ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
kukopas
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 dub 2012, 08:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od kukopas »

Velmi tendencne recenzie, negativa rozpitvane na pol clanku a pozitiva skoro nikde, najma v tej skodovackej recenzii. "Za 500tis kc uz mozeme mat Ochcafku v zakl. vybave, kt. je o 2 triedy lepsie auto" - toto povie bud uplny debil, alebo clovek, kt. zhrabne par tisic kc za "objektivnu" recenziu. :-(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

Ja veľmi na tie "objektívne" recenzie netrpím....
Verím len tomu, čo povie ten kto to vlastní a naozaj na tom jazdí...

Recenzie robené po najazdení 100 km stoja za nič....

NIč mi však radosť z očakávanej krásavice nepokazí..... Ak si niekto myslí, že výrobca je "trotl" a pustí von len tak
auto ktoré nemá zladenú prevodovku s motorom, tak je prinajmenšom člen "Agentúry JPP", ktorí vedia všetko presne a najlepšie.

Každopádne uvidíme až ju budem mať doma a niekoľko km za sebou.....
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od gerok »

chlapi, na vyziadanie sa teda idem s vami podelit o moju skusenost spojenu so zaobstaranim mojej novej Elantry. Aktualnu fotku som uz uploadol. Ide o farbu tomato red a stupen vybavy je comfort. Plus som si dal domontovat cuvacie senzory. Trosku sa tu rozpisem, pretoze som mal nie len pozitivnu skusenost so zaobstaranim. Trosku som bol sklamany z neprofesionality predajkyne. Ale o tom potom :-) najskor zacnem tym pozitivnym. Elu som kupoval ako predvadzacie vozidlo z jedneho maleho mestecka nedaleko nemekcych hranic ( zasite panu Bohu za chrbtom... nechcem menovat takto verejne, aby som nerobil zlu reklamu personalu predajne, mozno som mal len smolu ) Rozhodol som sa pre toto auto, pretoze mi spravili vybornu cenu. Auto malo najazdenych celkovo 307km ( vdaka ktorym mi spustili z ceny auta 53tis CZK ). Co uz bola pre mna suma na zvazenie. No a co sa tyka prvych pocitov, tak uplne ze super. Ja nie som az tak narocny na auta.. a urcite nezastavam nazor typu, ak to nie je BMW, Audi ... tak to ani nie je auto. Na Elantru som presedlal so svojho 14 rocneho Opla Astra G. Tak si viete predstavit, ze je to pre mna velmi prijemna zmena :-) presiel som zatial nejakych 300km, auto je velmi tiche a jazda pohodlna. ziadne vibracie a pod. Taktiez sa mi paci presnost prevodovky. radost preradovat :-) ale uvidime casom... auto je nove, este skoro hovorit o kvalite. To sa ukaze, ked bude mat auto nieco odjazdene. No a teraz k tej mojej negativnej skusenosti. Bol som hodne sklamany "profesionalitou" predajnkyne. O elantrach som mal co to nacitane a pozistovane, kym som sa pre kupu rozhodol. Neocakaval som podrobnu analyzu, ale nebolo by na skodu, ak by mi predajca vedel povedat o aute aspon zakladne veci. ( pricom som mal auto rezervovane 1 mesiac, co je dostatocne dlha doba sa trosku pripravit ). Prvy krat som znervoznel, ked sa predajkyna snazila otvorit veko kufra tlacidlom na ovladaci, a nejako sa jej to nedarilo ( dovod? opakovane stlacala tlacidlo, pricom ho treba podrzat min 1sekundu, aby sa veko otvorilo ). Asi po 7 -8 pokuse to vzdala a radsej isla otvorit kufor z miesta vodica. Tak som sa opytal, ze podla informacii, ktore mam, je mozne otvorit kufor aj pomocou inteligentneho kluca. Isla sa teda opytat kolegu, ako to je. O chvilu sa vratila s odpovedou, ze bohuzial u elantry to nefunguje! a na kluci sice je obrazok auta s kufrom, ale kluce sa vyrabaju standardne pre vsetky modely. Takze je to tam len naznacene, ale nefunkcne. potom sme si sadli do auta a zacala mi vysvetlovat, kde co najdem a co ako funguje. Napr...aj to, kde si zapnem zadny stierac :-D pricom som ju opravil, ze elantra zadny stierac nema. dalsia vec, na ktorej som sa celkom pobavil bolo, ked si pani predajkyna vliezla na zadne sedadla a snazila sa mi ukazat ako sa daju sklopit. kedze nevedela najst nic pomocou coho by vedela sklopit sedadla, tak som jej povedal, ze sedadla sa sklapaju povytiahnutim pacok, ktore su v kufri :-) Kedze mi to nedalo ohladom toho kufra, tak som si vypytal servisny manual, a isiel som s manzelkou na obed s tym, ze ked sa vratime, prevezmeme auto. V servisnom manuale bolo samozrejme uvedene, ze veko kufra sa otvara stlacenim tlacidla na kluci po dobu > 1s. Takze ked sme sa vratili, tak sme si nechali zavolat technika, ci by nam vedel povedat ako to je teda s tym otvaranim kufra. On nam samozrejme potvrdil verziu, ktora bola uvedena v manuale. Tak asi tolko k mojej skusenosti pri kupe Elantry :-) Ale, aby to nevyznelo zle, tak musim povedat, ze pani predajkyna bola naozaj mila, len by som proste ocakaval trosku viac profesionality. Nakoniec vsetci sme len ludia.. A ja by som si aj tak nekupoval auto, len na zaklade toho, co mi kto povie v predajni. O elantre bolo rozhodnute uz ovela skor ako sme navstivili predajcu :-) Tak dufam, ze som vas uplne neunudil svojou story o kupe novej Elantry :-D
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

@Gerok
Celkom som prekvapeny, ze je mozne kupit aj nizsiu verziu, ako Style. Teda na SK to neponukaju. Akurat je mozne za priplatok si dokupit ine kolesa, inteligentny kluc, vypinatelny spolujazdcov airbag a podobne.
Co sa tyka predajcov, tiez mi - zhodou okolnosti tiez slecna - nevedela povedat vsetky veci, co som chcel vediet. Ale presne ako ty, rozhodnute bolo uz predtym, ako som siel do predajne.

Celkom privitam tvoje skusenosti s autickom po takych 1000 km.

Tak nech ti :hyu: sluzi :mrgreen:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Já mám na odometru ujetých od srpna cca 4500km a zatím není moc co psát. Auto jede a hudba hraje :)
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
kukopas
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 dub 2012, 08:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od kukopas »

Ja by som tie predajkyne velmi nekritizoval, ich portfolio sa sklada hlavne z i10, i20, i30, ix35, i40,... a Elantry su v CR,SR velmi raritne. Nevedela Ti ukazat presne tie funkcie, ktorymi sa Ela od ostatnych spominanych aut odlisuje, a to este nehovorim o automat. zablokovani dveri a pod. Ja som kupoval Elu vo ZV, siel som po nu o 16 50 v piatok, slecna mi ju pekne predstavila ako co funguje a musim podotknut, ze manual (tu hrubu knihu) ovladala perfektne. Neskor som zistil,ze mi predali zablokovane auto, ale o tom som uz pisal.
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od gerok »

vado píše:@Gerok
Celkom som prekvapeny, ze je mozne kupit aj nizsiu verziu, ako Style. Teda na SK to neponukaju. Akurat je mozne za priplatok si dokupit ine kolesa, inteligentny kluc, vypinatelny spolujazdcov airbag a podobne.
Co sa tyka predajcov, tiez mi - zhodou okolnosti tiez slecna - nevedela povedat vsetky veci, co som chcel vediet. Ale presne ako ty, rozhodnute bolo uz predtym, ako som siel do predajne.

Celkom privitam tvoje skusenosti s autickom po takych 1000 km.

Tak nech ti :hyu: sluzi :mrgreen:
Vado.. no tu v Cechach mas na vyber z 3 stupnov vybavy: Classic, Comfort a Style (samozrejme mas moznost priplatit si za doplnkove pakety), pricom v zakladnej vybave mas moznost objednat auto bez klimatizacie a odpocitaju ti potom u dealera z ceny 25tis korun. Neviem ci to ale niekto vyuziva v dnesnej dobe, no moznost tam je. Co prekvapilo zase mna, bolo to.. ze ked si porovnam ceny SK a CZ. Tak tu vychadza Style dokonca o nejakych 1200 eur menej, ako keby si ju kupil na SK! Co podla mna nie je az tak malo penazi.
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Tak,tak. Já porovnával před koupí ceny v Polsku i na Slovensku, nicméně v ČR to vycházelo nejlíp.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Ještě k těm výbavám v ČR. Ty cenové rozdíly u jednotlivých výbav jsou tak malé,že se neoplácí vzít cokoli nižšího než Style.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

PPP píše:Tak,tak. Já porovnával před koupí ceny v Polsku i na Slovensku, nicméně v ČR to vycházelo nejlíp.
Ono to na SK vychadza podla cennika naozaj najdrahsie, Style za 15990, ale realne som zaplatil nieco tesne nad 15kE, pretoze na kadeco boli zlavy.
Co sa tyka ponuky, tak v BA (ci to plati aj na celom SK - neviem) sa da kupit naozaj iba Style a k tomu sa da este dokupit zopar doplnkov, ako som uz pisal. Classic a Comfort som nikde v ponuke nevidel.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

U mě ten rozdíl byl cca 42tis.,víc už to nešlo :wink:
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Je na nějakém štítku na :hyu: nebo někde v papírech datum kdy bylo auto vyrobeno?
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
kukopas
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 dub 2012, 08:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od kukopas »

Poprosim o radu, predne okno zvnutra ma stale akesi smuhy. Zakazdym to utriem Clinom a suchou handrou, ktora ostane cierna a po par dnoch treba znova utriet. Nebol by som si to vsimol, ale rano je tma, a ked idu auta oproti mne, tak vidim ho_no. Kde sa berie ta cierna mastna smuha?
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

Mam rovnaku skusenost.
Bude to asi tym, ze plasty su nove, este "nevypalene". Nepomoze nic ine, len stale cistit. V byvalom aute (daewoo) sa to ustalilo tak po 20 tkm.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Nic takového jsem nezaznamenal (najeto 5tis.km). Přední sklo zevnitř jsem ještě nečistil,musel bych se ještě zeptat manželky,ale na 99% bych řekl že manželka taky ne. Zatím nebyl důvod zevnitř na přední sklo sahat.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“