Gumové řízení

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

Zdravím všechny :hyu: ,
mám takový problém a moc si s tím nevim rady. Mám nějaký problém asi z řízením nebo posilovačem, když jedu v rychlosti do 80-90km/h, řízení je normální a auto se taky chová standardně, ale když překročim rychlost 100, tak se auto chová velmi zvláštně, skoro nereaguje na volant a řízení je tak nějak gumový, že pootočim volantem o pár stupňů, ale nic se neděje, a začne to zatáčet normálně až když pootočim víc, vznikl tam nějaký mrtvý bod nebo jak to mám popsat, se zvyšující se rychlostí se to zhoršuje. Nedávno jsem měnil pneu na zimní, ale jsou tam stejné co min. rok, skoro nový a hlavně min rok to nedělaly.. jinak jsem na autě nic neměnil, ani se s ním nic nedělalo..

Nemá někdo nějakou radu? [-o<
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Gumové řízení

Příspěvek od bony »

Něco podobného mi dělá v režimu sport, je to myslím normální, že ve velké rychlosti postupně tuhne posilovač...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Gumové řízení

Příspěvek od Hardcam »

Coupe ma rezim Sport? Na co? :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumové řízení

Příspěvek od M.4.K »

rezim sport je vyhodit vsechno co neco vazi a zavrit okna :D
Jinak tuhle zvlastnost jsem nejak u coupe nespozoroval, nebo spise receno jsem si ji nevsim.

Nic mene si nejsem uplne jistej, jestli by mel tuhnout posilovac v jakekoliv rychlosti u tohoto auta. Muze to byt spise subjektivni pocit, spise by to melo mit opacny efekt,kdyz napr ja mam letnaky,ktere mam sirsi tak to chce "vetsi" silu pri otoceni. :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

Tak normální to není, tohle auto předtím nedělalo, šířka pneu je taky stejná.. hlavně ten posilovač netuhne, to by dělat měl, tam spíš gumoví, a je tam ten mrtvej bod.. ://
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

tak jsem to teď prohlížel a vypadá to, že tam není skoro žádnej olej v posilovači, myslíte, že by to mohlo mít na to takovej vliv? a dál až jakej mám koupit? v manualu mám dexron II a nebo PSF-3, ale ten jsem skoro nenašel, no a četl jsem, že do starších aut se dává ten dexron II pouze minerální, ne syntetika.. a vzhledem k tomu, že se to asi nedá moc míchat, tak to budu muset vypustit a nalít celý nebo jak?
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

Tak to tu znovu otvírám. :?

co jsem si myslel, že je tam málo kapaliny bylo blbě, je světle zelená a nebyla pořádně vidět.. Problém zůstal, měl jsem auto na kontrole i v servisu, kde jsme na něj koukali zvednutý, kontrola, kol, čepů, náprav, všechno vpohodě, dokonce to vypadalo, že v dost dobrým stavu, takže tudy cesta asi nevede.. toho oleje nebo kapaliny v posilovači je tam teda taky dost, takže to asi taky nebude ten problém.
Zkusim znova líp popsat problém, jde to dost blbě ale snad mě někdo pochopí.. auto se do rychlosti tak 80 km/h chová tak nějak normálně, jak by mělo, ale prostě okolo těch 100 a vůbec neztuhne volant, a jestli si dobře pamatuju tak by měl, a to řízení je úplně gumový a auto jakoby reagovalo na pootočení volantem se zpožděním, respektive skoro vůbec, a když se normálně zatočí v rychlosti kolem 120 (třeba po předjíždění, tak se auto úplně rozvlní, protože se musí otočit tím volantem víc a pak to začne najednou reagovat)

Takže se chci zeptat, nemá někdo nějakou alespon podobnou zkušenost nebo aspon radu co zkontrolovat? Jsem z toho docela na nervy a taky mi přijde ježdění v takovýmhle autě docela nebezpečný páč je těžký předvídat co to udělá, takže jezdim furt tak kolem 80 :?

Dík za každou radu nebo nápad, čus :hyu:
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
raketak
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 říj 2008, 11:09

Re: Gumové řízení

Příspěvek od raketak »

Je to asi blbost, ale co pneumatiky? Nejsou trochu podhuštěny?
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

hele nevim, na to jsem nekoukal, ale na pohled vůbec nevypadaj, a když jsem je dával měnit tak je určitě dofukovali jako vždycky, asi na 2,4 za studena, což já jsem dával vždycky taky, ale můžu se na to zejtra mrknout..
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Uživatelský avatar
Aleš-ák
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 zář 2012, 18:38

Re: Gumové řízení

Příspěvek od Aleš-ák »

co máš za typ posilovače ?
Jestli EPS mohla by být chyba ve snímači rychlosti nebo ve snímači natočení hřidele volantu :)
Blata BXM 125
Hyundai Accent 1.4
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

tak to nevim, jak to můžu zjistit? Je to hyundai coupe r.v. 1998 1.6, typ motoru je G4GR
aha, a kde se dá sehnat takováhle sranda, a kolik to stojí?
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Uživatelský avatar
jan.skr
**
Příspěvky: 118
Registrován: 04 zář 2011, 18:24
Bydliště: Matka měst a nálad

Re: Gumové řízení

Příspěvek od jan.skr »

eps to neni, je to starý auto a je tam hydraulika
Mazda 323f BA 1.5
ex Coupe 98´ 2.0
ex Accent 98´ 1.3
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Gumové řízení

Příspěvek od misan18 »

a na tom hydraulickým se dá něco zkontrolovat nebo nějak zjistit jestli je blbej?
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Uživatelský avatar
Aleš-ák
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 zář 2012, 18:38

Re: Gumové řízení

Příspěvek od Aleš-ák »

takhle na pohled nevím... :? možná že by to mohl být řídící ventil,ale to opravdu nevím...Co čepy? máš je v pořádku ? to je už jsou jediný věci co mě napadají...
Blata BXM 125
Hyundai Accent 1.4
Uživatelský avatar
jan.skr
**
Příspěvky: 118
Registrován: 04 zář 2011, 18:24
Bydliště: Matka měst a nálad

Re: Gumové řízení

Příspěvek od jan.skr »

možná je chyba v samotnym řízení, ale neni to zrovna věc která by se dobře zkoušela... když nic jinýho jinde neni, tak to bude asi tam
Mazda 323f BA 1.5
ex Coupe 98´ 2.0
ex Accent 98´ 1.3
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“