Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Espero »

Povím Vám příběh o tom, jak jsem nežádal prodejce o slevu.
Byv instruován minulý víkend na srazu klubu o tom, že je doba těžká a že není správné žádat prodejce o slevu, vydal jsem se po dlouhém skoro třičtvrtěročním rozmýšlení, jestli nový či ojetý vůz a jaké značky, (opravdu jsem chodil dlouho kolem I 20, ale okukoval jsem i Elantru) na ježdění do práce pro manželku do jenoho pražského autosalonu pořídit nový maloobjemový vůz. Měl jsem po netu předjednáno auto 1,2 litru v benzinu ve střední výbavě s manuální klimoškou (a bez rádia a s plechovými koly 14“), ale v situaci, kdy prodejce dával akční slevu 40 tisíc na každý nový vůz a další slevu 40 tis. Kč v případě, kdy je vůz financován z úvěru nebo leasingem od výrobcem založené finanční společnosti. Kromě stanovené výbavy vozu z fabriky jsem požadoval navíc pouze defendlock na řadící páku a gumové koberce. Cena vozu byla 242 000 a po obou slevách dávaných přímo výrobcem byla prodejní necelých 144 tis. Kč vč. defendlocku a gumových koberců.
Prodejce, aniž bych o cokoli žádal, mi nabídl jiné auto stejného typu, v plné palbě, s elektronovými koly 15“, metalízou, automatickou klimatizací, veškeré hýble v elektrice, rádio integrované v palubní dece, (někdo vůz před pár týdny odřekl). Základní cena vozu byla 267 tis. Kč., k tomu mi nabídl slevu 45 000 akční, dalších 45 000 na dluhové financování, pak ještě sám od sebe přidal 22 tisíc jeho dobrovolnou prodejní slevu a k tomu mi sám od sebe přislíbil dodávku Deffend locku a gumových koberců zdarma (celkem cca 7 tis. Kč). Takže z ceny 274 tis. Kč (vč. dodělávek) se dostal na cenu necelých 155,- tis. Kč neboli jen o 9 tis. Kč více než původní auto, které jsem chtěl a které bylo o více než 1 level níže výbavou.
Problém je jen trošku v barvě, jsem zavedený na jasně červená auta (tedy hlavně moje žena je zavedená). Tohle auto bude kávově hnědé. Fakt je, že dost dobře nevím, jaké psychické následky na mě po určité zanechá barva konvergující k barvě hovínkové.
Jo a tyto auta mají sice jen 3 letou záruku, ale servisní prohlídky jsou zdarma, platí se jen olej (obávám se že cena bude znamenitá).
A o jakou značku se jedná – jde o Renault, typ Thalia. Stal jsem se Renaulťákem. A ten prodejce – Renault Retail Group Praha Zličín. Auto si přivezu domů příští týden. Ještě se laboruje s pojištěním, neboť ta finanční společnost není připravena na 105 měsíců bezeškodného průběhu a zatím jsem jim neodsouhlasil výši pojištění.
Naposledy upravil(a) Espero dne 15 čer 2012, 09:50, celkem upraveno 1 x.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Farrael »

Jo Thalie. Ta vypadá cenově zajímavě. Mě ale děsně zabíjí ten vnitřek. Ten celkově u Rencků vypadá dost podivně poslední dobou a u Thalie echt divně. Z venku je to lepší, ale obecně se mi víc líbí zadek auta. Předek taky nic moc. Ale jako pracant pro manželku proč ne. Zvlášť za ty peníze. Ať dlouho slouží přeji :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 202
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Maros Hupka »

Problém je jen trošku v barvě, jsem zavedený na jasně červená auta (tedy hlavně moje žena je zavedená). Tohle auto bude kávově hnědé. Fakt je, že dost dobře nevím, jaké psychické následky na mě po určité zanechá barva konvergující k barvě hovínkové.


Ak ti hnedá farba pôsobí psychické problémy (je fakt, ža ani ja hnedé autá nemusím) , tak pri takej úspore by som uvažoval o prelepení celého auta fóliou a budeš mať aj Renaulta červeného :D
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Espero »

Já to nějak přežiju, vlastně nevím, jestli mi barva působí psychické problémy, jen mě nikdy nenapadlo, že bych vůbec mohl mít hnědé auto. Jenže napřed to budu rok zajíždět a pak to nejspíše vyfasuje manželka. nebo to dopadne tak, že si na to zvyknu a manželce zůstane Logan už natrvalo. Je to fakt jenom do práce, ale když jsem v tom jel, tak bych řekl, že je to i proti Háčkám hodně měkké, takové jako houpavé, sedadla jsou měkká jako klubovky. Bojím se, že na dlouhých cestách by mohly bolet záda. Ale dobře dřží tělo v zatáčkách. Nejde mi o parádu ani o luxus, potřebuju auto nenáročné a levné na provoz, denně najede v průměru kolem 80- 100 km.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Hardcam »

tureckyho Megana Generation ti za ty prachy nenabidnou? :) kdyz jsem do Renaultu v zari zavital s tim, ze hodlam zene neco koupit, tak mi 1.6ku Authentiqa nabidli za 2 kila (za hotovy). Pak mi rekli, ze to montujou Turci a kdyz jsem si i ostatni Renaulty v teto priblizne velikosti nazivo prolezl, vcetne humpolacke Dacie, tak jsem odtamtud vlastne receno utekl, nez me nekdo donuti to koupit.
Jo, cenu ti udelali peknou, dnesni konkurenci odpovidajici (kdyz srovnam s o par desitkami tisic drazsi jina auta, tak se cene 150 nelze divit), ale sam bych Thalii a vlastne nic z produkce Renaultu do stredni tridy mit nemohl. A proto jsem volil pouzitou Kyju, ktere v dobe koupe zbyvaly 4 roky zaruky, ale za cenu novyho Renaultu. Toz hodne stesti s novym povozem, novy je novy a hlavne, ze ti vyhovuje. Barva se vzdycky da nejak vyresit, ale i pri polepu folii zustanou zarubne hnede (mne se tahle hneda nazivo libi).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od whoode »

ale jak se říká nový je nový..
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Haer »

Kdyz jsem letos vybiral nove auticko, tak Renaulti byli v uzsim vyberu taky, dokonce dva - Megane a Fluence.
Kdyby pro mne pri vyberu auta byla podstatna jen cena, skoncil bych urco u nich. Ale jinak jsem mel pocity asi jako hardcam :)
Do Dacie bych po zkusenostech mych znamych nesel. Ale nez ojetinu, tak bych radeji za stejne penize taky vzal radeji noveho Rencka, presne jak pise whoode.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Espero »

Já chtěl levné auto s malým motorem, levné i na pojištění. Mám problém s Dealerem, který to pojišťuje přec RCI Finance (poskytovatel úvěru) a ten zase uzavírá pojistku s Uniqa. Mám totiž 105 měsíců bezeškodního průběhu a oni mi nabídli pojištění dobře o 4 tisíce dražší než Uniqa přímo mně. Než bych měl, kdybych si to pjišťoval sám. Tak s nimi bojuju. Je to spíše o tom, že se nechce, než kdyyby to nešlo. Jenže dealer tvrdí, že na RCI bude tvrdě tlačit.... Řekl jsem jim, že mám dost času, peníze potřebujou oni, mají málo prodejů. Já mám 2 jiná auta a klidně ten souboj s časem s nimi vyhraju.

Jo a ta Dacie je lepší, než na první pohled vypadá. Mám na ní už najeto skoro 90 tisíc, tak vím o čem mluvím. Zase to není o luxusu, ale o užitku. Pracovní otrok. Bez mechanické nebo elektrické závady dosud.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Vilda »

Espero, vůbec se Renoldíka nemusíš bát .... s tímhle motorem ( 1.2 16V 55 kW 75 koníků ) jsem jezdil šest let a motůrek je to hodně povedený a na svůj malý obsah dost svižný. Taky Thalia už dneska není to, co byla její předchůdkyně ... tzv. Clio s hrbem :? je to jiný auto a s docela povedenou vizáží ...

A že se montuje v Turecku .... která značka dneska vyrábí v zemi původu, skoro žádná. Sám uvažuju o tom, že další nové auto bude zase Renault :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od enjoy »

můj :hyu: je taky z turecka... a ten tvůj možná taky :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Hardcam »

Nemel jsem na mysli MCVcko resp. pickup, ten je jako uzitkovy stale v mym uzkym vyberu na uzitkovy auto spolecne s Nemem a Fiorinem, mel jsem na mysli treba Dustera, to auto neni pro rodinu, ale pro myslivce a pracovnika JZD, co v tom bude vozit streleny kance.

enjoy: proti Turecku apriori nic nemam, ale pokud srovnas Megana Generation Turrka a Megana Francouze v dilcim zpracovani, pak pochopis, jak se snizujou naklady.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Farrael »

Ale zase se s Dusterem dostaneš na pláž, kde ostatní s autem nemůžou. (Co na tom, že se ti pak boháči vysmějou :mrgreen: ) a taky pokud budeš prodejce, tak tě s velkou pravděpodobností bude chtít do postele nebo před oltář zákaznice. Nejspíše se jménem Karolína :lol:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Skyline »

Nové za kazdou cenu? Ne ja radeji uz jen ojete ve vybave. Thalia se mi nelibi, nekoupil bych ani za tu cenu. Je to male, blbe se mi do toho leze a uz jen kdyz jsem chytil za vnejsi kliku tak jsem mel pocit ze mi zustane v ruce. Kvuli dojmu jsem ani nechtel puvodne zamyslenou I20 ale jak jsem sedl do I30 tak bylo jasno. No I30 je uz pryc a mame zase ojetinu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od Amalfi »

Espero, dobre si udelal. Za ty prachy se ti nemusi libit ani barva a ani to nemusi byt kdo vi co na delsi cesty, je to pro manzelku a na cesty do prace, svou sluzbu to udela a za ty prrachy neni co resit. Mam i20 jeste indickou a je fuk jestli to je turek nebo indian. Hlavne at to splni ocekavani a proc by mel clovek platit vic nech chce za to co nechce zejo :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Koupě nového vozu Nehyundai - pro srovnání

Příspěvek od lada 71 »

Taková cena nového Rencka Thalie je absolutně bezkonkurenční a pokud bych i já řešil druhé auto do rodiny, pro syna nebo manželku, jen tak na ježdění do práce, tak se rozhodně vyplatí vzít novou Thalii, než něco jetého a s hrozbou skrytých investic do servisu. Já osobně bych měl jen komplexy z fušeřiny, která bohužel z mého pohledu z hentej Thalie přímo sálá. Několikrát jsem v tom seděl a pro mě je to auto po estetické stránce, jak exterier tak i interier, naprosto odpudivé auto a i dílenské zpracování je pro mě příšerné. Ale s 3 letou zárukou a jako pracant do rodiny, proč ne. Ale na druhou stranu, od lidí co již Thalii měli nebo mají, tak jsem slyšel jen samá pozitiva, že to auto je docela spolehlivé. OT. Dnes v Autosalonu na Primě testovali novou í třicítku. Redaktorka Bára z ní byla přímo unešená a na závěr to vyhodnotila, že doby, kdy se :hyu: podbízel především cenově, jsou již dávno pryč a dnes si své zákazníky získává převážně právě díky kvalitě a bohužel ten, kdo se zákazníkům podbízí převážně cenově, jsou francouzská auta.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“