Kontrolka palivový/emisný systém

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od robotron »

Predvčerom sa mi pri ceste z práce rozsvietila kontrolka palivového/emisného systému. Cez diagnostiku mi vypísalo nejakú závadu s katalyzátorom. Bol som v autom v servise, kde mi závadu "opravili" vymazaním chyby s tým, že určite musel byť problém v palive a ak sa mi to stane znova, budem za vymazanie chyby platiť. Čo je vcelku zaujímavý prístup, ale ja sa už ničomu nečudujem a chybovú hlášku si dokážem vymazať aj sám a zadarmo. Tankujem prakticky iba slovnafťácky Natural 95 a mám najazdených brutálnych 22 000 km. Stretol sa už niekto s podobnou závadou ?
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
Reklama
 

Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od Luboshak »

Mně se to rozsvítilo jednou, poté co mi vyměnili nádrž a palivové čerpadlo. Po znovunastartování už to nesvítilo.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od pilotzz »

robotron píše:Cez diagnostiku mi vypísalo nejakú závadu s katalyzátorom.
Jakou diagnostiku a jakou "nějakou závadu s katalyzátorem" - vidíš tam alfanumerický kód chyby, nebo nějakej podivnej textovej popis podle nějaké textové databáze dané diagnostiky?
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od robotron »

Dnes cestou z práce sa kontrolka slávnostne rozsvietila znova, tak som spravil diagnostiku - bluetooth ELM327 tester a príslušný software v mobile.
Závada P2096 - Post catalyst fuel trim system too lean (bank 1). Z googlu som zistil, že ide o O2 senzor pred vstupom do katalyzátora, čo nemá s palivom príliš veľa spoločného. Ďalšia návšteva servisu je teda predomnou.
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od S0T0 »

no mě takto v záruce měnili lambdu... popis stejný jednou kontrolka...vymazali, za 50km znova... a následně výměna... taky zkoušeli špatné palivo...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od lukis01 »

Tak už patřím taky do klubu :(

Včera večer po cestě domů oranžová kontrolka a fertig. Už jsem si říkal, že možná na tu kondiční prohlídku před dovčaou ani nepůjdu a fik ho...navštěva nutná... Vzhledem k provedené čistce mezi servisy už nemůžu ke svým oblíbencům do FM, takže jsem ráno vyzkoušel 2 ostravské servisy s dotazem, kdy mohu přijet. No, holt nováčci byli vstřícnější, takže odpoledne návštěva a možná i výběr nového servisu na garančky, uvidíme :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od iGz »

Mne sa toto na :hyu: nestalo, ale firemna fabca II toto na mna raz, alebo dvakrat skusala a vtedy sa ukazalo, ze to bolo naozaj blbym benzinom (Shell 95). Raz to bola pumpa na D1 pri Cerveniku a druhykrat v Prievidzi. Po dojazdeni nadrze a natankovani na inej pumpe kontrolka zhasla. Od tej doby davam bud Slovnaft, alebo OMV a zatial OK.
Do :hyu: davam sem-tam aj Lukoil, Jurky, ale zatial zije... :) Asi prejdem aj tu na Slovnaft/OMV :)
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od lukis01 »

mno to mne taky napadlo, akorát že od doby co je v autě plyn tankuju pouze a výhradně na jedné pumpě :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od soban »

Mě se to stalo na i20 po 150km chybička v konektoru, skus ho vytáhnout skontrolovat a znovu zapojit, možná nějaký přechodák a pod....

Samozřejmě pro jistotu natankuj jinde a když to bude zlobit tak to chce sondu vyměnit.
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od lukis01 »

soban píše:Mě se to stalo na i20 po 150km chybička v konektoru, skus ho vytáhnout skontrolovat a znovu zapojit, možná nějaký přechodák a pod....

Samozřejmě pro jistotu natankuj jinde a když to bude zlobit tak to chce sondu vyměnit.

a ve kterem konektoru?:)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od soban »

Normálně koukni kam vede kablík od sondy, někde u motoru budeš mít určitě konektor u i30 nevím kde je.

U i20 s 1,2 motorem když stojíš před ním tak jsou to ty vzadu od dvou sond na katalyzátoru.
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od lukis01 »

Obecná chyba - palivo - vzduch - vymazáno
toť zápis zakázky, kontrolka nesvítí a hotofson :)

Každopádně přijímací technik milý, slušný, nemám to daleko z práce, zdá se, že mám nový servis pro garančky :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od lukis01 »

Tak a je to tady... po cca 6 tis. km zase oranžová kontrolka, takýe znovu návštěva servisu. Nechal jsem jim auto na bádání a skočil si oběhnout pracovní věci, načež jsem se po hodině vrátil zpět a byl dotázán, že kdopak to montoval LPG. Závada identifikována v nastavení LPG systému a majitel, který se snažil montáží ušetřit byl požádán aby vyplázl 500 káče jakožto servisní úkon, přestože jak vozidlo, tak systém LPG jsou stále v záruce. Původní servis, který montáž provedl však již mezi autorizáky nepatří. Prostě paráda...počkám tedy měsíc, jestli se závada neprojeví a následně hodlám požadovat vrácení peněz z5.fertig...kua sem se ale nasral....
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
martinv
Příspěvky: 3
Registrován: 06 črc 2013, 08:04

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od martinv »

Vazeni kolegovia, tak sa privitam v klube. 16600 km, jazda na dialnici, kontrolka palivoveho filtra najprv tmavo-cervena, potom svetlo-oranzova. Zastavil som na odpocivadle, hodina kludu, problem s oranzovou kontrolkou pokracoval. Dalsich 50km cca 100vkou po dialnici a zazrak - kontrolka zhasla. Dizel beriem iba z shell alebo omv. Asistencna sluzba sa na mna vykaslala, kedze problem "sa uz neprejavuje"...
Po precitani fora som sa objednal na kontrolu, veci sa predsa sami neriesia [-X
Dam info z vysledku kontroly.
i30cw 1.6crdi cashmere brown, od 07.2013
Uživatelský avatar
martinv
Příspěvky: 3
Registrován: 06 črc 2013, 08:04

Re: Kontrolka palivový/emisný systém

Příspěvek od martinv »

Zavada: voda v palivovom filtri, filter vycisteny, doporucili pouzivat aditivum do nafty.
i30cw 1.6crdi cashmere brown, od 07.2013
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“