Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
masoox
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2011, 17:04

Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od masoox »

Nazdar všichni,
občas používám ve svém ix35 navigaci v telefonu Nokia a taky mám pernamentně zapojen USB disk se svojí oblíbenou hudbou. Nevím, jestli dělám něco špatně, ale pokud mám spuštěnou navigaci a současně spuštěné přehrávání USB, tak nefungují hlasové funkce v navigaci (nic není slyšet-myslím tím přes repro rádia). Několikrát se mi stalo, že jsem si toto neuvědomil a protože se prioritně věnuji řízení a ne čumění na mapu v telefonu, tak jsem neodbočil tam kde jsem měl a dost si tím zajel. Pokud má někdo z vás zkušenosti s tímto problémem a třeba ví jak ho vyřešit, budu rád za jakoukoli radu.
Další problém -samovolně se mi občas přepne přehrávání USB na rádio. A další, aby toho nebylo málo - pokud mám spuštěné přehrávaní USB a naskočí zprávy RSD, tak to začne tak strašně řvát, že to je až na kolaps :shock:
Zdravím všechny a děkuji předem
Masoox
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od mnkk »

Hudbu počúvaš tiež z nokie? Ak z ext. disku, tak ti nemože ísť hlas z navigacie cez reproduktory auta. Ak ti všetko ťahá z telefónu, tak buď máš navigáciu "na ticho" , alebo ten telefón nedokáže duálne pracovať s hlasom v aute. Keď nepočúvaš hudbu z disku, ide ti hlasová navigácia cez repro? Nezabudol si zapnúť bluetooth? :mrgreen:

Ja som si kúpil koli telefónu zvlášť nabíjačku do zapalovača, aby som mohol nabíjať popri navigovaní. A hlas navigácie mi ide iba z tel.

RDS sa dá vypnúť (ja to nepoužívam) alebo keď ho nevypneš, tak hlasitosť sa dá určite nastaviť.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
masoox
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2011, 17:04

Re: Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od masoox »

mnkk píše:Hudbu počúvaš tiež z nokie? Ak z ext. disku, tak ti nemože ísť hlas z navigacie cez reproduktory auta. Ak ti všetko ťahá z telefónu, tak buď máš navigáciu "na ticho" , alebo ten telefón nedokáže duálne pracovať s hlasom v aute. Keď nepočúvaš hudbu z disku, ide ti hlasová navigácia cez repro? Nezabudol si zapnúť bluetooth? :mrgreen:

Ja som si kúpil koli telefónu zvlášť nabíjačku do zapalovača, aby som mohol nabíjať popri navigovaní. A hlas navigácie mi ide iba z tel.

RDS sa dá vypnúť (ja to nepoužívam) alebo keď ho nevypneš, tak hlasitosť sa dá určite nastaviť.
Ne hudbu poslouchám z USB. Pokud mám ale jen poslech rádia, tak navigace z telefonu mluví přes repro auta bez chyby. Jinak BT mám nastavený správně a co se týká volání přes BT, tak tam je to bezproblémů a to i když poslouchám hudbu z USB disku. Proto mi není jasné, proč v tomto případě hovory fungují, ale hlas navigace ne. Myslel jsem, že mám nějaký problém s navigací v telefonu a všechno jsem přeinstaloval, ale problém je pořád stejný. Ko to neví, tak se určitě dost natrápí stejně jako já, než na to přijde. :x
Masoox
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od FISHkaa »

osobně mě překvapuje, že by rádio umělo mixovat A2DP BT profil s audiem z rádia - navíc když máš možnost přímo na tento kanál přepnout. Musím vyzkoušet.

Co se týká automatického přepínání audia na radio, tak si vypni : TA (Traffic announcement) tlačítkem (RDS služba) a popřípadě také NEWS (v setup autorádia) - rádio se přestane zapínat v případě dopravních hlášení a zpráv (tuhle funkci mám já naopak moc rád).
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
masoox
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2011, 17:04

Re: Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od masoox »

FISHkaa píše:osobně mě překvapuje, že by rádio umělo mixovat A2DP BT profil s audiem z rádia - navíc když máš možnost přímo na tento kanál přepnout. Musím vyzkoušet.

Co se týká automatického přepínání audia na radio, tak si vypni : TA (Traffic announcement) tlačítkem (RDS služba) a popřípadě také NEWS (v setup autorádia) - rádio se přestane zapínat v případě dopravních hlášení a zpráv (tuhle funkci mám já naopak moc rád).
No ono asi záleží na konkrétním výrobci mobilu, protože já mám N5230, a spárování je naprosto bez problémů, ale zase v navigaci tohoto telefonu nelze mazat histrorii tras, tak že tam toho mám jak na..s a nic s tím nejde dělat. Už jsem psal i na Nokii, a tam mi to potvrdili, že s tím nelze nic dělat. Asi si následující model Nokie budu muset pořádně rozmyslet, a nebo zvolit jinou značku - rád si nechám poradit od vyzkoušeného. Jinak jak jsem psal, pokud nám spuštěnou navigaci a rádio, tak mi navigace hovoří přes repro auta úplně super. No a stím nastavením TA a RDS už jsem na to přišel taky a nastavil, ale přesto velíký dík.
Masoox
chorche
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2012, 17:26

Re: Navigace v telefonu vs. přehrávání MP3 přes USB

Příspěvek od chorche »

U mě to funguje tak,že když chci slyšet zvuk z navigace,musím mít přepnuto na cd/aux.Čili,buď poslouchat rádio,nebo navigaci.Dohromady mi to nefunguje.Samozřejmě hudbu z telefonu a navigaci můžu poslouchat najednou.Mám Desire HD.
:hyu: IX35 1.6 GDI Comfort
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“