1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od 89majlo96 »

vlado1979 : dostali sme na teba oznam ze vraj zacinas byt trapny :lol:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od vlado1979 »

Fúha, tak ste mi to natreli, najmä lockay sa činil a zaklincoval to. Nemám pocit, že by som nejako kritizoval hyundai či i30, ale budiš. V tejto zvrátenej dobe mi ostal aspoň vlastný názor, a ten mi nikto nezoberie ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
lockay
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 říj 2011, 11:25
Bydliště: Brno ( Olomouc )

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od lockay »

Vlado, pro me za me si i30 kritizuj jak chces. Pokud je prispevek ( i negativni ) v necem prinosny tak to ma smysl. Bohuzel u tvych prispevku jakykoliv prinos postradam.

Zaklincoval si to ty, kdyz ti usetrenych ~100Euro na garancce prijde malo prosim, tvuj nazor. Nekteri lidi na to pracuji vic nez tyden. Muj pripad to sice neni, ale i tak 100Eur umim utratit lip nez za drahe nahradni dily v servise.
A nad tim tvym vylevem jak za minuleho rezimu fungovalo vsechno skvele a zadarmo se neda nez trpce pousmat. Jestli 1979 znaci tvuj rocnik tak to vysvetluje mnohe.

Tohle je diskusni forum o i30. Bohuzel Vlado, co sem si dneska procetl, ti zcela zasadne unika vyznam slova diskuse.
i30 III 1.5 DPi, Engine Red, Family Comfort
i30 1.4 CVVT, Glowing Red, Trikolor Plus, LPG
ondraTM
*
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2012, 13:45

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od ondraTM »

Ne, že bych se chtěl pana Vlada zastávat, ale mě osobně třeba ušetřených 100 € na prohlídce rovněž nestojí za tu námahu shánět si někde individuálně náhradní díly a ještě třeba jezdit do servisu někam dál. Chci s tím mít co nejméně práce a strávit s tím co nejméně času. A klidně za to připlatím 100 eur. Nevidím na tom nic špatného. Každý má jiné priority a argument "umím to utratit lépe" mi připadá tak trochu dětinský. Každý umí své peníze utratit ze svého pohledu nejlépe.
i30cw 1.6 CVVT Trikolor Exclusive
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od mnkk »

Je rozdiel pozrieť sa na výplatnú pásku s 400€ a na výplatnú pásku s 4 000€. To je sakra rozdiel. Tam stojí 100€ za uváženie. Ideál je keď padne kopa prachov z neba (dedičstvo, výhra, bohatý rodičia...) vtedy je 100€ nič, lebo sú zadarmo.

Chcel by som vidieť toho z Vás, kto by sa neohol pre 100€, keby ich videl v lese na zemi. Asi tolko úsilia treba na to aby som zohnal lacné diely z internetu a tých 100€ ušetril...
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Pane jo, tady je to samej Rotschild. A ja jezdim Hyundaiem ](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lockay
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 říj 2011, 11:25
Bydliště: Brno ( Olomouc )

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od lockay »

No ja nevim, ale tech cca 5min dopisovani s Hardcamem ohledne objednani ND + 2min koupe oleje mi za 100€ stoji i kdyz vydelavam nasobne vic nez 400€.

Mozna sem setrilek, mozna si jen vazim penez co vydelam ... holt Rotschild nejsem abych si pripaloval doutniky stodolarovkama :)
i30 III 1.5 DPi, Engine Red, Family Comfort
i30 1.4 CVVT, Glowing Red, Trikolor Plus, LPG
ondraTM
*
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2012, 13:45

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od ondraTM »

Ale vždyť to vám, pánové, nikdo nebere. Stojí-li to za to, tak to udělejte. Ale netřeba být překvapen, že se najdou takoví, kterým to za to nestojí.

K tomu "vážení si peněz co vydělám" - k Rotschildovi mám teda rozhodně hodně daleko. Na druhou stranu peníze považuji za nástroj k uspokojení svých potřeb (a potřeb rodiny). Jestliže jich vydělám tolik, že jsou všechny potřeby uspokojeny, neřeším, jak bych jich mohl vydělat (nebo ušetřit) ještě více. Nemám to tak, že bych měl z peněz modlu, a nestydím se za to. Když budu mít peněz nedostatek, aspoň mám kde hledat zdroje případných úspor.
i30cw 1.6 CVVT Trikolor Exclusive
orjab
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2012, 12:37

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od orjab »

Zdravím,
brzy mě bude čekat 1. garanční prohlídka. Máte někdo zkušenosti se servisem KoreCar v Hradci, nebo druhá možnost je Bos auto Trutnov. Předem díky za vaše odpovědi
.
Hyundai i30 CW,1,6 CVVT,93kw 6 MT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Mexican »

ondraTM jezkove voci to je blabol (so vsetkym respektom) .. ak by sa tu ludia tahali o 10 Euro, poviem si okay. Niekomu je okradnute ci si ta alebo neda obed. Ale 100 Euro? 2500kc je pre teba nic? Jezkove voci, za to je pol mesiaca sukromna skolka alebo manzelka moze 2x k velmi slusnemu kadernikovi.. za radovo par minut "prace s hladim dielov" ono sa to da uz poslat tych 2500kc aj na charitu ked to aktulne nepotrebujes. Tie peniaze by vyuzili daleko lepsie v detkom domove, vies co je za 2500 kc peknych hraciek alebo kniziek?

Takychto Mirkov Dusinov mam fakt rad. na fore hrdinovia a ked pride na lamanie chleba premyslaju ako dostat do kufra basu Zlatopramenu v plaste ked sa ide do Chorvatska
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
ondraTM
*
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2012, 13:45

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od ondraTM »

Netvrdím, že je to pro mě nic. Ale na druhou stranu - ono to není jen "pár minut práce s hledání levných dílů", ono to je taky nechat si ty díly poslat (tzn. u nás typicky zajet na poštu), dále vyhledat servis, který akceptuje to, že si přineseš svoje díly, v případě že je ten servis dál, tak do něj zajet (což může obnášet i celý den). To pro mě osobně znamená tolik obtěžování, že raději jedu do nejbližšího servisu a nechám to všechno na nich.

A ještě jednou opakuji - je to můj pohled na věc, chápu, že jiní lidé to mají jinak. Jen mě překvapuje, kolik je tu odsuzujících kolegů, kteří vědí dobře, za co utratit peníze. Lidi utrácí peníze za kdejaké hovadiny. Mě například připadá zbytečné kouřit nebo mít doma televizi. A za to se typicky, přiznejme si to otevřeně, utratí ročně (mnohem) víc, než 2500 Kč. Shrnul bych to tak, že rozumím tomu, když někdo řekne "nejsem blázen, abych platil 100 EUR za díly ze servisu", ale nerozumím tomu, proč je nutné říkat "cože, tys dal za garančku 7000 Kč? Tak to jsi teda pěkně blbej."

No a s tím Zlatopramenem - když myslíš, vymlouvat ti to nebudu.

A s tou "charitou" - to se pouštíme na docela tenký led. To bychom mohli začít řešit, proč jezdíme v i-třicítkách, když bychom si (velká část z nás) koupit i10 a ušetřené peníze poslat na charitu nebo si předplatit kadeřníka na deset let dopředu.
i30cw 1.6 CVVT Trikolor Exclusive
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Cim dal vic se setkavam s tim, ze lidi nemaji nebo se zbavili televize. Sorry za OT, jen jsem premyslel nahlas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Méďa Béďa »

ondraTM píše:když bychom si (velká část z nás) koupit i10 a ušetřené peníze poslat na charitu
i20. ta se nechala koupit laciněji než i10 :-).
Hardcam: Ty se divíš? Já ji nemám taky, a když občas něco zahlédnu u přítelkyně, tak se jenom divím, proč na to lidi koukaj... Kdyby se za bolševiků nenatočili Bakaláři, tak na ČT1 nejspíš nemají co vysílat, a na ostatním jsou nějaké vesměs americké srágory stále dokola...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od vladimir85 »

Dnes som bol na 1. servisnej v IMD-CAR MALACKY, mal som vlastny olej a pelovy filter som si vymenil sam. Robili mi geometeiu, vymena oleja + olej. filtra, kontrola karoserie, kontrola klimy, vzduchoveho filtra a cena bola 85€. (mal som 15% zlavu na vsetko). Len jedna vec ma zarazila, rano som si dolial nemrznucu zmes do ostrekovacov a na fakture som mal doliatie nemrz. zmesi 2,5l za 4,5€. Tak som sa opytal, ze co to ma byt ved rano som si tam kvoli tomuto dolial tu zmes, aby mi to tam nedavali a zbytocne som nemusel za to platit ked si to viem urobit aj sam, ale dako som na to odpoved nedostal. Asi to fakturuju kazdemu bez ohladu na to ci to robia, alebo nie..... Ale celkovo som s ochotou a s pristupom spokojny....
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od bembek »

A tu napln do ostrekovacov uctuju ako kuvert alebo co? Taketo veci milujem!
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“