Prasklina na zvodoch a zhasinanie motora

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Prasklina na zvodoch a zhasinanie motora

Příspěvek od Maky »

Ahojte,
riesil som problem s vysokymi otackami motora za studena a zhasinanie motora na nizkych otackach.
Vymenil som filter vzduchu a vahu vzduchu a nic. Nakoniec som nasiel prasknutu hadicku z rozdelovaca do motora a tak som H kupil novu a zlepsilo sa to aj ked nie na 100%(pozri obrazok)....na co je vlastne ta hadicka???
Kedze som nedosiahol tych 100% funkcnosti, pokracoval som za motorom smerom k vyfuku a uz pri odstraneny plechu s napisom "HOT" som zbadal, ze zvody maju prasklinu...je to prasklina, lebo test "slinami" to potvrdil dost intenzivnymi bublinkami #-o .....povodne som mal namierene ku katalizatoru, ale zastavil som sa uz pri zvodoch :) (pozri obrazok).
Chystam sa to vymenit........
1) AK BY NIEKTO VEDEL O ZANOVNYCH ZVODOCH PRE 2.4, 107kW(benzin0, 4x4, 2001...SEM S NIMI prip. poslite mi SZ. Dakujem.
Budem menit tiez tesnenia na oboch stranach zvodov (do katalizatora, z motor), sruby a podlozky......chem vymenit aj stifty(sruby, ktore drzia zvody o motor), ale nepodarilo za mi najst katalogove cislo vyrobku (nieco ako "28510-38250"), aby som si to mohol objednat v H....len dufam,ze pri ich vymene ich servisak nezalomi v motore :roll:
2) VIE NIEKTO AKE MAJU TIETO STIFTY KATALOGOVE CISLO.
3) MA VYZNAM VOBEC TIE ZVODY MENIT? DA SA S TYM VOBEC JAZDIT? AK ANO TAK AKO DLHO?

Tiez som zistil malu netesnost motora okolo motorovej hlavy.(pozri obrazok). Netesni to viacej v predu a kedze parkujem pravou castou auta na obrukniku teda na sikmo, tak ojel pekne steka do lava.
4) CO MAM VSETKO VYMENIT, ABY SOM SA TEJ NETESNOSTI ZBAVIL(najpr tesnenie hlavy motora, ale este okrem toho, ked uz bude motor odokryty)...OKREM AUTO :D

Dajte vediet. Budem vdacne za vsetky rady.
Přílohy
CO VSETKO SA MA PRETESNIT????
CO VSETKO SA MA PRETESNIT????
Netesnosti_olej.jpg (168.16 KiB) Zobrazeno 978 x
DA SA S TYM JAZDIT A AKO DLHO?
DA SA S TYM JAZDIT A AKO DLHO?
Prasklina_zvody.jpg (93.5 KiB) Zobrazeno 978 x
K COMU JE TA HADICKA
K COMU JE TA HADICKA
Prasknuta_hadicka_z_rozdelovaca.jpg (65.24 KiB) Zobrazeno 978 x
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“