy stejně plná. Tvrdil,že u tankování LPG nádrž nebude nikdy stejně plná..závisí prý na mnoho faktorech mimo jiné i na tom jak pumpař to moc "natlačí"..no sám jsem zvědav kolik se tam vleze při prvním tankování..hodlám to vyjet úplně, tedy do chvíle kdy přepne na benzín :) ty máš zkušenosti jaké? Při úplném vyjetí plynu, vleze ti tam +- stejně plynu?
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG v ix20

Příspěvek od mnkk »

Predajca má pravdu, každá pumpa tlačí inak. Platí to aj o stojanoch na benzín, naftu. Tiež na každom natankuješ inak. Tankujem v 90% prípadoch na jednej pumpe a tom istom stojane. Na LPG je vačšinou iba jeden :mrgreen: Spotreba mi vychádza rovnako +/- 8,2xxx.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
feilhap
Příspěvky: 6
Registrován: 04 bře 2012, 20:24

Re: LPG v ix20

Příspěvek od feilhap »

Nerad vstupuju do vaší zajímavé debaty ohledně spotřeby, ale nemá z vás někdo problém s drńčením nádrže ?
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

Jezdím s tím zatím chviličku ale drnčení jsem opravdu nepozoroval. Při přebírání vozu jsem si vše důkladně prohlédl neb mě zajímalo jak je to LPG vyřešeno a samozřejmě mě napadlo jestli se třeba nádrž nebude hýbat nebo tak, ale drží tam opravdu dobře a nedrnčí, teda zatím. Jediné co tak mi občas klepne zadní plato..jinak ten koberec jak jsi psal tam mám..nechali mi ho tam a je i pod nádrží, tak možná proto mi nic nedrnčí, osobně nevidím důvod proč by tam nemohl být.. :-k
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG v ix20

Příspěvek od mnkk »

Mne tiež nič nedrnčí. (17000km)
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
feilhap
Příspěvky: 6
Registrován: 04 bře 2012, 20:24

Re: LPG v ix20

Příspěvek od feilhap »

Díky za info, vidím, že ty problémy budu mít asi jen já. Mě to tedy drnčí dost. Takže zajedu do prodejyn to řešit.
Rotny
*
Příspěvky: 22
Registrován: 15 dub 2012, 18:15

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Rotny »

To samé co se stalo kolegovi o topic výše se stalo také mě. Už jsem nastavoval hladinu plynu v nádrži 5x ale ani jedno nevedlo ke zdárnému konci. Moje řešení bylo: natankoval jsem plnou a následně jsem počkal až ji vyjedu, do přepnutí na benzin. Podle stavu kilometrů jsem si zjistil dojezd v "standartním" provozu a podle toho se řídím. Je škoda že ukazatele plynu v nádrži nefungují, za ty prachy co to stálo.
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

zdravíčko pánové :) Tak se s váma jdu podělit o zkušenosti z prvního tankování. Jak jsem zde už předtím psal ujel jsem cca 200km a už mně svítila pouze jedna dioda tak jsem byl trochu rozčarován z dojezdu na plyn...ovšem jak zde bylo už párkrát zmíněno ukazatel je opravdu ale opravdu na nic :evil: neb na poslední diodu a následně pak blikající (rezerva) jsem ujel dalších 180km! Takže celkově jsem najel 389km než to přeplo na plyn. Jediné co mě trochu překvapilo,že to přeplo na benzín a pořád to děsně pípalo dokud jsem to nezmáčkl. (BRC - v manálu píší,že se ozve pípání systém přepne na benzín a jede se dál, nic o nutnosti to zmáčknout :-k , pak jsem natankoval a musel jsem znovu zmáčknout abych jel na plyn... :-k

K samotnému tankování...Benzina Plus 18,30kč...přijel jsem ke stojanu a čekám nikde nikdo tak jsem se vydal pro paní,že chci natankovat..po dotazu zda-li si mohu natankovat sám, nebo musím mít ono osvědčení o tankování mi sdělila,že si lidi u nich na benzině mohou tankovat samotní když to umí..tak mně ukázala co a jak a příště už budu tankovat sám :) Co mě ale velmi překvapilo je kolik tam toho natankovala než to vyplo :shock: Nádrž je dle papíru 46L a jak se zde píše údajně jde naplnit na 80% což by mělo být cca 37L..ovšem paní mi tam směle dala cca 41L...po nastartování mi svítila jen jedna dioda a postupně to naskakovalo..čekal jsem,že se pak rozblikají všechny 4 diody ( moc plná nádrž) ale nic takového se nekonalo a drandil jsem si to vesele dál s 4 diodama.. :D/ kouknul jsem pak i do kufru do nádrže kde mám pod deklem klasický ukazatel plynu (budíček s rafičkou)a rafička byla teda pěkně zasekla na full :mrgreen: jediné teda ještě nevím co spotřeba...neb kdybych se řídil tím,že jsem ujel 389km a do plné jsem natankoval 41L tak by to vycházelo na cca 10,5 L plynu na sto..což se mi jeví jako docela dost...ale na definitivní spočítání spotřeby počkám až na další vyjetí nádrže a natankování na stejné čerpačce neb opravdu nevím kolik toho plynu mi tam prodejce dal..sice svítily 4 diody, jakože plná, ale když jsme viděl jak funguje, nebo spíš nefunguje ten ukazatel tak na definitivní výpočet spotřeby si ještě počkám... 10,5 L to bych totiž nebyl moc spokojen [-X tak do 9L ještě.....zatím se mějte fajn :)))
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Hardcam »

I tech 9 litru mi prijde docela dost, pokud je plyn dobre serizenej, tak by to melo byt +- jako u benzinu, aspon tak mi to v :hyu: tvrdili a byl to pro me jeden z argumentu, proc se tou myslenkou dal zabyvat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

To mně v :hyu: hned od začátku říkali, že s tím plynem to žere malinko víc. Tvrdili tak +1,5L. Když jsem měl půjčenou předváděcí IX20 s benzínovou 1.4 66kw jezdil jsem svoje trasy tak okolo 7,5L takže když přidám jejich 1,5L jsem na těch 9 co jsem psal...uvidím no..auto je ještě syrový nezajetý a navíc fakt nevím kolik tam toho plynu bylo od prodejce.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG v ix20

Příspěvek od caruser »

to: Lugo

Tak vitaj medzi nami LPGčkarmi, verím, že budeš spokojný. S tankovaním LPG je to rôzne, vždy závisí od tlaku čerpadla konkrétnej ČS. Na jednej ti tam môžu natlačiť 41 L, na druhej len 35. Vzhľadom nato, že máš 46 L nádrž, odporúčam to pri 37 L vypnúť, netreba zbytočne trápiť ventil v nádrži. Mal by si počuť zvuk podobný kovovému rapkaniu, čo ťa upozorňuje, že treba vypnúť plnenie. :) Diódy znázorňujúce množstvo paliva sa nerozsvietia hneď po natankovaní, trvá to asi minútu. Pri plnaj nádrži by mal svietiť plný počet 4 diód. Neukazujú správne, ako si sám zistil, mne prvá zhasne už po 50 km a na poslednú blikajúcu veselo najazdím aj 200 km, sú nepresné, ale mne to nevadí, riadim sa odjazdenými kilometrami. Ak chceš presne vypočítať spotrebu LPG tankuj len na jednej ČS a plnenie vypínaj vždy ak budeš počuť "rapkanie". Nárast spotreby by správne nastavenom systéme je pri BRC 15 %, ak si jazdil za 7 L benzínu, tak by to malo byť okolo 8 L LPG.

Hardcam

To, že LPG dokáže jazdiť s rovnakou spotrebou ako benzín je mýtus, stačí sa spýtať akéhokoľvek lepšie montážnika LPG, nárast je medzi 15 - 20 %. S rovnakou spotrebou nebudú jazdiť ani prestavby s plynnou fázou ako je napr. Prins, vždy tam bude určitý nárast spotreby, LPG nedosahuje takej energetickej hodnoty ako benzín. :wink:
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: LPG v ix20

Příspěvek od jiri.vacha »

LUGO:ahoj,to co popisuješ je normální stav,vše v pořádku :mrgreen: .S tou spotřebou ještě vydrž,určitě bude provozem potřeba ještě něco doladit,každé auto je jiné.Vše se nastaví doporučeně fabrikově a pak se doladuje provozem.Taky mam BRC již v druhém autě a jsem spokojen.Hlavně při tankování radši měj rukavice,je to jistota :mrgreen: Hodně zdaru =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“