koupil jsem dost nabouraneho getze

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od JoKo »

ak boli airbagy vonku, tak je dost mozne, ze elektronika zastavila z bezpecnostnych dovodov privod paliva...
v takom pripade je potrebne "zatlacit poistku". vacsinou je umiestnena niekde ako je schranka pred spolujazdcom...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od potki »

73961 píše:a až to dam vše dokupy hodlam auto kompletně zrenovovat a dat díly do stavu tak jak by vyjelo prave z linky!!do te doby mi tak přiroste k srdci že ho budu snad zbožnovat..tak me povzbudte.
73961
Tymto si ma dostal, to je fakt laska k :hyu: - daj sem cislo uctu v IBAN forme poslem ti na vase asi 1000,- czk - kluci pomozme mu, vyhlasujem zbierku na iny neburany Getz, nech sa nezabije v zvaranom aute, vsak si viete predstavit, co to urobi pri buracke - najde sa tu este cca. 39 statocnych, nech sa mu to nazbiera? Vsetci kto mu nieco poslete to napiste sem, nech sa to zrata.
1000,-czk, resp. 40,- eur nie je taky strasny peniaz, idu vianoce, no tak preco si neurobit dobry puntik a okrem toho, co ak bude koniec sveta 21.12., tak aspon nepojdeme do pekla :wink:
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
73961
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 lis 2012, 20:59

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od 73961 »

z podobnych poistek jsem zatim nasel jen pod volantem u pojistkovky malicky cerveny spinac "valecek asi 4mm na 8mm" ale ten je nejspis od alarmu nebot po jeho asi 5x stlaceni me pekne vystrasi alarm,
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od 69pavel »

pokud nereaguje zapalovani a bagy byly venku tak prvni zacni tim ze to napichnes na diagnostiku,nejlepe original-ostatni sice nactou ale pak nejde neco upravovat nebo nenactou korektne,tam si vyctes co vse stim je zavady poruchy info o bagech a ost. a muzes postupovat dale,takze setri penizky nejdriv na tu diagnostiku nebo si ji pujc pokud ji ma nejakej domaci kutil a je ochoten ti ji pujcit nebo te ceka servis kde za to zaplatis v Hyu majlant,pokud to chces delat uplne sam,tak zacni setrit prasulky na diag. a pak nasetris na nejake plechy.
jinak bagy ven= pravdepodobne i vystrelene patrony na napinacich bezp pasu,porusenene snimace narazu,takze bud vse vyblokovat a ojebat RJ nebo dat vse nove. pokud ti sviti to auticko s klicem tak to je imobilizer,po zasunuti klicku do polohy ON to ma chvili svitit a po nastartovani zhasnout,pokud to blika po nastartovani nebo sviti porad behem startovani tak je chyba v imobilizeru a nenastartujes,muze byt vadna antenka na snimacu klice kdy se dal neprenasi signal do RJ

jo chlapce zrejme sis vzal velke sousto a jak se zatim tady vyjadrujes a tahas vedomosti tak je videt ze vubec o teto problematice a spravovani aut po bourackach do puvodniho stavu nemas zadnou paru. vem a vyfot to z nekolika pohledu at je to videt z kazde strany i ty casti ktere nebyly bourane ,nejlepe pohled zepredu,ze zadu ,z boku leva ,prava strana(v zaberu at je videt cele auto) ,fotak mej ve vysce cca 70-80cm od zeme, pak pokud jde otevrit kapota tak vyfot motor ze shora at je videt na ulozeni motoru s prevodovkou,podbehy a horni ulozeni tlumicu pak muzeme o tom debatovat a treba to nebude az tak zle
i kdyz kdo vi,nekdy zcela banalni mackanina ktera vypada ze bude lehka na opravu se nakonec pekne prodrazi

bez fotek nema dal cenu diskutovat

edit: pokud jsou bagy venku vyfot i interier pres otevrene dvere z leva i zprava
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: řídíci jednotka hyundai getz a jeho kabelaž

Příspěvek od 69pavel »

RJ se nachazi v motorovem prostoru pokud mi je znamo,pod volantem muzes mit max jednotku centralu na dalkove ovladani s alarmem

proc mas nekolik temat kdyz se to tyka problemu jednoho auta,pis to do jednoho vlakna- vlastnim totalku a chci si to podomacku spravit

sry za tu ironii
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od Farrael »

Teda jak to tak čtu, tak se buď opravdu zbláznil, nebo si z nás dělá spíš srandu. Protože tohle není normální. Kdo při smyslech, by totiž opravoval takovouhle totálku podle popisu, když Getz fakt stojí směšnej peníz. Chlape uvědom si, že i kdybys to spatlal sám dohromady, tak to pořád bude vrak (max. naleštěnej), nasypeš do toho fůru peněz, že bys za to mohl mít klidně hezkou jetou Elantru, což je o dvě třídy vejš než Getz a zároveň na tom strávíš hromadu času, kterej můžeš věnovat úplně něčemu jinýmu. Třeba práci, holkám, pivu, gamesám, či co já vím co všechno...

Pokud chceš mermomocí Getze, tak se na tohodle vykašli, kup si jak říkaj chlapi za 40tis. nebouranýho a tohodle si nech na náhradní díly, který beztak časem budeš potřebovat. Ušetří ti to další peníze a toho novýho budeš moc dát do fertigu.

Protože tohle co máš v plánu je finanční sebevražda a pak i s vysokou pravděpodobností i ta reálná sebevražda na silnici... Navíc s takovým autem ohrožuješ vědomně ostatní účastníky provozu. Ty deformační zóny tam nejsou pro srandu králíkům.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od Espero »

Nezapominej, že Hjundaje mají velmi drahé náhradní díly, nevypadá to, že bys to dokázal sám všechno opravit, myslím, že jsi udělal špatné investiční rozhodnutí. Anebo jsi měl tak málo peněz, že ten vrak bylo pro tebe jediné přijatelné řešení z pohledu stáří vozu a chceš se pokusit "oživit nebožtíka" za každou cenu. Ekonomicky je to ale nesmysl, myslím ten Tvůj záměr.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od AleKa82 »

Taky se přikláním spíš k názoru, že ta oprava není dobrý nápad. Na svém Getzíkovi jsem opravoval korozi na vnitřní straně blatníků, podběhů, přední hraně haubny a jednoho prahu a musím říct, že jsem s tím strávil mnoho víkendů a při prodeji to stejně nikdo neocenil. Jen za barvy, tmely a další materiál jsem dal cca 8000,-. Kdybych to nechal někde udělat, tak by to stálo asi 50000,-. S autem jsem se nakonec po 8,5 letech rozloučil a dostal jsem za něj 55000,-. Bylo to těžké loučení :cry:.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od randompct »

Ja sa len pridam na stranu odporcov opravovania, ma to niekolko dovodov :
1. Clovek ma len jeden zivot ( aspon pokial viem ) a pouzivat nieco takto opravovane ( naviac vedome )...
2. Cena aut ( konecne klesla na normalnejsiu uroven ), hlavne pri jazdenkacho podla mna o vacsej oprave nema cenu uvazovat ( ak to nie je nejake auto co ma cenu, alebo srdcovka, alebo veteran ... )
3. Aj volny cas ma cenu ( tj. nie je to zadamo )
4. Po oprave to bude len vrak
5. Cena dielov + cena svojej prace + cena vraku je vacsia ako rovnake auto v normalnom stave

Ja osobne si myslim ze je to len sranda ...
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
73961
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 lis 2012, 20:59

Re: řídíci jednotka hyundai getz a jeho kabelaž

Příspěvek od 73961 »

tenhle odkaz byl ponekud omylem,ten druhy delsi uz zamerem ale me to tak připada že u getze mam řj pod palubni deskou,na alarm to nebude..ale jinak ti drzim prsty s tou totalkou,ja mam tak 30% totalku,a beru to jako prvotní vyzvu než jako že by mi šlo o penize
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: řídíci jednotka hyundai getz a jeho kabelaž

Příspěvek od 69pavel »

stou totalkou to bylo mysleno v ironii na tebe, ja totalky nedelam nebot se to nevyplati,ty casy jsou pryc kdy se treba ze 3 aut posbiraly casti kary a udelala se jedna,dnes uz se to nedela a pokud jo tak velice malo(u aut ktere jezdi v malem poctu na nasich silnicich),to co vrazis do opravy tak za ty prachy koupis neco slusneho na dojeti a pokud se chces trochu ucit jak se spravujou auta tak si vyber neco lehkeho na tukec,ne zrovna totalku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
73961
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 lis 2012, 20:59

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od 73961 »

obecně to sranda ani vtip neni,s karoserii si nejak poradim,před 15 lety jsme taky takhle dělali na škole pro automechaniky takhle 120citky,vyjimečně favorita kdy tohle auto bylo pro nas kluky na špici veškereho moderna,par kabliku a nic vic,byl zazrak jak tam přijel favorit s řídíci jednotkou,a ja sam mam felicii,a ted v garaži getze,tak se nedivte že skratka moderní elektronice tak nerozumim,ale sem na tom pořad lip jak ti co se tady ptali kde najdou palivove čerpadlo,nemam odkud skratka zjistit co znamena dana nějaka kontrolka,na diagnostice s řj to stejnak skonči,ale dřív než to dam to pořadne proštouram nebot vim že ten motor bežel i po bouračce,,takže typuji že tam muže byt nekde třeba kously kablik,fakt nerad davam auto do servisu jak mi pak řeknou že tam byla nejaka kravina,fotky nevim kdy a jesli budou nebot mam net jen v mobilu a po novem roce možna budu mit i v pc,a co se tyče toho volneho času tak je to asi tak, telka me nejak nezajima,doma ji ani nemam,baby me tak sklamali že mam skvrnu na dusi takou ze jak nejakou vidim tak hned vim jak by mi ubližila.sice mam ted uz rok a pul přitelkyni ale že bych ji extra veřil to ne,skratka a ted to mysĺim važně,je lepši travit čas v zaměstnáni nebo v garaži a dělat něco co má nejaky smysl,neco tvořit,něco se naučit,pobavit se u toho s přateli kteři tam občas přijdou na pokec,vrazit par zlataku do auta a vychutnat si pocit "dokazal jsem to" než zkoušet drogy,hazet to do automatu,nebo koukat na serialy ktere mě duševně obohati jako pohled z okna na lidi kteří chodi tam a pak jinam..jinak gratuluji všem kteři dokažou moderni elektroniku v autě ošidit obyčejně v garaži,ja se to snad taky časem třeba naučim,jen to nejde z tydne na tyden,pokud se vas vsech nejak dotklo to že jsem vytvořil tema opravuji si bourane auto..chtel jsem pozbirat par rad,napadu a pak je nejak ucelit a dat nejak fanouškum tady,i ja tady čerpam napady

motor protocim,ale skratka potrubi přivodu paliva je suche,prazdne..čerpadlo pokud je vymontovane z nadrže a napojeno na baterku tak beži,relatka cvakaji, a typuji chyba bude nekde v kabelech,a jinak kontrolka imobilizeru zhasne když protacim motor,a pak se rozsviti,a jinak mi obecne sviti asi tak minutu a pak sama zhasne,nezavisle na jakekoliv činnosti na voze
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od 69pavel »

pokud nejde cerpadlo tak muze byt nasledkem te bouracky nekde preruseny kablik(ve svazku),nebo vypalene pojistky,asi zacni pojistkama,ktere obvody jsou vypalene tak se pokusit opravit kabelaz(aspon provizorne) tak aby to nevyhazvalo pojistky a pak jit dal.
nepises kde to auto stalo,nebo odkud ho mas, taky uz nekdo ztoho mohl nekdo neco vymontovat a pouzit pro svou potrebu jako ND a ty o tom nevis
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
73961
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 lis 2012, 20:59

Re: koupil jsem dost nabouraneho getze

Příspěvek od 73961 »

ano přesne tak,motor dřive fachcil,ano chce to jen najit duvod proč ted nechce,i ja tady četl v diskuzich podobny problem,defakto stejny a vzdy to byl nekde utrhnuty nebo nakously drat,ale ja to najdu
73961
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 lis 2012, 20:59

Re: řídíci jednotka hyundai getz a jeho kabelaž

Příspěvek od 73961 »

to tvrdi ti mechanici ze to je totalka,ja řikam že to chce tu a tam kapku opravit.upravit,vylepšit a vymenit prah pod dveřmi a ten zadni ohyb nad zadní časti prahu,a nejspiš středovy sloupek vytlačit kapku ven a vymenit uplne oboji prave dveře, levou stranu hodlam celou zachranit,,mě ale udivuje jak extremne jsou zmuchlané dveře a přitom skla vydržely všechny tedy krom 1ho a to navic jen na škrable strane..ja osobne sh myslim ze se musi skusit vše,neveřim v to že to šlo i na geometrii,předek je jen poskrabany a zadek ma dost tuhe ramy a navic je to na uckach..rozhodne je to jen blba plechařina..
Odpovědět

Zpět na „GETZ“