automat nebo manuál?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
VKV
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2012, 10:53

automat nebo manuál?

Příspěvek od VKV »

Ahoj, chystáme se koupit velké rodinné auto, které něco utáhne a bude zvládat rozblácenou a zasněženou polňačku do kopce/z kopce. Chtěli bychom starší model s co nejméně elektroniky. No, a zaujal mě Galloper :) ... dnes se jedeme na jednoho podívat. Jenže - má automatickou převodovku. Nemám s tím žádné zkušenosti a nedovedu si to představit - ráda řadím a ač jsem nikdy neřídila offroad s obyčejnou Felicií dost zvládnu právě díky práci se spojkou... Kamarád - zkušený offroaďák - mě ale přesvědčuje, že sám také upřednostňoval manuál a od té doby, co má automat nedá na něj dopustit a prý nikdo, koho zná. Tak vás prosím o Vaše zkušenosti: jaké má automat přednosti vůči manuálu? Neomezí mě právě v terénu, když budu chtít s vozem citlivě pracovat? Zdravím všechny a předem děkuji za reakce!
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: automat nebo manuál?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,
patnáct let jsem jezdil s manuálem od traktoru přes kamion a všechny možný osobáky.Již čtyři roky jezdím s automatem a na manuál už bych asi se nevrátil.Jinak to co si zvládala se spojkou ted se naučíš zvládat plynovým pedálem,automat tě bude poslouchat na slovo,navíc i automat má své předvolby které využívám maximálně.Ono spousta lidí si myslí že automat umí všechno sám,není pravda,je to práce s plynovým pedálem a používání oněch předvoleb.Pokud toto zmákneš,umí to auto zázraky :mrgreen: (není to nic těžkého,jen logika přemýšlení).Takže jestli se nebojíš,určitě bych ho doporučil.Akorát při koupi bacha na nějaký utahaný vrak :D
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automat nebo manuál?

Příspěvek od smokeflypaper »

určitě najdeš možnost jak si to před koupí vyzkoušet takže jdi do toho. Jen tě upozorním, že jestli to vyzkoušíš už nebudeš chtít nic jinýho :mrgreen:

Já jsem to takhle "nechtěně" vyzkoušel při výběru novýho auta při zapůjčení na 2 hodinky (jelikož v tý motorizaci co jsem požadoval to měli jen v automatu) a když jsem se vrátil musel jsem to "tam" mít [-o< Prostě za 2 hodiny jsem si tak zvykl (a že jsem zkoušel i decentní přesnou pomalou jízdu, výjezd z garáže do prudkého kopce z "překážkami" do zatáčky s potřebou couvání...) a musím říct, že ta jedna volná ruka je taky + který bych nečekal.. ;)
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
VKV
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2012, 10:53

Re: automat nebo manuál?

Příspěvek od VKV »

Pánové, děkuji vám za reakci. Tak jste mě uklidnili a tak nějak i natěšili.
Ovšem nevím, nevím, co s tou volnou rukou jen budu dělat... ? :wink:
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automat nebo manuál?

Příspěvek od smokeflypaper »

můžeš jí třeba využít k držení volantu 8)
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Odpovědět

Zpět na „GALLOPER“