Santa zhasíná motor

Moderátoři: miooo, Moderátoři

cmelak
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2010, 20:48

Santa zhasíná motor

Příspěvek od cmelak »

Dobrý den,
U našeho santíka(motor CRDI 2l r.v. 2001 zhasne po ujetí cca 5km motor,rozsvítí se check.Auto lze nastartovat až po pár minutách. Pak jede třeba týden v pohodě.A takhle to je pořád dokola.Zkontrolovali jsme konektory, podávací čerpadlo,vyměnili palivový filtr,oleje v motoru je dost.Auto chytá na cvrnknutí.Teď je v opravě ale tam z toho nejsou moc moudří...
Reklama
 

rado58
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2012, 20:32

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od rado58 »

Ahoj,tak presne takyto problem mam aj ja,trva to uz 3 mesiace,auto uz bolo v 4 servisoch a nikdo nevie prist na to kde je problem.Pocas jazdy zhasne motor,po chvili nastartujem a takto sa to opakuje dookola,tiez mi to robilo cca raz do tyzdna,ale teraz kazdych 10 km,kopu suciastok pomenenych stalo ma to kpoec penazi a auto nejde.Ak si tvoje poriesis daj vediet co to bolo,mam ten isty typ co ty.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od 69pavel »

a kdyz to odbornici spravovali predokladam v HYU takze na orig softu by meli mit zobrazene vsechny moznosti zavad,promerili veskere cidla,snimace na palivove casti,a vse nutne snimace pro chod motoru zda maji spravne hodnoty jak za studena tak za tepla,toto bude delat nektere cidlo,RJ to pak vyhodnoti jako zavadu a odstavi motor, par min je dost na to aby treba cidlo o neco schladlo a potom uz treba fugnuje jak ma, taky se zamerit na palivovy system,tlaky vstrikovacu,tlaky dodavaneho paliva do listy vstriku,mozna i promerit civky na vysokotlakem cerpadle,veskere konektory(rychlospojky) zda neni nektery pin z oxidovany.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Mike.M »

Kdyz se rosviti kontrolka check, tak urco tam je chyba na motoru a kazda diagnostika dokaze zjistit zavadu. treba i moje co mam v HTC a do OBD2. Ikdyz si nejsem jist esi OBD konektor maji disly. Povinne to bylo do dislu od 2003
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od ajrton »

mal som rovnaky problem, ale s inou znackou ... auto islo, potom zdochol motor a uz nesiel nastartovat ... starter tocil, ale motor nenaskocil ... auto bolo v servise vyse mesiaca, skusali vsetko mozne, menili rozne cidla, snimace, diagnostika neukazovala nic ... nakoniec prisli na tak banalne riesenie, ktore ma nestalo ani cent ... nie som technik ani elektrikar, takze to riesenie nedokazem popisat, ale pamatam sa na pojmy ako kablik, pripojenie, kostra, RJ, trvalo zopnute ... :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
cerny dabel
Příspěvky: 8
Registrován: 29 črc 2012, 19:03
Bydliště: Slovensko, Orechová Potôň

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od cerny dabel »

ja som mal tiez tento problem, a riesenie tiez bolo strasne dlhe. Ja som musel vymenit aj snimac aj regulator tlaku paliva, A hlavna vec co je potrebne urobit ist do normalneho - NIE do znackoveho servisu - ja som bol v servise BOSCH v Nitre a tam mi za 20eur vymazali pamat zavad. Odvtedy to aufto fici jak ma. Uz treti rok...predtym som tiez vsade hladal mozne riesenie a nikde nevedeli nic povedat!

a este jedna vec...v hyundai mi tvrdili, ze sa neda kupit zvlast to cidlo a ten regulator, len spolu celu tu listu aj s nimi za cca. 790eur bez roboty. Da sa aj jedno aj druhe v origos BOSCH obchode, ked treba dam kontakt, poslu postou aj do zahranicia!

este to, ze po vymene tych suciastok mi to robilo este stale, az kym sa tie chyby nevymazali, tak urcite by som skusil najskor to, az potom menit tie suciastky lebo aj zvalst sa pohybuju ich ceny okolo 300eur...
Škoda Octavia 1.9 TDI, 81kW
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4WD, 83kW
cmelak
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2010, 20:48

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od cmelak »

Zdravím,problém se startováním se vyřešil.Výměnou čidla na klice a na vačce.
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od cviro88 »

Nazdarek, ja mam presne tento isty problem. Niekedy jazdim tyzden a nic a potom zrazu bum. V servise mi nezistili nic ked sa mi to stalo prvy raz. Dnes som tam volal ze zas sa mi to stalo, ale uz ma neodtiahli, len vymazali chybu a odisiel som do servisu "po svojich". Teraz uz len cakam co tam najdu. Kazdopadne som mu uz volal o moznych zavadach co som sa tuna docital. Potom dam tiez vediet co to robi.
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od cviro88 »

No.....volajako mi tam nevedia nic najst, tak som z toho paf...... mate niekto este nejaky napad co by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od dobrák52 »

Dobrý deň,
v sobotu sme vymenili spojku, naštartovali a urobili skúšobnú jazdu cca 10 minút. Ráno pri štartovaní motor naskočil vzápätí a zhasol. Pokýval som káblami na váhe vzduchu, motor naskočil a fungoval, poobede som bol vo vinici a pri spiatočnej ceste opäť za jazdy zhasol. naštartoval a zhasol asi 5x. Odpojil som váhu vzduchu, naštartoval a bez problémov došiel domov /700m/. Pripojil váhu vzduchu a naštartoval, všetko bolo OK. Nejazdil som do stredy, v stredu poobede opäť naštartoval, zhasol asi 10x, naštartoval a bežal, pojazdíl som po obci, bez problémov. Ráno naštartoval, zhasol cca 10x a potom už ani nenaštartoval i keď točil. Kde začať? čo môže byť príčinou?

Vďaka za každú radu, pomoc.
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Pegas
*
Příspěvky: 27
Registrován: 19 led 2009, 15:52
Bydliště: Litomyšl

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Pegas »

Zdravím, taky mám podobný problém.

Za jízdy autem se po nějaké době vypne motor a elektrika, na palubce se ukáže sybbol auta s klíčkem.
Když dám rychlost motor naskočí, ale po nějaké době se to opakuje.
Někdy nepomůže zařadit ani rychlost a auto nejde nastartovat klíčkem.
Klíčkem to jde nastartovat až po nějaké době a vše se opakuje znovu.

Nevíte někdo co by to mohlo být, už si nevím rady.
Děkuji za odpovědi.

Mám Hyundai Santa Fe r.v.2002 CRDi Elegance
Romiiken
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2013, 22:11

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Romiiken »

Podobny problem mam ja. Auto normalne startuje, ale dlhsie treba tocit ako pred tym asi o 2 sekundy. Auto nema taky vykon ako malo. No a motor zhasne ak sa prudko prida plyn alebo pri vyssej zatazi kopec napr. Pri jazde po rovine okolo 2000 otacok motor ide. Auto som dal na diagnostiku ukazalo jednu chybu, zadal som ju do google a hned sa nasli 2 ja ludia co mali rovnaky problem.

Docital som sa, ze to nahle zhasnutie motora ma na svedomi riadiaca jednotka, ktora z cidiel tlaku paliva vyhodnoti, ze palivova sustava nema dostatocny tlak a jednoducho vypne motor. Po par minutach 1-2 min sa da nastartovat.

Jeden clovek co to riesil mal len spinavy filter, druhemu pretekal vstrek. Neviem este presne co to robi mne ale priznaky su totozne.

Preto sa chcem opytat nevie niekto kolko ma 2.0 crdi filtrov paliva ? Viem len o tom v motore.
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Peko »

Filter je len jeden tu je videonávod na výmenu http://www.youtube.com/watch?v=idlzbyqDwxI#t=619 ale na regulátore tlaku je malé sitko ktoré ak je upchaté tak je problém
Přílohy
dsc03333km.jpg
dsc03333km.jpg (16.35 KiB) Zobrazeno 10854 x
dsc03346a.jpg
dsc03346a.jpg (26.67 KiB) Zobrazeno 10854 x
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Picaso »

Kde se prosím nachází ten regulátor tlaku?Chtěl bych ho zkontrolovat,zda není to sítko zanesené.
Děkuji za odpověď,Pavel.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa zhasíná motor

Příspěvek od Mike.M »

Picaso. ten tipek to posilal v roku 2013, tj 6 lez nazpet. Nevim zda ti odpovi. beztak Santika uz nema... Stahni si ten SWF manual a tam si to o tvem motoru procti. Je tam mnoho rad, ikdyz je to anglicky, ja se tim nejak prolouskam. promeruju cidla, je tam proste cely workshop manual, i elektrika. Jake hodnoty maji mit cidla v rozmezi, vsechny momenty utahovani sroubu atd....
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“