Bouchání přední nápravy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Vyřešení problému bouchání přední nápravy

Příspěvek od famfulin76 »

A že su chlap co z boja neutíká, tak jsem zajel do jinýho servisu, a to CaK na Vídeňské v Brně a nestačím se ještě do teď divit přístupem a profesionalitou. Přijímací technik mrknul na nějaký jejich oficiální :hyu: fórum a potvrdil mi, že opravdu v několika servisech zkusili vyměnit tlumiče za diesely a lidi přestali řvát. Nicméně ale, že tahle oprava už není posvěcená z vrchu, takže by měli problém s proplacením. Tak udělali test tlumičů, mrkli na podvozek a že by to mohlo být horní uložení tlumičů, co tam mlátí. Už mi volali, že nové přišlo, tak jedu příští úterý na výměnu. Su zvědavej...
Nevím, jestli v CaK tenhle problém vyřeší, ale rozhodně je mi příjemný, že jsem si konečně připadal jako zákazník, že mě někdo poslouchal, uznal problém a snaží se ho řešit.
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Reklama
 

peki1
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2012, 15:55

Re: Vyřešení problému bouchání přední nápravy

Příspěvek od peki1 »

Autoprofi Příbram ,reklamace bouchání přední nápravy, vvměněny přední tlumiče za tlumiče z naftového modelu a je klid.
Marek IX20
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2012, 21:44

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od Marek IX20 »

Zdravím,

mám IX20 1,4CVVT. Sleduji toto forum liž delší dobu. Problém odskakování zadní nápravy něják nepozoruji , když to porovnám s Citroen Picasso a Peugeot 306 , které jsem dřív měl a náprava je zde stelná tak IX20 , mě nikde zatím neodskočila ,ale asi je to hodně o stylu jízdy(nejsem žádný závodník). Bohužel, ale buchot (jak někdo psal , jako že se sypou brambory do bedny) od přední nápravy byl slyšet i při přejetí ne zrovna velkých nerovností v malé rychlosti. Po příspěvcích , že pomohla výměna předních tlumičů za verzi pro diesel , jsem se na tuto výměnu v rámci záruky objednal a minulý pátek také absolovoval. Musím říct , že zatím maximální spokojenost , brambory už mě nikdo vpředu nepřehazuje :mrgreen: . Servis v Třebíči mě tlumiče v rámci záruky bezproblémů vyměnil. :D/
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od mmv »

to : Marek IX20
zadní náprava na IX20 má toliko s tebou jmenovanými žabožrouty schodného pouze to, že je vzadu, je ze železa a dávaj se na to zadní kola, ještě jsem schopen uznat, že je vlečená , ale toť vše, konstrukčně je zcela jiná
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od karlos k »

Dobrý den.
Tak jsem minulý týden po dlouhé době nahustil pneu na předepsaný tlak.A vyrazil jsem na Slovensko
skoro 300km.A byl jem zděšen :oops: ,jak ta moje IX20 mlátí od přední nápravy.Když jsem měl v pneu asi
0.3atm méně tak to nebylo tak znát jak na předepsaným tlaku.Na nerovnostech nebo na záplatách to mlátilo jakoby to bylo vše uplně na tvrdo.Už jsem byl v servisu se zeptat co stím.V posinci jdu na garančku tak se na to prý podivaj,ale nevěřím,že stím něco udělaj,o dýselových tlumičích nic neslyšeli.
Pitra
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2012, 18:27

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od Pitra »

Hlučnou přední nápravu (bouchání) jsem u svého servisu reklamoval po ujetí 8000 km minulý týden.
Bez okecávání provedena výměna tlumičů za nové, dle sdělení technika za jiný typ...????
Rozdíl je opravdu znát, zatím jsem spokojen. :lol: :lol:
_________________________________________________
ix20 1,4 CVVT Trikolor
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od ims »

Fotka tlmiča s nejakými údajmi by sa hodila...
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od PetrUL »

Má někdo s motorem 1,6 provedenou výměnu předních tlumičů za ty z dieslu? Pokud ano, prosím o informaci, zda se to bouchání zlepšilo.

Vidím tady na fóru zatím jen výměnu tlumičů u motorů 1,4. Myslíte, že má smysl to zkusit vyměnit i na autě s motorem 1,6?

Díky za odpovědi.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
scorpi
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2012, 12:53

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od scorpi »

Tak jsem reklamoval v AS Hyundai Olomouc bouchání přední nápravy. Auto jsem přistavil do servisu v 7 ráno, v 9 mi volali, že objednávají nové tlumiče na výměnu.
Na objednávce jsou pod čísly 546501K100 LP a 546601K100 PP. Tlumiče už dorazily, ale výměna bude provedena až 23.11. Na dotaz, co to je za tlumiče mi bylo řečeno, ať se nechám překvapit :-)
Tak uvidím. Dám potom vědět.
ix20 Tricolor 1.4 CVVT Satin Amber 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

Tady je foto zadní tuhé nápravy das auto 7.
Přílohy
Resize of Kopie - golf7.jpg
Resize of Kopie - golf7.jpg (207.28 KiB) Zobrazeno 3171 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od Hardcam »

scorpio: to bude prekvapeni mit v ix20 tlumice z Vengy :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od airwaves »

To jsi asi dekodoval podle čísel že jsou z Vengy že? Ale proč ne, kolega má Vengu a na moje otázky ohledně bouchání náprav a nějakého problému na nerovnostech v zatáčkách jen kroutí hlavou.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od karlos k »

Zdravím

Mám taky IX 20 a pokaždé když vidím Kiu Vengu,Rio nebo Soul tak zalehnu a koukám
jakou mají zadní nápravu a můj dojem je,že ji vyráběj pro všechny modeli,protože mě připadá že je
u všech modelů stejná a to si myslím že je to i s tlumičema,.jak v předu tak v zadu,proč by vymyšleli na každý model jiný.Jináč se auto nám líbí až na bouchání přední nápravy
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od mmv »

airwaves píše:Tady je foto zadní tuhé nápravy das auto 7.
teda to je hnus velebnosti, todle dát na IX20 tak na miss krásy AUTO by to propadlo :-( ještě že nám to ti kucí z NDR tak krásně naprojektovali, tak nějak úhledně, co na tom že to nefunguje, ale je to krásný, takový geometrický, do trojúhelníku :-)
toto bych z auta rozhodně demontoval, na první pohled to tam nepatří, nedodělek jeden !!!
nějak mi to už nezapaluje, z kterýho modelu že to je ??? rapidos ???
edit: bohatý rodiče, už mi došlo že se o rapida nejedná :idea: :wink:

to karlos, většina železa bude stejná, ale tlumiče a pera stejný nebudou
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
scorpi
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2012, 12:53

Re: Bouchání přední nápravy

Příspěvek od scorpi »

Hardcam píše:scorpio: to bude prekvapeni mit v ix20 tlumice z Vengy :lol:
Jsem po výměně předních tlumičů. Dle vedoucího servisu jsou z dieselové verze. Jestli jsou z Vengy, jak tady admin avízoval, tak to mi je úplně fuk. Protože jsem s tím projel "známé" místa cestou ze servisu a nic nebouchá.
Takže za mě taky velká spokojenost :-)
ix20 Tricolor 1.4 CVVT Satin Amber 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“